Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

    Малко от мен по темата „ други двигатели за FEROZA / ROCKY „ .
    За FEROZA ще използвам за сравнение двигател с код HD – E :
    1.6 l. / 1589 c.c / 4 cyl.
    код HD-E , 70 kw / 95 hp @ 5700 , 128 n.m @ 3200 , 1988 – 1998 г.

    Бензинови двигатели на BMW , монтирани от BERTONE на FEROZA :

    1.6 l / 1596 c.c - М 40 В 16 / 4 cyl.
    код 16 4 Е 1 , 75 kw / 102 hp @ 5500 , 143 n.m @ 4250 , 1988 – 1995 г. - Е 30 - 316 i ,
    1990 – 1994 г. - Е 34 – 516 i

    1.8 l / 1796 c.c - М 40 В 18 / 4 cyl.
    код 18 4 Е 1 , 85 kw / 115 hp @ 5500 , 165 n.m @ 4250 , 1987 – 1995 г. - Е 30 – 318 i ,
    1988 – 1994 г. - Е 34 – 518 i , 1992 – 1993 - E 36 – 318 i

    Аз лично съм виждал с 1.8 .

    За ROCKY ще използвам за сравнение двигател с код DL 52 :
    2.8 l. / 2765 c.c / 4 cyl. , tdi
    код DL 52 , 75 kw / 102 hp @ 3400 , 245 n.m @ 1900 , 1993 – 2003 г.

    Бензинови двигатели на BMW , монтирани от BERTONE на ROCKY :

    2.0 l / 1990 c.c - М 20 В 20 / 6 cyl.
    код 20 6 Е , 96 kw / 130 hp @ 6000 , 174 n.m @ 4000 , 1977 – 1981 г. - Е 12 – 520 ,
    1979 – 1983 г. - Е 21 – 320 , 1982 – 1984 г. - E 28 – 520 , 1982 – 1988 г. – E 28 – 520 i ,
    1983 – 1992 г. – E 30 – 320 I , 1988 – 1990 г. – E 34 – 520 i

    2.5 l / 2.494 c.c - М 20 В 25 / 6 cyl.
    код 25 6 Е , 125 kw / 170 hp @ 5800 , 222 n.m @ 4300 , 1986 – 1994 г. – E 30 – 325 i ,
    1989 – 1990 г. - E 34 - 525 i , 1988 – 1991 г. E 30 Z 1

    Дизелов двигател на BMW , монтиран от BERTONE на ROCKY :

    2.4 l / 2.443 c.c - М 21 D 24 / 6 cyl. , td
    код 24 6 T B , 85 kw / 115 hp @ 4800 , 220 n.m @ 2200 , 1986 – 1992 г. – E 28 – 524 td ,
    1987 – 1993 г. - E 30 - 324 td , 1987 – 1992 г. E 34 – 524 td


    Моето BERTONE е с дизеловия 2.4 td .
    Плюсове / според мен / на този вариант на изпълнение спрямо оригинала :
    - по – добра динамика / мисля че основно това са целили в BERTONE / ;
    - по – нисък разход на гориво / 8л.на 100 км при „ пенсионерска езда „ и
    около 10 л. – 12 л. на 100 км. според зависи в гората / ;
    - никакви проблеми с намиране на части за BMW ;

    Минуси / според мен / на този вариант на изпълнение спрямо оригинала :
    - теоретично погледнато , в гората трябва да е по – зле от оригинала – по – високи обороти , по – малък въртящ момент ;
    - за да „ пасне „ баварския дизел на ROCKY , от BERTONE са изработили или аранжирали някои части индивидуално – няма ги в каталозите , все едно не съществуват - „ камбана „ на скоростната кутия ; феродов диск на съединитела ; картерен капак ; маслена помпа ; задвижване на маслената помпа ; фланец на водна помпа ; стойки на двигателя към тампоните ; алтернатор ; стойка за алтернатора ; стойка и ремъчна шайба на хидравличната помпа ; стойка и компресор за климатик ; маркучи за маслен филтър и маслоохладител .

    Едва ли някой мисли , че поддръжката на който и да е уникат е лесна , но има и хора на които това им доставя удоволствие . Иначе , ако става на въпрос за безпристрастно мнение , според мен най – добрия вариант от по – горе изброените е FEROZA с бензинов 1.8 на BMW .
    Прикачени файлове
    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

  • #2
    До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

    Мога да споделя мнение, защото и аз съм собственик на бероза. Аз имплантирах 1.8 на моята, разликата от оригиналния двигател на бмв е само картера. Всичко друго 1 към 1. Съединителя е ферозов, маховика е хибрид и на скоростната кутия камбаната е за бмв. Берозата върви много добре с 1.8, но може и по-добре.
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

    Коментар


    • #3
      До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

      Относно съединителя на BERTONE FREECLIMBER 2.4 td - когато го сменях се оказа , че оригиналният италиянски феродов диск / феродото и тенекията са 1:1 BMW 524 td , шлиците са като за ROCKY - 21 бр. / естествено не се произвежда и го няма никъде , а от ROCKY оригинален не става - по - голям е на външен диаметър . Държах да сложа нещо ново и качествено , така че в крайна сметка взех диск за TOYOTA LAND CRUISER 2.4 td - 90 - 93 г. , - на шлиците пасва 1:1 , размерите на феродото са 1:1 BMW 524 td , единствената разлика е че има демпферни пружини / баварският няма , тъй като маховика е двоен , с демпфер / но това не е проблем , въпросните пружини не пречат на нищо . Вече съм направил около 6000 км. с този диск и ядове няма
      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

      Коментар


      • #4
        До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

        важното е, че е станало.
        Bertone freeclimber 1.8 115hp

        Коментар


        • #5
          До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

          Абе добре пишете за двигателите , ама кажете колко гоят . Имали смисал смяната .

