Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Recreational Map of Europe 3.00

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Recreational Map of Europe 3.00

    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
    за по-нетърпеливите:

    Garmin Recreational Map of Europe 3.00



    Garmin Recreational Map of Europe - a recreational map of Europe for the latest version of the navigators from Garmin. It is a Topo map for the whole of Europe with the contour lines within 25 hours
    Platform: Garmin Nuvi, Colorado, Oregon
    Language: English only
    Вчера забелзах тази карта в торентс.ру но я изтеглих от един друг руски сайт. В последствие установих че е имало и тук във форума. Тествах я в Мапсорс и съм много очарован от нея. Това е топокарта за цяла Европа от Орегон 550t която включва покритието на растителността като данните са ползвани от проекта на Корине CLC2000, а най-интересното че и самата карта е доста подробна като покритие на България, като е базирана на картата на Телеатлас. Със сигурност бих казал че те са източника на данните.

  • #2
    До: Garmin City Navigator Europe NT 2010.20

    А рутираща ли е?
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • #3
      До: Garmin City Navigator Europe NT 2010.20

      Виж това не се бях сетил да пробвам, но сега тествах в Мапсорс и за жалост не е рутираща но поне е така е там, не знам но при импорт в Мапсорс е възможно да се е изгубила рутиращата информация ако я има, в ГПС а трябва да се пробва с оригиналния 3,38 GB файл за жалост нямам такава карта да го тествам. Това е и единствения и основен недостатък, но като цяло върши работа за да бъде като подложка която може да бъде комбинирана с друга карта, но за мен това не е пагубно. Долу съм прикачил един реален скриншот от България, това е около Девня за ориентация.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от icpart; 09-11-09, 22:16.

      Коментар


      • #4
        До: Garmin City Navigator Europe NT 2010.20

        Изгежда супер. Аз с моя 60 CS не мога да кача повече от 56 MB, но това би трябвало да е достатъчно за еднодневен преход. На другия ден мога да заредя следваща поредица и т.н. Само да не са във формат NT, че апаратът ми не го разбира. А това, че не е рутираща, не е чак токова важно. По-добре е да има повече подробности от местността и по този начим да можеш да се ориентираш, а това, че някой не ти казва : сега наляво, а после надясно, не е чак толкова фатално.
        Ние хубаво си приказваме тука, но май темата беше за CN 2010.20. Дано да не досаждаме на другите колеги.
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #5
          До: Garmin City Navigator Europe NT 2010.20

          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
          Изгежда супер. Аз с моя 60 CS не мога да кача повече от 56 MB, но това би трябвало да е достатъчно за еднодневен преход. На другия ден мога да заредя следваща поредица и т.н. Само да не са във формат NT, че апаратът ми не го разбира. А това, че не е рутираща, не е чак токова важно. По-добре е да има повече подробности от местността и по този начим да можеш да се ориентираш, а това, че някой не ти казва : сега наляво, а после надясно, не е чак толкова фатално.
          Ние хубаво си приказваме тука, но май темата беше за CN 2010.20. Дано да не досаждаме на другите колеги.
          Картата не е НТ формат, но по принцип не знам дали твоят ГПС поддържа typ файлове тъй като например вида на полигоните и например горите и различните видове земно покритие се определят от този файл. Така че може да има разминаване в това което се вижда в Мапсорс и ГПС приемника и може би голяма част от елементите може да ти се изобразяват в ГПС-а като непознати елементи като е възможно и да не могат да се видят въобще. Трябва да тестваш иначе няма как да се разбере.
          П.С.
          Ако може някой от модераторите да създаде отделна тема за тази карта и там да премести последните 4 мнения ще съм му признателен, канех са да направя нова но видях тук връзката към картата та затова писах тук.

          Коментар


          • #6
            До: Garmin City Navigator Europe NT 2010.20

            Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
            Виж това не се бях сетил да пробвам, .......Долу съм прикачил един реален скриншот от България, това е около Девня за ориентация.
            Здравей Icpart,
            В MapSource при мен не изглежда така картинката, която си представил. Иначе е много добра и със светлосенки, което и предава триизмерен характер. Но останилите полигони липсват. Това което си представил, като скрииншот след това ли си го правил или зависи от някакви настройки в MapSource.
            По-долу картинката при мен.

            Привет
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от tabak; 17-11-09, 07:43.

            Коментар


            • #7
              До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

              Здравейте, момчета!
              Разликата вероятно се дължи на .TYP файла. Може би като се изтегля от различни места, съответно img-то съдържа различни .TYP файлове и оттам изгледът е различен. При мен е като на Icpart. Възможно е да зависи и от вресията на MapSource. Моят е 6.15.6.
              Искам да ви питам нещо. Срещали ли сте някъде вариант, който да не е gmapsupp.img, а да е инсталация за MapSource? Ако да, моля дайте линк.
              Иначе, съгласен съм, че е много красива.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #8
                До: Garmin City Navigator Europe NT 2010.20

                Първоначално публикуван от tabak Преглед на мнение
                Здравей Icpart,
                В MapSource при мен не изглежда така картинката, която си представил. Иначе е много добра и със светлосенки, което и предава триизмерен характер. Но останилите полигони липсват. Това което си представил, като скрииншот след това ли си го правил или зависи от някакви настройки в MapSource.
                По-долу картинката при мен.

