Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

    Миналата седмица бях на разходка в Мюнхен и целенасочено попаднах в Музея на BMW. Това се оказа място, в което всеки автомбилен любител трябва да попадне. Аз, знаете не съм ретро манияк или фен точно на тази марка, но изкарах едни 3 часа, захласнат като сомалийче в сладкарница. Самата сграда и експозицията в нея са чудо на съвременния дизайн и архитектура, но аз ще се спра на нещата вътре и по-специално на старите неща. За да влезеш в музея минаваш прес страхотния BMW център, голям като 3 етажен футболен стадион, където е изложено всичко, което BMW произвежда в момента. Футуристични технологии сред футуристичен дизайн и невероятна среда. Оттам се влиза през мост в спираловидно-кръглия музей. Той се разглежда отгоре на долу, има 3 етажа и тук таме страхотни неща( освен коли и мотори) като например хиляади топчета, закачени за тавана с нишки с променлива дължина, командвани от компютър и рисуващи силуетите на различни автомобили. Но стига съм се отплесвал, сега целенасочено и накратко ще покажа и разкажа за ретроавтомобилите вътре. Това следващото е още на входа, преди дори да си купите билет( 12 евра)
    и е едно кратко загатване на чакащото Ви вътре. Аз ще продължа разказа си не по хронологията на музея, а по историческата хронология и директно Ви свалям на най-долния от трите етажа в залата на кабриолетите. За моделите четете нa табелите пред тях, аз съм технически инвалид.




    След малко ще Ви върна тук, при втората по-красота, според мен, в този музей кола, а сега ето едно чудо от старата спортна школа на баварците, което, както и някои други икони в музея, си има собствена зала

    ето и още една от специалните коли на концерна със собствена ниша

    сега, както казах, се връщаме в залата на кабриолетите при едно страхотно бижу



    Сигурно трудно може да си представите какво по-красиво от това има в този музей, но аз от години имам друг друг фаворит от тази марка и ще го покажа след малко. Но преди това ето още две легенди на BMW със собствени пиедестали в тази моторна катедрала. Естествено, неподражаемата Изета

    и тази оранжева фурия

    Следващата снимка представлява залата на еволюцията от 3-та до 7-ма серия през 70-те години. Не се чудете че са така един връз друг, слизайки по спиралата ги обикаляте няколко пъти и виждате от всички страни и нива.

    Сега една снимка в лоното на лукса или поглед към лимузините на баварците. Това първото отпред е наистина уникално и отива на номер 3 в личната ми класация.

    и дойде момента за върха на сладоледа, залата на М-класа. Първите 2 снимки са на автомобил от далечната 1978-година, което май си го прави чист олдтаймер, нали?


    Не знам, но този основоположник на М класа, прословутото М1, наистина кара да усетиш движението и мощта дори на спрелия звяр. Но стига за него, дойде момента да Ви покажа моя фаворит, BMW-то на BMW-тата, най-красивото нещо в Бавария, моята мечта - BMW М 635 CSi от 1983!




    На живо това е направо като наркотик, душата си ще продам за такава кола и знам поне още един приятел, който би го направил. Половин час седях, обикалях( дават да се качиш до колата, но без да пипаш) и се блеших. Сега като гледам и пиша, пак се напъвам. Ох, страшна работа.
    Ето как изглежда и цялата зала, а зад черната преграда с надписа М пауър има 5 двигателя от различни години и до всеки слушалка, слагаш и слушаш как ръмжат на живо. Абе изпипана немска работа.

    И накрая, за да не останете с впечатление, че в Мюнхен ретро коли има само в музея, ето и една случайна среща на улицата. Колата беше с една седалка Спарко, спортни колани и клетка вътре, явно се кара на състезания.

    Това е от мен, дано Ви хареса. Скоро чакайте и още един репортаж, че BMW правят и мотоциклети, и за тях съм нащракал бая снимки, главно на ретро машини. Само да намеря време.
    Последно редактирано от zzlatev; 08-11-09, 21:02.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

    Ех поне си се нагледал на Баварци.Няма ли още.

    Коментар


    • #3
      До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

      И аз не съм фен на марката, но исторически съм фен на всички марки.
      Благодаря!
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

        Ей това го имах, ама тъпа глава...




        Атова го имах в Либия, но не разрешиха да го докарам:

        Последно редактирано от bojitch; 08-11-09, 21:36.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

          Zlati няма нужда душата бейби, ето го топъл, топъл от Германия

          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...g=&tabNumber=2

          За 10 000 евро с пазарлъка ще стане

          Виж за М1 цената почва от 100 000 евро а последната оферта е за 365 000

          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #6
            До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

            Нещо страшно е!Направо ти завиждам,аз съм голям фен на марката.

            Коментар


            • #7
              До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

              635-цата я има доста по-евтино и в относително много добро състояние(поне по снимки)

              ей тук:
              http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1

              Коментар


              • #8
                До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                635-цата я има доста по-евтино и в относително много добро състояние(поне по снимки)

                ей тук:
                http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1

                За тези пари това е най-добрата оферта, която виждам.Някой фен няма ли да му се метне
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

                  много мило ми стана напомни ми за едно изживяно и забравено удоволствие - посещението на музея

                  На мен ми хареса ... и съм фен на марката (въпреки, че лично мой екземпляр не съм имала) и смятам, че характерна за бмв-тата е нервността им, шавливата им задница - изобщо кола с характер и дух

                  П.С. Всяка кола си има своето очарование

                  Коментар


                  • #10
                    До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

                    Стахотна и невероятна колекция от bmw.Благодаря за фотосите и обяснителното разказче.
                    Константин Вълчанов.0888313247

                    Коментар


                    • #11
                      До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

                      Мнооого благо ми стана Мерси!
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

                        Супер!!!
                        Твоят номер 2 за мен е номер 1.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

                          Готин музей.
                          Но не видях две БМВ-та, на които съм се возил.
                          Комшията има такова:

                          Малко по-различно е купето от това в музея.
                          А една колежка в МЕИ-то ме беше возила в


                          И аз не съм фен на марката

                          Коментар


                          • #14
                            До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

                            Някой да е срещал такова чудно комби - - - - и още 103 http://dino412.snimka.bg/automobiles/bmw.442103
                            0887284106-Митко
                            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                            Коментар


                            • #15
                              До: Музея на BMW в Мюнхен - автомобили

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Готин музей.
                              Но не видях две БМВ-та, на които съм се возил.
                              Комшията има такова:

                              Малко по-различно е купето от това в музея.
                              А една колежка в МЕИ-то ме беше возила в


                              И аз не съм фен на марката
                              Я разгледай, ама внимателно пак. Първото го има снимано само, само че е зелено, а второто същото червено се вижда на една от снимките зад кафявия кабриолет.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X