Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Извинете ме за "наглоста" но не трябва ли тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669
    да я обновите откъм информация. По точно часта по какъв начин сте обозначили ОФФ роуд пътищата.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      За коя версия на картата става въпрос?
      Става въпрос за топо версията на кирилица.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
        Става въпрос за топо версията на кирилица.
        Така и предполагах. Пресечките(белите улици) се виждат на много по високо ниво, където няма място да се изпишат имената им. Реално преди за да ги видите тях е трябвало да зумурате много по навътре и е имало място за имената им. Пробвайте със Сити варианта или с настройка на картата "най-малко" детайл. Реално настройки коя улица кога да и се показва името няма при правенето на картата. Уреда си ги решава тези неща.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Така и предполагах. Пресечките(белите улици) се виждат на много по високо ниво, където няма място да се изпишат имената им. Реално преди за да ги видите тях е трябвало да зумурате много по навътре и е имало място за имената им. Пробвайте със Сити варианта или с настройка на картата "най-малко" детайл. Реално настройки коя улица кога да и се показва името няма при правенето на картата. Уреда си ги решава тези неща.
          Добре де - при вариант 5.01 също ползвах TOPO 25 CYR и слагах настройката за детайли на най-много. Защо тогава уредът решаваше да показва имената на улицинте докато рутирам, а сега ен ми ги показва?

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            И при мен е така с нуви 205

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Добре де - а тествахте ли с настройката за по-малко детаил? Тази карта в този си вариант при нормално ниво на детайла е оптимизирана за Орегон и Колорадо. На Нювито като му дойде много информацията и почва да "пести".

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                С Дакота 20, OFRM 5.11 TOPO CYR когато кликвам върху обект, улица или пои не ми изписва никаква информация, а само координатите на точката. Изобщо не виждам имената на улиците. При европейската карта със същите настроики на същото място няма такъв проблем, както е видно от скрийншотовете (парк Оборище). Забелязах, че така се получава само в София. В Перник, когато кликна върху улица отгоре ми изписва името й. Опитах всички нива на детайлност, но така и не можах да видя улица в София.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Добре де - а тествахте ли с настройката за по-малко детаил? Тази карта в този си вариант при нормално ниво на детайла е оптимизирана за Орегон и Колорадо. На Нювито като му дойде много информацията и почва да "пести".
                  Пробвах и на най-малко детайли - положението е същото, докато с предишната версия на карата не беше така.

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Разследвам проблема, ще пиша като имам резултат.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      И на орегон има този проблем. Дори някоя от изолинийте да посоча , горе не изписва височината.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                        С Дакота 20, OFRM 5.11 TOPO CYR когато кликвам върху обект, улица или пои не ми изписва никаква информация, а само координатите на точката. Изобщо не виждам имената на улиците. При европейската карта със същите настроики на същото място няма такъв проблем, както е видно от скрийншотовете (парк Оборище). Забелязах, че така се получава само в София. В Перник, когато кликна върху улица отгоре ми изписва името й. Опитах всички нива на детайлност, но така и не можах да видя улица в София.
                        Интересно ми изглежда втората снимка която си дал че името на улицата излиза на латиница, а би трябвало да е на кирилица ако наистина ползваш варианта CYR а не ML.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Не съм уточнил, че първата снимка е OFRM 5.11 , а втората е Europa 2010.30. Искам да покажа, че при едни и същи настроики на уреда на първата не излиза улицата, а на втората излиза.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            А и на вниманието на Sabin - нещо, което при подмяна на каратта с предишните версии не бях забелязвал да се случва. След като качих 5.11 и отворих "скоро намерени", поне половината от точките ми ги извади без никакви имена?! Просто в списъка има точка, но срещу нея не пише нищо. А това би трябвало да са наименовиания от картата.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                              А и на вниманието на Sabin - нещо, което при подмяна на каратта с предишните версии не бях забелязвал да се случва. След като качих 5.11 и отворих "скоро намерени", поне половината от точките ми ги извади без никакви имена?! Просто в списъка има точка, но срещу нея не пише нищо. А това би трябвало да са наименовиания от картата.
                              Това е нормално. Функцията "скоро намерени" се загубва при замяната на всяка карта с по нова версия.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                                Не съм уточнил, че първата снимка е OFRM 5.11 , а втората е Europa 2010.30. Искам да покажа, че при едни и същи настроики на уреда на първата не излиза улицата, а на втората излиза.
                                Проблемът е само с Орегоните и Дакотите. Дори с колорадото няма проблем, което е много странно.

                                Реално нищо което посочиш на картата, на парчето София не се отбелязва като обект.

                                Ще се опитам да разбера какво ги шашка тези 2 уреда.
                                Последно редактирано от sabin; 11-02-10, 08:10.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X