          Коментар


          • #6
            До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

            [QUOTE=boyan01;919433] Малко от мен по темата „ други двигатели за FEROZA / ROCKY „ .
            2.4 l / 2.443 c.c - М 21 D 24 / 6 cyl. , td
            код 24 6 T B , 85 kw / 115 hp @ 4800 , 220 n.m @ 2200 , 1986 – 1992 г. – E 28 – 524 td ,
            1987 – 1993 г. - E 30 - 324 td , 1987 – 1992 г. E 34 – 524 td


            Моето BERTONE е с дизеловия 2.4 td .
            Плюсове / според мен / на този вариант на изпълнение спрямо оригинала :
            - по – добра динамика / мисля че основно това са целили в BERTONE / ;
            - по – нисък разход на гориво / 8л.на 100 км при „ пенсионерска езда „ и
            около 10 л. – 12 л. на 100 км. според зависи в гората / ;
            - никакви проблеми с намиране на части за BMW ;

            Минуси / според мен / на този вариант на изпълнение спрямо оригинала :
            - теоретично погледнато , в гората трябва да е по – зле от оригинала – по – високи обороти , по – малък въртящ момент ;
            - за да „ пасне „ баварския дизел на ROCKY , от BERTONE са изработили или аранжирали някои части индивидуално – няма ги в каталозите , все едно не съществуват - „ камбана „ на скоростната кутия ; феродов диск на съединитела ; картерен капак ; маслена помпа ; задвижване на маслената помпа ; фланец на водна помпа ; стойки на двигателя към тампоните ; алтернатор ; стойка за алтернатора ; стойка и ремъчна шайба на хидравличната помпа ; стойка и компресор за климатик ; маркучи за маслен филтър и маслоохладител .

            Относно разхода категорично мнение мога да дам за варианта с дизеловия двигател от BMW 524 - 2.4 тд - карам го от около две години . Определено е по - икономичен от оригиналния японски 2.8 тд .
            Японския дизел гори около 10л. - 13л. на 100 км. в зависимост от къде и как се кара , баварския дизел е с разход на гориво 8л. - 12л. на 100 км. при същите условия на експлоатация . Тъй като в последно време го карам рядко из горите , от регулировъчния болт на ГНП -то / моето е механично / съм променил малко цикловата порция гориво - ефекта е компромисен - разхода ми в момента е около 7л. на 100 км. , като мощноста е по - намалена , но за сега така идеално ме устройва .
            Иначе относно бензиновите двигатели на BMW които могат да бъдат монтирани / освен тези които съм изброил , има и по - големи , които се монтират на джипове / логиката относно разхода е от сорта на който иска повече мощност , естествено трябва да дава повече пари за гориво . / изключение - бензиновия 1.8 на BMW , който се монтира на ФЕРОЗА - там мощностите са сходни и въпроса за разхода на немския двигател спрямо японския е спорен .
            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

            Коментар


            • #7
              До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

              здравеите колеги Ферозажии какво Ви е мнението за монтиране на двигател от опел вектра 2.л / произв. 90г пъл.инж./ на Фероза. Карам от 10 г. такава Вектра и много съм доволен от двигателя много ми се иска да сложа и на Ферозката си такъв възмоно ли е , ще се събере ли , щото тои е напречен за разлика от Ферозата и така нататък...моля за мнението Ви.

              Коментар


              • #8
                До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                Някой да знае нещо по въпроса,че двитателя на daihatsu applause пасва на Фероза?

                Коментар


                • #9
                  До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                  Първоначално публикуван от deko60 Преглед на мнение
                  здравеите колеги Ферозажии какво Ви е мнението за монтиране на двигател от опел вектра 2.л / произв. 90г пъл.инж./ на Фероза. Карам от 10 г. такава Вектра и много съм доволен от двигателя много ми се иска да сложа и на Ферозката си такъв възмоно ли е , ще се събере ли , щото тои е напречен за разлика от Ферозата и така нататък...моля за мнението Ви.
                  Не е взаимно заменяем.Трябва да се прави фланец към СК,захвати,инсталации...Голям филм...не се занимавай...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                    Първоначално публикуван от unaited Преглед на мнение
                    Някой да знае нещо по въпроса,че двитателя на daihatsu applause пасва на Фероза?
                    Колегата Делчо е с двигател от Аплаус , ако не се бъркам....
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                      за какво е копчето м/у двете предни седалки с надпис на него LOCK/BACK DOOR/UN LOCK както и да го включа не ми излиза никаква индикация

                      Коментар


                      • #12
                        До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                        за задната врата,багажника!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                          Първоначално публикуван от deko60 Преглед на мнение
                          за какво е копчето м/у двете предни седалки с надпис на него LOCK/BACK DOOR/UN LOCK както и да го включа не ми излиза никаква индикация
                          Много полезно копче! Кучката ми си го щрака нон стоп. И огледалата ми "регулира" често. Сори за спама.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                            Тази идея отдавна се върти в главата ми двигареля вече го имам, един фланец не е страшен, по габарити са еднакви с кабелите не съм на " вие " , това лято живот и здраве го почвам ако някои иска да помогне със съвет ще ми бъде от полза , оригиналния дв. ми се вижда капризен а и малко дефицитен от към части , и затова смятам че ще се получи добра комбинация / здрав и силен дв. + компакно и уютно купе подходящо за паркиране в града /

                            Коментар


                            • #15
                              До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                              ....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X