Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ-69 и Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ГАЗ-69 и Лада Нива

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Уважаеми колега, през 1995 имах същия въпрос. От ГАЗ-69 и Лада-Нива (1.6) познавах повече “командирската”. Предимствата й бяха известни (висок клиренс, нисък център на тежестта, достатъчна мощ, бавни “бавни”, работи с всякакви масла и бензини, твърде проветрива), но познавах и недостатъците на тази кола – нестабилно движение по хлъзгави (кални и заледени), дори със сравнително слаб наклон участъци – поради малък избор на гуми и ЛИПСА НА БЛОКАЖИ.
    За да проверя възможностите на “направената да вози съветските генерали на война” Лада, се спрях на това скъпо (тогава) решение Нива 1.7.
    1. Недостатъци: на рама, с недостатъчна антикорозионна обработка; при дъжд все от някоя врата капе; при по-старите модели (с кръглия въздушен филтър) при дълбоки локви (50-80 см) той се мокри и трябва да се суши или сменя); недостатъчно стабилен на напречни хлъзгави наклони (осите не са достатъчно дълги, не достигат 4-5 см) планинските са недостатъчно бавни; и най-вече СЛАБ МОТОР!!! За добро поведение при екстремни условия би трябвало да е 2 l/ бензин или 2,2l дизел.
    Предимства: сравнително добър избор на гуми (няма универсални!!!); достатъчен (но не разглезващ) комфорт, по-добре уплътнена от газката (ако запреш вътре котка през нощта няма да избяга) и най-вече БЛОКАЖ НА РАЗДАТКАТА!
    Относно "блокажите": Каква е разликата между вкючено 4x4 на парт-тайм системата и режим с блокиран междуосов диф на фул-тайм системата?
    А какъв е проблема с избора на гуми за ГАЗ-ката?
    Предполагам си направил писмена грешка - Нивата няма отделна рама.

    Коментар


    • #47
      До: ГАЗ-69 и Лада Нива

      Първоначално публикуван от a4o_pg Преглед на мнение
      колеги газката е газифицирана отдавна но се бях подлъгал по малко по добрия комфорт на нивата и по причината че на газката се качват по 10/12 човека и си мислят че с двата лева които дават за гориво всичко свършва никой не го интересува ззза гуми масла поддръжка и тн даже когато счупих заден диф с 12 човека в един баир всички се сещате какъв е бил никой не каза и дума само слязоха и започнаха по телефоните да си търсят кой да ги прибира та затова се бях загледал по нивите но след вашите съвети го измислих една тройка седалка зад предните и отзад кучкарник кой с какво намери с това да ходи на лов
      Всички са казали всичко .
      Но аз да ти споделя моят опит :
      Сега съм с НИВА - 1.6 , карбуратор . За тежки терени , което значи - няма неодраскана страна . Карам я 20 хил км , от които 5 хил само тежък терен . Износих ( равномерно) вече два комплекта гуми . От каране и буксуване по каманаци и калища.
      Ето какво знам за Нивата :
      1. Това е кола САМО за двама души , куче и малко багаж ( едно прасе до 100 кг) . Само толкова носи без последствия за ходова част и гърнета.
      2. Двигателя ( карам на газ) си му стига мощността . Няма място където да ми е липсвала мощност . Дори и в големи калища . Заблуда е липсата на мощност .
      3. По какви пътища се кара - по каквито караш и ГАЗката. Щом имаш опит с ГАЗка- нямаш проблеми и с Нивата .
      4. Можеш спокойно да си я караш и на асвалта като лека кола . Пътувах с Нивата до Гърция - 3000 км - освен че я караш само до 110км/ч - други проблеми няма. Музика , парно . Както си му е реда.
      5. Резервните части - днес ти дотрябват - днес ги имаш. Във всеки град . На добри цени.
      Газка ( джип) не съм карал и не мога да ги сравня .
      Но... за мой късмет съм карал Ленд Ровър Дискавъри и Дефендър .
      Имам база за сравнение и съм реалист . Знам какво пиша .
      А което съм написал - може да бъде показано по всяко време .
      Ако не си избрал вече - дано ти е по-ясно , че няма да сгрешиш с Нива .
      И ако искаш нещо по-хард - имам Дефендър който побира 12 души .
      Пуснал съм обява за продажба - погледни го .
      Но пак ти казвам - Нива !

      Коментар


      • #48
        До: ГАЗ-69 и Лада Нива

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        ...
        Но пак ти казвам - Нива !
        Е как да вози с Нивата цялата дружина? Със се екипировката и полуавтоматите? Ще седне някой върху някоя заредена цеф и стана купона.

        Коментар


        • #49
          До: ГАЗ-69 и Лада Нива

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Е как да вози с Нивата цялата дружина? Със се екипировката и полуавтоматите? Ще седне някой върху някоя заредена цеф и стана купона.
          Нива има един фундаментален офроуд-проблем. Не може да вози толкова хора, че да я извадят на ръце от всяка дупка. Газката е далеч по-близо до този идеал.

