Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как се закалява стомана ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: как се закалява стомана ?

    ЪЪЪ, къдравото не е ли стомана 3? За какво закаляване говорим тогава?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: как се закалява стомана ?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ЪЪЪ, къдравото не е ли стомана 3? За какво закаляване говорим тогава?
      В никакъв случай, най малко е ст.45 но незнам точно.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #18
        От: как се закалява стомана ?

        Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
        А я кажете от какво е най-добре да си направя шлаково чукче и как най добре да го закаля.....

        Ами що не питаш в раздела по заваряване ?

        Намери си парче от листов ресор . Не ти трябват никакви закалки . Даже са противопоказни .. .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: как се закалява стомана ?

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          В никакъв случай, най малко е ст.45 но незнам точно.
          Bst500S е една от стoманите. Сега проверих. Наистина е далеч от ст3.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: как се закалява стомана ?

            Ами Влади... реших, че тази тема е сходна а и раздела ми се стори правилен... защото въпроса е каква стомана и как да се закали...
            Иначе от пили и аз съм виждал... ама не се разкаляват като ги пилиш и после пак да трябва закаляване?
            Иначе, като взема парче от листов ресор, трябва ли някакв обработка или си я пиля със шмиргела само... или не ртябва да посинява докато се пили?
            Също, няма ли да стане от някакъв торсион на кола или от стабилизираща щанга (такова имам под ръка)... те не са ли пак подобни на ресорите каот вид стомана или се бъркам...
            Иначе, "шареното желязо" наистина е доста по-яко... от такова (10-12мм.) згъвам куки когато дойде да изправяне контейнер за вторичните... и до сега нямам скъсана кука а напъна не е малък... докато каквото и друго Ф да сложа се къса на поразия. От такава стомана беше старото шлаково в работата, кована... ама пак си е меко... явно както каза Кольо, явно си трябва периодично заточване...
            А като цяло как е по-правилно да се закали такова шарено желязо за да стане по-твърдо... в старо ("горяло") масло или във вода за да стане по-твърдо... или да се топне пъвро в маслото за малко и после във водата
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • #21
              От: как се закалява стомана ?

              Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
              ....

              Иначе, като взема парче от листов ресор, трябва ли някакв обработка или си я пиля със шмиргела само... или не ртябва да посинява докато се пили?
              Също, няма ли да стане от някакъв торсион на кола или от стабилизираща щанга (такова имам под ръка)... те не са ли пак подобни на ресорите каот вид стомана или се бъркам...

              ......
              Не бъркаш . И листовите и работещите на усукване ( торсиони ) се изработват от една и съща групи стомани . Т.нар. "пружинни" . Най- известна е 65Г.
              Само дето с торсиона ще си играеш малко повече , доде му докараш формата . Затова е по-лесно от лист . Иначе пилиш спокойно . И да посинее няма проблем . Температурата на "синеене " е доста под точката на фазово превръщане . Иначе стоманата си е достатъчно жилава за целите на шлакоотделянето . Излишно е да я закаляваш , щото ще е необходимо и отвръщане ( в противен случай току-виж си откъртил парче метал при работата) . Гледай само да не заточваш чукчето като бръснач , остави го притъпено .

              Що се отнася до "шареното желязо" . Ако говорим за това , от което се прави арматура - не става за закаляване . Въглерода му е малко . Имайки предвид обаче , че в етапа н а производство не се знае какви каскети са хвърляли в пещта , то може да опиташ закалка : нагряваш до червено и топиш директно във вода . Само че пак ще трябва отвръщане , за да не се чупи като стъкло . То пък сваля от твърдостта ... та ефекта е съмнителен , без да е известна в случая марката на стоманата .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: как се закалява стомана ?

                Ясно, мерси Значи като имам време, ще пробвам със стабилизиращата щанга... и без това имам една излишна от 405-цата на наще...
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • #23
                  как се закалява стомана ?

                  Писах в друга тема, но явно никой не я е видял, Та да попитам и тук !
                  Налага ми се да променя формата на ушите на лист ресор. Трябва да ги отворя и да ги напасна под ушите на основният ресор, като за целта мисля да ги нагрея до степен да поддават на обработка с газова горелка или на огнище и след обработката ги оставям да истинат бавно до нормална температура! Как мислите след тази термична обработка метала дали ще запази своите якостни качества или ще стане мек?
                  HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                  VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                  Няма да е все така!
                  Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                  Коментар


                  • #24
                    От: как се закалява стомана ?

                    Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                    ...и след обработката ги оставям да истинат бавно до нормална температура! Как мислите след тази термична обработка метала дали ще запази своите якостни качества или ще стане мек?
                    Ще стане мек. Има си фирми за тая работа, които могат да ти направят лист по поръчка.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: как се закалява стомана ?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ще стане мек. Има си фирми за тая работа, които могат да ти направят лист по поръчка.
                      Има. Но явно не си ги гледал как работят
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: как се закалява стомана ?

                        Не ми е нужен нов ресор, така или иначе вече го имам ресора който ще се подлага. Просто искам обработка на краищата за да подпира и на ушите на първия ресор.
                        HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                        VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                        Няма да е все така!
                        Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                        Коментар


                        • #27
                          От: как се закалява стомана ?

                          Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                          Не ми е нужен нов ресор, така или иначе вече го имам ресора който ще се подлага. Просто искам обработка на краищата за да подпира и на ушите на първия ресор.
                          Еми не можеш да я направиш тая обработка вкъщи така че да остане твърдо и здраво след това.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: как се закалява стомана ?

                            По скоро трябва да се нагрее докато добие червен цвят ресьора и се обработва докато е още горещ. След това бързо охлаждане, но има стомани, които трябва да се охлаждат в масло. Така охлаждането става по-бавно. Ако не се лъжа ресьорите така се охлаждат. В студено състояние при обработка ще се наруши структурата и ще се счупи.

                            Коментар


                            • #29
                              От: как се закалява стомана ?

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              По скоро трябва да се нагрее докато добие червен цвят ресьора и се обработва докато е още горещ. След това бързо охлаждане, но има стомани, които трябва да се охлаждат в масло. Така охлаждането става по-бавно. Ако не се лъжа ресьорите така се охлаждат. В студено състояние при обработка ще се наруши структурата и ще се счупи.
                              А Ти убеден ли си,че точно по този начин ще закалиш ресьор!?
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: как се закалява стомана ?

                                димич , кога си правил програма за закалка?
                                На колко градуса и време трябва да се пече железовината.После на колко (да се синее) и време?!
                                Да не питам в каква среда!
                                Иде ми да кажа , че червените чушки ги метаме в масло , ма това е на село и буркани некой затваря!
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X