Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

    Ето един сайт за пътни карти. Картите са устойчиви на вода и са отпечатани на РVС. Аз имам на Сирия и Йордания от тази фирма и според мен са много добре. Хубавото е, че имат карти за много държави.

    http://www.reise-know-how.de/

  • #2
    До: София-Кейп Таун - подготовката

    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
    Ето един сайт за пътни карти. Картите са устойчиви на вода и са отпечатани на РVС. Аз имам на Сирия и Йордания от тази фирма и според мен са много добре. Хубавото е, че имат карти за много държави.

    http://www.reise-know-how.de/
    Бойко, за карти можеш да поръчаш и от тук, тук и тук.
    От последните две места съм поръчвал - идват за 7-10дни.

    Поздрави за начинанието, сигурен съм че ще успеете и после ще ни държите залепени за мониторите.
    ... пък дай Боже и с джипки да се престрашим

    Коментар


    • #3
      До: София-Кейп Таун - подготовката

      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
      Бойко, за карти можеш да поръчаш и от тук, тук и тук.
      От последните две места съм поръчвал - идват за 7-10дни.

      Поздрави за начинанието, сигурен съм че ще успеете и после ще ни държите залепени за мониторите.
      ... пък дай Боже и с джипки да се престрашим

      Румба,

      Огромно БЛАГОДАРЯ!!!!!
      Особенно за този сайт с карти Michelin,точно се чудех от къде да търся линкове.Мисля,че това е едно от нещата,които са ни крайно необходими.


      Поздрави,

      П.С. Знаеш.....винаги си(сте) добре дошъл(ли) с джипките.... ;–)
      търся си подписа....

      Коментар


      • #4
        До: София-Кейп Таун - подготовката

        И аз благодаря за картите! Ще поръчвам за Русия и за пътя на коприната.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          До: София-Кейп Таун - подготовката

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          И аз благодаря за картите! Ще поръчвам за Русия и за пътя на коприната.
          Имам ги всичките + един пътен атлас на Русията+ травел гидове
          + подробни карти на район, който и теб те интересува- Байкал.
          Преди да поръчаш ако искаш да се видим на по бира /някоя "сряда" напр./ и да видиш какво би ти вършило работа.
          Част от азиатските ми карти в момента даже пътуват и са в раницата на един пътешественик-пешак.
          "Африканците" да ме извинят за офтопика.

          Коментар


          • #6
            До: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

            Благодаря колега. Мисля сега в сряда да ходя на сбирката в София на това новото моторджийско място - ресторант Адикто. Ако можем да се видим там... Аз имам една карта на Русия, която е рекламна и доста смешна, и неточна... Та по нея се мъча да глася пътешествие.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              До: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

              Около Нова година ще поръчвам доста книги от Amazon и покрай тях и няколко карти за (Източна) Африка.
              Вече доста от нас пътуват по разни части на света и купуват различни пътни карти, пътеводители и атласи.
              Имам следното предложение:
              Да поставим началото на една "Картна библиотека". Така ще облекчим малко бюджета на предстоящите пътешественици и ще направим по-лесно планирането на маршрута. Който има някакви пътни карти и желае да ги сподели, да напише с какви карти и пътеводители разполага. Не е небходимо да стоят на едно място, а просто да се знае кой какво има.
              С времето тези карти, пътеводители, атласи и евентуално дневници и бележки ще придобият и значителна емоционална стойност.
              Какво мислите за това предложение?
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #8
                До: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

                Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                Около Нова година ще поръчвам доста книги от Amazon и покрай тях и няколко карти за (Източна) Африка.
                Вече доста от нас пътуват по разни части на света и купуват различни пътни карти, пътеводители и атласи.
                Имам следното предложение:
                Да поставим началото на една "Картна библиотека". Така ще облекчим малко бюджета на предстоящите пътешественици и ще направим по-лесно планирането на маршрута. Който има някакви пътни карти и желае да ги сподели, да напише с какви карти и пътеводители разполага. Не е небходимо да стоят на едно място, а просто да се знае кой какво има.
                С времето тези карти, пътеводители, атласи и евентуално дневници и бележки ще придобият и значителна емоционална стойност.
                Какво мислите за това предложение?
                Абсолютно ЗА!!!!