          Коментар


          • #50
            До: ГАЗ-69 и Лада Нива

            Карай си газката не се подлъгвай дая размениш за нива, нивата нее толкова проходима и лесно се чупи в по гадните терени. Газката е с пъти по добра и щете вози навсякаде, пооплатни я малко и щее по топло вътре. Газката е идеалния автомобил за ловуване.

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
              Умувах,умувах но това не можах даго разбера,какво означава.
              Здр., bochkara: при катерене с Нива на стръмни участъци по госки пътища с дебел сняг, мощността при ниски обороти е недостатъчна за да се движи, а при по-високи - боксува

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Относно "блокажите": Каква е разликата между вкючено 4x4 на парт-тайм системата и режим с блокиран междуосов диф на фул-тайм системата?
              А какъв е проблема с избора на гуми за ГАЗ-ката?
              Предполагам си направил писмена грешка - Нивата няма отделна рама.
              Здр., Andro 160: благодаря! Да се чете "не е на рама".
              Последно редактирано от CarTest™; 07-12-09, 11:28.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #52
                До: ГАЗ-69 и Лада Нива

                За газката незнам, ама съм имал уаз-ка. Да ти кажа, като включа бавните на нивата не съм имал проблем с недостиг на мощност. Буксувал съм и съм закъсвал, ама и уазката не е минавала оттам. Все пак ако тренираш скално катерене в заснежено време ще имаш проблеми. В 99% от случаите нивата е съизмрима като проходимост с уаз. Все пак в България има навсякъде горски пътища и единствения проблем са дълбоки локви и големи коловози, но те и за уазката са проблем. Разликата е както каза Ясен, че ако закъсаш с уаз сте поне 10 човека вътре, а с нивата си сам или с още един. Просто ако ти се возят 10 човека и мястото за лов е близко - газ/уаз. Ако не искаш кучета и навляци и пътуваш 30-70 км до лова - Нива. ако пътуваш повече от 70 км си вземи нещо като хората, да не ти се е надула главата от виене като стигнеш до мястото за лов.

                Коментар


                • #53
                  До: ГАЗ-69 и Лада Нива

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Уважаеми колега, през 1995 имах същия въпрос. От ГАЗ-69 и Лада-Нива (1.6) познавах повече “командирската”. Предимствата й бяха известни (висок клиренс, нисък център на тежестта, достатъчна мощ, бавни “бавни”, работи с всякакви масла и бензини, твърде проветрива), но познавах и недостатъците на тази кола – нестабилно движение по хлъзгави (кални и заледени), дори със сравнително слаб наклон участъци – поради малък избор на гуми и ЛИПСА НА БЛОКАЖИ.
                  За да проверя възможностите на “направената да вози съветските генерали на война” Лада, се спрях на това скъпо (тогава) решение Нива 1.7.
                  1. Недостатъци: на рама, с недостатъчна антикорозионна обработка; при дъжд все от някоя врата капе; при по-старите модели (с кръглия въздушен филтър) при дълбоки локви (50-80 см) той се мокри и трябва да се суши или сменя); недостатъчно стабилен на напречни хлъзгави наклони (осите не са достатъчно дълги, не достигат 4-5 см) планинските са недостатъчно бавни; и най-вече СЛАБ МОТОР!!! За добро поведение при екстремни условия би трябвало да е 2 l/ бензин или 2,2l дизел.
                  Предимства: сравнително добър избор на гуми (няма универсални!!!); достатъчен (но не разглезващ) комфорт, по-добре уплътнена от газката (ако запреш вътре котка през нощта няма да избяга) и най-вече БЛОКАЖ НА РАЗДАТКАТА!
                  ДА СЕ ЧЕТЕ : НЕ Е НА РАМА ... (техн. проблем от "копи-пейст")
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #54
                    До: ГАЗ-69 и Лада Нива

                    Колега не знам да има по здрава и евтина джипка от текезесарката,голяма беля ще си вземеш ако я размениш.

                    Коментар


                    • #55
                      До: ГАЗ-69 и Лада Нива

                      Колега спомни си времето когато си купувал газката какви изисквания си имал,ако все още са сащите,то не сменяваи машината.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ГАЗ-69 и Лада Нива

                        Колегата явно се "раздава" за приятели. Обикновено "приятелите" са много(на маса) и клонящи към нула, когато имаш нужда от помощ. Аз не виждам защо трябва да се търси кола, която да вози десет човека, че и цял арсенал и кучета в добавка. Ловът не е занимание за бедни. Малко повече егоизъм и запазване на машината препоръчвам и аз. Защото и аз търся читав ГАЗ 69 на читава цена, което значи да търся връзки при военните....

                        Коментар


                        • #57
                          От: ГАЗ-69 и Лада Нива

                          Пази си газката .
                          карам и газка и нива ама с газката може да товариш и повече хора и повече багаш а нивата трябва да и закачиш ремарке ако искаш повече багаш .
                          Нивата е малко по-удобна за по-дълаг път за да стигнеш до гората .
                          [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                          Коментар


                          • #58
                            От: ГАЗ-69 и Лада Нива

                            Според мен по- проходим е газ-69.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X