Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

    Хммм demo 1 значи ще трябва да го погледна въпросното място. Няма специална тема за това но някъде из форума попаднах и аз на няколко такива изказвания за проблеми произтичащи от появата на луфт при въпросната шайба. Тъй като джипката все още не е със сменени консумативи хубаво ли е да сменя и тази ролка (ако подлежи на смяна)

    Коментар


    • #32
      До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

      Първоначално публикуван от offroadlive Преглед на мнение
      Хммм demo 1 значи ще трябва да го погледна въпросното място. Няма специална тема за това но някъде из форума попаднах и аз на няколко такива изказвания за проблеми произтичащи от появата на луфт при въпросната шайба. Тъй като джипката все още не е със сменени консумативи хубаво ли е да сменя и тази ролка (ако подлежи на смяна)
      Те там са 2 зъбни колела едно е на балансиращите валове другото за ангренажа , и двете са на една шплонка . Гледай да няма никакви хлабини зъбните колела трябва да влизат точно точно и най малкия уфт е фатален там същото е и със шайбата .Обикновено при не коректно завиване на болта който държи всичко шайбата почва да играе по малко и от там се разбива и .........
      Ако са разбити лошо , втора употреба можеш и да намериш но 100% ще имат хлабини ако ги сложиш на твоя вал
      Ако вземеш нова шайба и зъбни колела може и да паснат но ако пак има хлабини , сваляне на вал и т.н което е неприятна работа
      Лудак

      Коментар


      • #33
        До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

        Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
        Двигателчето като двигател е хубаво има си своя недостатък че нетрябва много да го "газиш " по асфалта . Проблемно място му е коляновия вал , отпред един бол държи Шайбата и Двете зъбни колела които са на 2 шплонки и там най-малкия уфт някъде там може да счупи шайба шплонка и т.н . Този проблем се получава от всичките "специалисти" които сменят ангренажи .............
        За газенето по асфалта си прав, а и изобщо не се ли гледа оборотомерът, можеш да го скапеш и по черен път.
        "Специалистите", сменящи ангренажи, за да развият болта, който държи въпросните шайби и колела към вала, законтрят една лула към рамата и врътват на стартер. Болтът или се развива, или чупи и после - заварки на шайбата, нови резби... Това е частен случай, но се случва - направи ли някой белята, бърза да се отърве.

        Коментар


        • #34
          До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

          Напоследък съм забелязал че в София случаите с този проблем зачестяха така че колеги ГЛЕДАЙТЕ ПРЕДИ ДА КУПУВАТЕ !!!
          Лудак

          Коментар


          • #35
            До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

            Купих си такова Паджеро преди 40 дни от Лондон. Натоварих го с 1 тон багаж. Даде среден разход 8,9. Направи 4000 км. и скъса шпонка на колянов вал. Навсякъде казват,че това им е болно място.

            Коментар


            • #36
              До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

              Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
              Купих си такова Паджеро преди 40 дни от Лондон. Натоварих го с 1 тон багаж. Даде среден разход 8,9. Направи 4000 км. и скъса шпонка на колянов вал. Навсякъде казват,че това им е болно място.
              Какви са поразийте
              Лудак

              Коментар


              • #37
                До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                Звънни-0887638787

                Коментар


                • #38
                  До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                  Първоначално публикуван от sashko Преглед на мнение
                  Не бива да говорим само за конски сили, според мен е добре да се обърне внимание и на въртящ момент, когато сравняваме двигатели. Простичко казано въртящят момент е силата, която те ускорява, а конските сили поддържат висока скорост.
                  Gen 2
                  2.6 Oz (4G54) = 79Kw 196Nm
                  3.0 V6 (6G72) = 109Kw 234Nm
                  2.5 TDI (4D56TI) = 73Kw 240Nm
                  2.8 D (4M40) = 71Kw 198Nm
                  2.8 TDI (4M40) = 92Kw 292Nm
                  3.5 DOHC V6 (6G74) = 153Kw 300Nm
                  3.5 SOHC V6 (6G74) 140Kw 303Nm
                  изхождайки от тази таблица се чудя как 2.8тди може да му се стори на някой слаб двигател, та дори 2.5тди има по-голям въртящ момент от 3.0v6
                  а случайно да ми кажеш какъв е въртящия момент на моя,като е ,3,0l,V-6,24 ventila,125kw.Уточнявам,че не е Паджеро,а Монтеро(американския вариант),защото ми се струва,че е повече от изброените по-горе,лични наблюдения-на няколко пъти се заси4аме с колеги и техните се държат като"куци магарета",възможно причината да е в "задкормилното устройство",но....кой ли ще си признае.благодарности!!!!
                  това е моят джип,засега...:lol:

                  Коментар


                  • #39
                    До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                    Поразийте са за 2500 лв с труда.

                    Коментар


                    • #40
                      До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                      Първоначално публикуван от tihomir7 Преглед на мнение
                      а случайно да ми кажеш какъв е въртящия момент на моя,като е ,3,0l,V-6,24 ventila,125kw.Уточнявам,че не е Паджеро,а Монтеро(американския вариант),защото ми се струва,че е повече от изброените по-горе,лични наблюдения-на няколко пъти се заси4аме с колеги и техните се държат като"куци магарета",възможно причината да е в "задкормилното устройство",но....кой ли ще си признае.благодарности!!!!
                      252NM
                      Y61

                      Коментар


                      • #41
                        До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                        Имам информация от сервизи извън България и от там изводите са следните: 2.5 е по издръжлив и по надежден от 2.8, само да не се претоварва, сиреч да не се кара дълго над 3000-3500 оборота.
                        За това за което е пусната темата 2.5 мотора е идеален. Това е според мен.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #42
                          До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                          Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                          Поразийте са за 2500 лв с труда.
                          Кажи поне какви си сменил
                          Лудак

                          Коментар


                          • #43
                            До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                            Първо БЛАГОДАРЯ на всички които изказаха мнението си относно темата. Доста по-добре е когато на едно място може да прочетеш всичко което те интересува за дадено нещо. Надявам се, че колегите ще продължат да пишат впечатленията си в тази тема, а аз започвам да трупам опит с тази джипка. От всичко което видях написано тук реших да си взема Паджеро-то и сега остава регистрация за да е официално мое.

                            Коментар


                            • #44
                              До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                              Първоначално публикуван от offroadlive Преглед на мнение
                              Първо БЛАГОДАРЯ на всички които изказаха мнението си относно темата. Доста по-добре е когато на едно място може да прочетеш всичко което те интересува за дадено нещо. Надявам се, че колегите ще продължат да пишат впечатленията си в тази тема, а аз започвам да трупам опит с тази джипка. От всичко което видях написано тук реших да си взема Паджеро-то и сега остава регистрация за да е официално мое.
                              Добре си решил и Честито.
                              Пусни по нЕкоя снимка да му се радваме и ние
                              Y61

                              Коментар


                              • #45
                                До: ДВИГАТЕЛЯ като ДВИГАТЕЛ на Паджеро 2.5 ТДИ - 97-ма година

                                Демо научих ,че сменяш ли агренажни ремъци,задължително се сменя шаибата на коляновия вал.Смених колянов вал,пети на разпределителния вал,повдигачи,всички ремъчни колелета,основни и биелни лагери и какво ли не още.С маслата ,труда и разнасянето с пътната помощ заковах 3 бона.На никой не го пожелавам.Но мога да ти дам един съвет.Преди да започнеш да караш ,провери всичко много подробно Ако бях му обърнал внимание ,можеше да се размина с доста грижи.Късмет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X