Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко Въпроса за Изпарител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Няколко Въпроса за Изпарител

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    а сега де - какво ли се е прецакало? Теорията, че изпарителят е прегрял не ми се вижда хубава. По-скоро е позамръзнал в този режим. Я първо му източи кондензата, после пак ще го мислим.
    Ясене , за човек който разбира от газ не очаквах такъв съвет !
    И след като източи "конденза" ако проблема остава кво правим ? Ремонтни мембрани , филтри - и до тук , или по общия ред : Кабели , свещи , смяна на газовата уредба , ремонт на двигателя , а защо не и смяна на автомобила . Обикновено "общите" съвети в този форум са в тази последователност ...
    Точно в предния пост ( №5 ) човека е описал картината . С 6000 оборота върви на газ без Охх и изведнъж при спускане му се задръства изпарителя с боклуци и "конденз" А стига де .
    Чисто и просто момчето като не разбира от АГУ да отиде при най- близкия газаджия да му регулира изпарителя . Това е . Ше му вземе нищо или 2 лв. Има още един вариант (колкото и да е невероятно) : Възможно е по някаква причина ( опелска работа ) да му е изкихал от обратен удар на газта , но ако е карал с пусната аудио- система на мах да не е чул гърмежа. И на някакво положение да е заклинила предпазната клапа . Същата картина ми беше на мен веднъж , та ми скъса нервите - до средни обороти го има , нагоре - не . Та не е лошо да погледнат "кихалката" ( ако изобщо има де ).
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      До: Няколко Въпроса за Изпарител

      Аз залагам на запушен газов филтър.
      Но ми се струва и че не е добре регулирана

      Коментар


      • #18
        До: Няколко Въпроса за Изпарител

        Най-обичам да залагаме без да сме видяли нищо! Почти няма как да е от кихалката щото момчето каза , че на бензин върви. И за филтърчето каза , че не е. Аз залагам на спукан маркуч или друга неплътност по системата за засмукване на газова емисия. Няма да се обзалагам и срещу "вкостени" мембрани или някаква нечистотия в изпарителя. Не мога да отхвърля и газов джоб в подгряването обаче. Абе на разглабяне отива.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          До: Няколко Въпроса за Изпарител

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Ясене , за човек който разбира от газ не очаквах такъв съвет ! ...
          Човекът иска сам да ръчка. Какво да му кажа? Отделно, че идеята за кондензата има и някои разумни разсъждения в своя подкрепа.

          На газаджия и сам си знае да отиде.

          Коментар


          • #20
            До: Няколко Въпроса за Изпарител

            Здравейте,според мен единия вариант е,пружината на високото налягане(първа степен) да е отвърнала,и съответно умекнала от моментната висока температура на изпарителя.Другия вариант е,мембраната за високо налягане да прави балон между слоевете-пълни се с газ покрай нита.Трябва да се отвори,за да се види отвътре.

            Коментар


            • #21
              До: Няколко Въпроса за Изпарител

              Най-после днес намерих малко време да обърна внимание на колата.
              Пробвах да източа конденза, но не капна нито капка!!!
              След това демонтирах изпарителят и го разглобих.
              Бях потресен като видях какво има вътре, около една шепа от някаква черна мазна и подобна на нещо средно между въглен и смула субстанция!!! Пробвах да я изчистя със сякакви разредители, но нищо не помогна, че накрая с пароструйката на 80 градуса и на 150 бара, лъсна като нов. Имаше супер много наблъскано от въпроснот вещество в каналчето на първата "камера"/незнам дали е така се казва/. Мемграните са здрави и меки, но ще ги сменя, както и мисля да сменя гумичките на "кобиличките", незнам дали е възможно, но мисля да се пробвам. След като разглобих изпарителя ми стана ясно и как работи, демек си мисля че вече ще мога сам да си я настроя както аз искам. Надявам се до ден два да се сдобия с нови мембрани и да сменя, след което да го монтирам обратно и да видим какъв ще е резултата.
              Благодаря на всички които помогнаха, обещавам да напиша за резултата.

