Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    За съжаление проблема няма лесно и бързо решение, защото е погоден от бъг в софтуера на устройствата. Ако се качи само картата на София всичко е ок. Заедно с парчето Перник проблема се появява при приближаване на картата повече от 12км. Днес ще пиша на Гармин и до няколко дни ще направя нова версия за орегоните.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Това е нормално. Функцията "скоро намерени" се загубва при замяната на всяка карта с по нова версия.
      Ок! Не съм обърнал внимание, може и перди да е било така, но ми парви впечатление, че не се бяха загубили всички точки. Някои всепак фигурираха с имената си, а срещу други беше празно. Не знам, може би с имената са били тези, които ги имам и в любими.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        При мен като разгледах две страници от "Скоро намерени" и се рестна Нуви-то (205). След това идтрих всички скоро намерени, за да не се шашка.
        Направи ми впечатление друго - карах по локалното на Борис ІІІ, а на Нуви-то карах по главната. После на връщане от Руски паметник до Пирогов според Нуви-то карах по локалното. А аз си бях на главната.
        Това с последната версия 5.11.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Някъде бях прочел по-напред в темата че 2х5 серията не поддържа лайн асист (леката версия дето е вградена в картата).

          Доводът беше че самия уред не поддържа функцията.
          Според мен я поддържа но в с различен firmware.

          http://nuvi255wfirmware.blogspot.com/




          Дали има опция да проработи благинката от картата на тези уреди?
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Тук е разисквано за този фирм:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F3%F0%F1%EA%E8

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Кой модел на Garmin ще ми дадe най-добра съвместимост с настоящите и бъдещи функции на тази карта. Забелязах, че някои по-нови модели на Garmin са само съвместими с микро SD карти. не искам да платя за екстри, които не могат да бъдат използвани с картата. Нямам нищо против да платя малко повече за нов модел, ако може да се използва дo пълния си потенциал. Някaкви препоръки??
              Последно редактирано от Yordan5; 25-02-10, 19:15.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                A има ли такава карта която мога да си гледам маршрутите от компа?

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Здравейте!
                  Ново нуви1490, новак при GPS-ите......следва - проблеммм!

                  Нувито дойде с Europe NT 2010.10 и OFRM Geotrade CITY 5.11CYR.
                  Изключих първата веднага.
                  За района на Русе обаче виждам някакво припокриване на активната карта на Геотрейд с някаква друга, каквато не би трябвало да има. При това двете са в различни мащаби. Припокриването изглежда като квадрат от румънска територия изтипосан върху Русе. При промяна на мащаба, това припокриване се променя. Сложих ТОПО версията, като изтрих малката карта, ама пак е същото. Много е гадно!
                  Поомооощ!
                  Щото ми иде да му тегля една калайка 9х19 на тва НЮВИ! Да види хубаво ли е!
                  Добросъвестно си го упдейтнах от версия 3.40 до 3.70

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България


                    Хм! Изключих и последната активна карта. На екрана обаче се показва някакъв зелен фон с пътища , реки и имена на градове на латиница.
                    Що за чудо е това? Нали не е нормално?

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      В папка .System има следните имидж файлове.

                      gmapbmap.img - 50MB
                      gmapprom.img - 1675MB
                      gmaptz.img - 0,6MB

                      Струват ми се множко, при положение, че имам само 1 карта, ако не броим тази на Геотрейд. Предполагам, че проблемът е тук, но не смея да пипам.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от dido_ig Преглед на мнение
                        В папка .System има следните имидж файлове.

                        gmapbmap.img - 50MB
                        gmapprom.img - 1675MB
                        gmaptz.img - 0,6MB

                        Струват ми се множко, при положение, че имам само 1 карта, ако не броим тази на Геотрейд. Предполагам, че проблемът е тук, но не смея да пипам.
                        Да не би да говориш за изо линийте ???
                        Пробвай да ги изклучиш и виж как е

                        Междо другото на мен с мойто нуви 205.Не ми дават никаква информация за никаква височена и така на татак както си беше преди.
                        Само пречат на картата.Та за това съм ги изключил

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          В тези имена , които е пуснал колегата няма OFRM. Там е базовата карта (от нея е зеления фон с латиницата) , картата на Европа и картата на часовите пояси.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...07&postcount=6
                          Последно редактирано от milstan; 11-03-10, 23:01.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            При 1490, картата на Геотрейд не е в скритата папака .System
                            Както вече писах, успях да я сменя от вариянт CITY на TOPO, като си мислех че може да е бъг на копието в Гармина. След като инсталирах ТОРО-то, първо му изключих изолиниите, защото ми се стори бавничко нювито. След като проблемът остана, изключих и последната включена карта - тази на Геотрейд. Очаквах да видя нещо като сив екран или надпис NO MAP... Само дето виждам равен зелен фон и пътища, реки и имена на градове на латиница.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              В тези имена , които е пуснал колегата няма OFRM. Там е базовата карта (от нея е зеления фон с латиницата) , картата на Европа и картата на часовите пояси.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...07&postcount=6
                              Не знам що за карта е! Доста е постничка за каквото и да е. Евентуално главни пътища изобразени като линии, градове - като точки и реки и морета като сини линии и сини площи. Нищичко друго!

                              Някой пробвал ли е да си изключи всички карти на Нювито?

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Базовата карта не фигурира в екрана с инсталираните картови продукти и съответно не може да се изключи.
                                OFRM Team
                                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X