Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обикновена шарена (щура:)) туршия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обикновена шарена (щура:)) туршия

    Материалите



    Нарязват се и се разхвърлят безразборно в бидон



    Слагат се сол, вода, затискат се с камък и след това водата се преточва когато се сетиш. Интересното е, че сокът е по-добър за пиене от този на зелето.
    Щура, ама вкусна!

  • #2
    До: Обикновена шарена (щура) туршия

    Ха, наздраве!
    Бих препоръчал, зелето да се нареже на филии и туршията да се реди на етажи като на всеки етаж има от всички съставки. По този начин за да си извадиш чинийка с цялото разнообразие и великолепие, няма да е необходимо да преровите целия бидон.
    Часовникът и започналото слюноотделяне ме подсещат, че е време да отворя моето бидонче и да си сипя малко ледена троянска сливова......до после...
    А, да..доматите може да ги сложите седмица преди другите продукти, защото втасват по-бавно
    00359893488603

    ....нямам си вече LR...

    Коментар


    • #3
      До: Обикновена шарена (щура) туршия

      Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
      Бих препоръчал, зелето да се нареже на филии и туршията да се реди на етажи като на всеки етаж има от всички съставки. По този начин за да си извадиш чинийка с цялото разнообразие и великолепие, няма да е необходимо да преровите целия бидон.
      Ти пък ме подсещаш, че миналата година изпробвах начин за слагане на ред в туршията. В полиетиленови пликове слагаш от всичко за едно вадене, надупчваш пликовете и ги редиш в бидона. Обаче на някой места редът пречи - оказа се, че така не се преточва добре течността в пликовете и като извадиш материала, той бързо се окислява, посинява и губи търговски вид.
      Така че, казано е: в туршия и в гювеч ред не бива да има!

      Коментар


      • #4
        До: Обикновена шарена (щура) туршия

        Сега вече се чувствам по-добре..малко ми се придремва, но ще жертвам от безценния си съм за да ви споделя още малко опит...
        Когато прецените, че туршията е станала по ваш вкус, сипете едно пакетче натриев бензоат (от аптеката) за да прекратите млечно-киселата ферментация. Едно пакетче е достатъчно за бидончета до 50 кг.
        Тази година баба ме изпревари и ми подари туршия приготвена по описания от Паджеровод начин - в торбички. Удобно е, но ще видим дали ще има и отрицателния ефект от недоброто преточване.....ако успее....
        00359893488603

        ....нямам си вече LR...

        Коментар


        • #5
          До: Обикновена шарена (щура) туршия

          Вместо пликче, ползвайте мрежа, като за картофи

          Коментар


          • #6
            До: Обикновена шарена (щура) туршия

            В ресторанта "Нади" (името е кодирано) на Слънчев бряг ходим през зимата само заради хубавата царска туршия. Ядем там на място, вземаме си и за вкъщи.

            Туршията е предимно от сочни жълти, червени и зелени камби. Още: карфиол, моркови, цветно зеле, кервиз, зелени бадеми...

            А главното предимство - това, което вкъщи след като мама почина, не можем да докараме съотношението на сол-захар. Именно липсата на соленост позволява да изяждаме големи количества.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X