              Коментар


              • #22
                До: Няколко Въпроса за Изпарител

                Е, щом си почнал, ще го направиш.

                При източването би трябвало точно тази смолиста гадост да излиза, но за целта не трябва да е прекалено стара и спечена, а изпарителят трябва да е загрял. Освен това не може да се източат вътрешните камери, а само последната. Смело сменяй мембрани и после ще кажеш как вървят нещата. Важно е освен мембраните да смениш и гумените клапанчета и изобщо всичко, което идва в ремонтния комплект.

                Имай предвид, че след смяната на мембраните, колкото и да настройваш, след месец ще настройваш пак. Имат си сработване и улягане.

                Коментар


                • #23
                  Колега,задължително смени и гумичките на вилките-те са по-важни,за работата на изпарителя от мембраните.Също така отвори и котвата под бобината от страни.Случва се,между корпуса и котвата да се натрупа ГНЯС,която да огранияава хода на котвата,от там пада съответно и дебита на газта.Гумичката се захваща към котвата с една пласмасова втулка-внимавай да не я спукаш,като я сваляш.
                  П.С. Като го сблобиш виж дали,като подадеш ток на бобината се чува отчетливо щракане на котвата.

                  Забравих,внимавай да не размениш гумичките на вилката за ниското налягане и котвата-различни са.!!!!!!!!
                  Последно редактирано от Ясен; 14-11-09, 00:53.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Няколко Въпроса за Изпарител

                    Здравейте на всички,
                    тази вечер сглобих колата, и я подкарах на газ!
                    настройката стана долу горе добре, колата върви доста добре на газ и няма дупка във високите, има стабилни ниски и реагира добе при подаване на газ.
                    Има само едни проблем, който преди липсваше:
                    Когато я пусна по някое надолнище оборотите и падат и гасне!
                    Това го прави само когато е по инерция.
                    Малко не можах да усетя и разликата при завиване и развиване на болчето за, чуствителността/това което е за отвертка и и е вертикално/
                    Бихте ли ми казали, какво дефакто става когато го завивам и когато го развивам!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Няколко Въпроса за Изпарител

                      Чрез този болт "прескачаш" втората степен на редукция(вилката на тънката мембрана).По този начин осигуряваш постоянен приток на газ в ниските обороти.
                      Един съвет:завий този болт до край(не до скъсване),и докарай обороти от хоризонталния болт.
                      Успех

                      Коментар


                      • #26
                        До: Няколко Въпроса за Изпарител

                        ами така няма ли да се влоши, още проблема с пускнето по инерция?!
                        Значи ако съм разбрал правилно, ако завия до край пластмасовото болче, което натяга пружинката на втората кобиличка, би трябвало да мога да докарам ниски обороти и само от бронзовото болче./въпросът ми е чисто теоритичен/

                        Коментар


                        • #27
                          До: Няколко Въпроса за Изпарител

                          Първоначално публикуван от tinchomtv Преглед на мнение
                          ами така няма ли да се влоши, още проблема с пускнето по инерция?!
                          Значи ако съм разбрал правилно, ако завия до край пластмасовото болче, което натяга пружинката на втората кобиличка, би трябвало да мога да докарам ниски обороти и само от бронзовото болче./въпросът ми е чисто теоритичен/
                          по-скоро обратното. Бронзовото болтче докрай, а ниски обороти от пружинката.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Няколко Въпроса за Изпарител

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            по-скоро обратното. Бронзовото болтче докрай, а ниски обороти от пружинката.
                            Да де това ми стана ясно!
                            Но питам дали е възможно обратното?
                            И в кои случаи се налага развиването на бронзовото болче, кога има нужда от прескачането на втората камера за редуциране?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Няколко Въпроса за Изпарител

                              когато в хранителната уредба има всмукване на въздух по обходен път.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Няколко Въпроса за Изпарител

                                аха Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X