                От мен подробна карта на Тибет и Китай.
                Пътеводители на "Lonely Planet" за Сирия-Ливан,Йордания,Китай,Монголия,Централна Азия-Становете.Който смята,че ще са му от полза да "свирка".

                Поздрави,
                търся си подписа....

                Коментар


                • #9
                  До: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

                  От мен два пътеводителя:

                  1) West Africa, Lonely Planet (5th edition '2002)- Mauritania, Senegal, Mali, Niger, The Gambia, Guinea-Bissau, Burkina Faso, Siera Leone, Cote D'ivoire, Ghana, Togo, Benin, Nigeria, Cameroon, Cape Verde, Guinea, Liberia.

                  2) South Africa, The AA KEY Guide. В този пътеводител има включен и пътен атлас, който е полезен за планиране на преходите.

                  Двата пътеводителя са проверени на място и според мен са много полезни.
                  Последно редактирано от Tramp; 16-11-09, 18:58.
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

                    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                    ...
                    Да поставим началото на една "Картна библиотека". ...
                    .....
                    С времето тези карти, пътеводители, атласи и евентуално дневници и бележки ще придобият и значителна емоционална стойност.
                    Какво мислите за това предложение?
                    Страхотна идея!
                    То при мен вече се е получило горе-долу така.
                    Доста от картите ми пътуват без мен в момента.
                    Имам карти на почти цяла Азия- Становете, Пътят на коприната, Монголия,
                    Китай /само на Китай са 6 части 1:3 000 000/, гидове - Монголия, Централна Азия,
                    пътен атлас Русия, няколко едромащабни на отделни райони в Киргизстан и Узбекистан.
                    В момента чакам още.
                    Ще актуализирам по-късно конкретиката: карта, мащаб, издание, материал и т.н.


                    ВладиЧ, с радост ще се присъединя в сряда, само ме е страх да не ме лъзнете да мина на две колелета.
                    Имаше такива опити от един супермодератор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

                      Crna Gora - 1:370 000 - хартиена
                      Česká Republika - 1:500 000 - хартиена
                      Schweiz / Suisse - 1:303 000 -хартиена
                      Österreich Supertouring - 1:150 000 - хартиена /това е много подробен пътен атлас. Тежи 1 кг. 70-80 гланцирани страници, спирала/
                      Deutschland - 1:300 000 - Autoatlas-хартиена -300 стр.
                      Deutschland - 1:400 000
                      Alpen - 1:750 000
                      Europa - 1:4 500 000
                      Последните три заедно в един хартиен атлас - 200 стр.
                      Slovenia - 1:500 000 - хартиена
                      Крьiм - 1: 300 000 - хартиена
                      South India - 1:1 200 000 plastic paper
                      South Africa, Lesotho&Swaziland road map"+ area maps of Gauteng, Cape Pennisula and Durban
                      Motorrad Tourenkarte (Wunderlich)
                      Motorradland Karten & Osttirol

                      Последните две са хартиени с турове из Алпите. Ще ги взема довечера за Драго

                      Чешката я запазвам за Бойко. Южноафриканската вече е в Мони.

                      Турция и Гърция не съм ги писал. Има ги във всяка бензиностанция у нас.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

                        Някой ,някъде беше подхвърлил координати на магазин за пътни карти в София... търсих,търсих,ама...
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

                          Намерих търсеното от мен. Ако за някой представлява интерес ето картите на Албания и Македония - качеството е перфектно..https://htftp.offroad-bulgaria.com/churov/MAPS/
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хартиени/PVC пътни карти за цял свят. От къде да поръчаме.

                            Здравейте на всички!
                            Има ли някой от вас пътни карти на Становете, Русия, Грузия?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X