                Привет
                Табак като гледам както и правилно е констатирал Зиппел определено е от версията на Мапсорс. Ти като гледам си с по-старата и по-лека такава май 6.13 е а пък тя май не четеше тип файлове. С последната версия няма разлика в това което съм показал. А картата си е триизмерна топокарта сложи си Basemap и ще можеш да гледаш истинско 3D.
                Зиппел тази карта е базова за Орегон 550т така че няма да намериш готова оригинална компилирана версия за Мапсорс. Зиппел иначе тръгна ли нормално картата на 60С-ката, тоест вижда ли се като в Мапсорс 6.15 или е подобно на това което е показал Табак?

                Коментар


                • #9
                  До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                  Здравей Icpart,
                  Това си го помисликх и аз и направих обновяване с версия 6.15.7, но не получих ефект от това.

                  Привет

                  Коментар


                  • #10
                    До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                    Предполагам че с Гмаптул си подготвил инсталация за Мапсорс. Другата причина за която се сещам е че не се е добавил ключа в регистрите на Мапсорс отговарящ за използването на typ файла на тази карта.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                      Да за да видя по-бързо ефекта,изобщо не съм се сетил за ключа.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                        И аз правя това в момента... А какъв е този "ключ"?
                        [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Garmin City Navigator Europe NT 2010.20

                          Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                          Зиппел тази карта е базова за Орегон 550т така че няма да намериш готова оригинална компилирана версия за Мапсорс. Зиппел иначе тръгна ли нормално картата на 60С-ката, тоест вижда ли се като в Мапсорс 6.15 или е подобно на това което е показал Табак?
                          Icpart, отговарям на въпроса ти обстойно.
                          - В 60Cs могат да се зареждат отделни img-та само ако са част от някакъв мапсет. Не е проблем да се заредят img-та, които принадлежат към различни мапсети, стига тези мапсети да са инсталирани в MapSource. Пример : пътувам до Атина. Зареждам югоизточна БГ от ОФРМ и две или три части от ADHellas. Единствената ми грижа е на границата да изгася старата и да покажа новата, понеже на границата има застъпване и уредаът се шашка.
                          - Общият обем img-та, които могат да се заредят в 60Cs е 56 MB. Общо взето това е достатъчно за еднодневен преход.
                          - Нямам опция за зареждане на TYP в апарата. Просто единственото, което мога да зареждам, е img-та от мапсети, инсталирани в MapSource.
                          - Топо картата на Европа, за която е темата, в 60Cs изглежда съвсем прилично. Няма как да изглежда като на PC, защото екранът на уреда е с 256 цвята и резолюция 160x240. Но всичко се вижда – пътища, хоризонтали, land cover, POI. Дори има едно предимство : по-малко и по-дребни са номенклатурните номера на пътищата. В MapSource имам чувството, че тези „табелки” са най-важното нещо.
                          Като рекапитулация, мога да кажа, че съм доволен от картата, включително и на екрана на 60Cs.
                          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                            Първоначално публикуван от guster Преглед на мнение
                            И аз правя това в момента... А какъв е този "ключ"?
                            Ето извадка от бат файла на Gmaptool с част от ключовете които записва в регистрите на Мапсорс. В червено е дадения ключ който отговаря за typ файла.
                            reg ADD %KEY%\Families\FAMILY_469 /v ID /t REG_BINARY /d D501 /f
                            reg ADD %KEY%\Families\FAMILY_469 /v TYP /t REG_SZ /d "%~dp0I00001D5.typ" /f
                            reg ADD %KEY%\Families\FAMILY_469\0 /v Loc /t REG_SZ /d "%~dp0\" /f
                            reg ADD %KEY%\Families\FAMILY_469\0 /v Bmap /t REG_SZ /d "%~dp0mapset00.img" /f
                            reg ADD %KEY%\Families\FAMILY_469\0 /v Tdb /t REG_SZ /d "%~dp0mapset00.tdb" /f
                            pause
                            exit 0
                            Zippel мисълта ми беше дали се вижда на екрана на ГПС а ти по същия начин т.е. дадено земно покритие например гора или блато да се изобразява със същите символи като в Мапсорс, защото ако е така то твоя апарат поддържа typ файлове а това че ти не ги виждаш при експорт от Мапсорс е друга работа т.е. gmapsupp файла се явява един вид контейнер на даден мапсет който може да съдържа в себе си голямо количество img файлове заедно с принадлежащите им typ файлове ако ги има. Получава се нещо като файл във файла за яснота подобно например на rar файла ако се направи аналогия с него.
                            Ако някой иска утре може да скалъпя една компилация за Мапсорс само с частта обхващаща България и ще я метна на спелеото?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                              Land cover-а на GPS-а се изобразява със същите символи, както и в MapSource, само дето цветовете са с други отенъци, но това вероятно е от несравняемостта в палитрите. Не знам дали разбра, че в 60Cs не можеш да вкарвш gmapsupp.img като сборна карта. Можеш да вкарваш само отделни части от инсталирани предварително в MapSource мапсети, т.е. съставните им img-та, които задължително имат вида хххххххх.img, където х е цифра от 0 до 9. Друг е въпросът, че е възможно в самото img някак си да е кодиран TYP. Но като го разглеждам с GMapTool не виждам да има такова нещо. Засега за мен си остава загадка как на GPS-а се появяват същите символи за покривката, както и в MapSource. Но по-важното е, че става както трябва.
                              PS. Повдигнатият в червено ключ от registry-то според мен касае единствено поведението на MapSource, но не и на GPS-а.
                              Последно редактирано от zippel; 18-11-09, 00:08.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X