Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрути в Алпите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Маршрути в Алпите

    Реших, че след като вече има отворена тема не е нужно и аз да отварям нова. Работата ми е такава, че доста често отсъствам от града и въобще от държавата и нямам ни най-малка представа, кога ще успея да се включа на някоя сбирка на форума, затова реших да се възползвам от съвета на drago varvar и да коментирам пътуването тук в тази тема. Разбира се, ще направя всичко по силите си да стигна и до някоя сбирка, въпреки че, тази кръчма в Борово ми идва малко далечко, но какво да се правиJ))
    Та след като разпечатах целия пътепис на drago varvar комплект със снимките го поднесах за разглеждане и обсъждане. И както се досещате предизвиках доста голям ентусиазъм в хората решили да поемат по този път. За сега сме решили следното: тръгваме 2 коли хора и ще го направим за най-малко 15-20 дни прехода за да не се юркаме и пресилваме, все пак сме на почивка не на маратонJ. През Гърция на ферибота и от там Италия. В Италия ще останем повечеко, тъй като освен Венеция искаме да видим и Флоренция. От там следвайки стъпките на тази яка мото компания ще поемем към езерото Гарда като ще видим как ще скипнем San Boldo, не мислим, че 5 тунела са кой знае каква забележителност и не искаме напразно да си губим времето. Може и да грешим за това моля да се намесят вече миналите от там. Мислим да отседнем на езерото за нощувка или две зависи как ще ни хареса и да продължим нататък към San Bernard. Та бихме ли успяли да вземем на един дъх пътя от Гарда до Сан Бернар и от там до Сион???Разбира се не по магистрали. Ще отседнем в Сион за 1 вечер. Градчето ни се стори доста кипро нищо, че няма кой знае какво за гледане там. От там директно към Глетч. Разходка на глетчера и в зависимост от това колко сме пътували ще решим дали да не остане да нощуваме в това кипро хотелче до самия глетчер, което видяхме на снимките. Разбира се няма да пропуснем да нахраним милите животинки наречени мармоти, доколкото виждам добре трябва да се подготвим за срещата си с тях. И продължаваме и тук вече идва голямото чудене. Решили сме от Глетч да стигнем директно до St.Moriz, но идея си нямам как да стане това без да слизаме по магистралите. Доста ми се вижда пътя като че ли или бъркам?? Не ни се минава през Сплюген и другите проходи, изглеждат доста неприятни за пътуване поне на снимките. Ще спим в St.Moriz и от там към Ливиньо. Верно е, че е близо, но и там мислим да направим една нощувка, тъй като искаме да го разгледаме добре. На следващия ден поемаме към Стелвио. Този проход ни впечетли доста и искаме да го видим и минем и от там към Фусен, където мислим да се установим за по дълго време. Така ще имаме възможност всеки ден да си правим екскурзиики и да разгледаме повече неща – замъците около Фусен, самия град, да отидем до Линдерхоф, до приказното село и музея на Сваровски, като вечер ще се връщаме да спим във Фусен. И тук е другия въпрос възможно ли е това? Т.е колко е горе долу като разстояние от Фусен до забележителностите, които изброих по горе??
    После маршрута ни ще мине през Гросгльокнер и от там до къмпинга, където се е била настанила компанията на drago varvar. Доста сте впечетлени от него, а и снимките също говорят добри неща, затова въпреки, че не обичаме спането по къмпинги ще останем там за да го видим. JИ от там хайде пак на ферибота и към България.
    Това е първоначален план. Приемам всякакви съвети моля.
    Drago varvar ти споменаваш за някакъв тунел до San Bernard, който ако хванем изпускаме прохода. Да дадеш малко повече инфо моля?
    Благодарности в аванс за всеки съвет и всяка помощJ

    Коментар


    • #77
      От: Маршрути в Алпите

      Цъфи, ще ти дам инфо и още идеи мало по-късно като се прибера. Маршрута е супер.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #78
        От: Маршрути в Алпите

        Ето и няколко отговора на възникналите въпроси (Драго ще допълни, ако нещо изпусна):
        15 - 20 дни е добре, ще успеете спокойно да покриете маршрута без да се напрягате излишно, освен това при правенето на маршрута имайте впредвид, че с мотор обикновенно се покриват повечко километри, защото не си зависим толкова от задръствания и тем подобни.
        От Венеция към Лаго ди Гарда, най-прекият път е по магистралата - 200тина километра. Ако изберете пътя през Сан Балдо, ще ви бъде доста по-приятно - много по-живописно е. Ние не очакваме да разберете обаянието на Сан Болдо - все пак сте с коли . Мисля, че това са двата варианта да стигнете от Венеция до Лаго ди Гарда.
        От Лаго ди Гарда до Сион през Гранд Сан Бернар, без да минавате по магистрала ми се струва много оптимистично. Имайте в предвид, че в Италия ако караш не по магистрала е доста натоварено движението а и е пълно с кръгови движения, който могат да бъдат много объркващи. Затова моят съвет е от Лаго ди Гарда до Прохода Гранд Сан Бернар - ползвайте магистрала, така ще успеете за 1 ден.
        От Глетч до Сейнт Мориц може да се мине без да се стъпва на магистрала, част от групата минахме от там, в опит да избегнем дъжда в този ден (маршрута ще го пусна скоро).
        За Фусен - Драго ще има честта да отговори.
        На 2-ра стр от пътеписа има снимка с големи табелки - на това кръстовище трябва да завиете на дясно за да минете през прохода Сан Бернар, а не под него през тунела - директно за Сион.

        Поздрави,
        HONDA CBF1000

        Коментар


        • #79
          От: Маршрути в Алпите

          Sete 15 благодаря за инфото ще го обмислим. Определено от Венеция до Гардо ще минем през магистралата. Съгласна съм че през прохода е доста по живописно като природа, но на практика не мисля че ще изпуснем кой знае какво...все пак през цялото останало време ще гледаме да се движим през планината Аз и обаянието на мотора не разбирам ма това е друга тема, по която може да говорим друг път -на такова нещо не съм се качвала и не мисля, че ще имам смелостта да се кача. Самата идея да не съм защитена от стени и въздушни възглавици ми вкарва страхова невроза да не говорим за неудобството, ма това е въпрос на гледна точка все пакЩе съм ти благодарна за маршрута от Глетч до Сейнт Мориц.Drago varvar ще очаквам с нетърпение и твоето мнение, особенно за Фусен. Sete 15 остави това в твоите ръце
          Благодаря отново

          Коментар


          • #80
            От: Маршрути в Алпите

            От Венеция до езерото Гарда са 147км по магистралата. Обиколката му е 125км (която препоръчвам), обърнете внимание на точка "В" къде съм я дал. Спирате някъде там и продължете пеша до самия нос.

            http://maps.google.com/maps?f=d&sour...152,2.8125&z=9

            Други места покрай езерото които препоръчвам са Gardaland (в началото на обиколката на езерото на десня бряг), Isola del Garda в края на обиколката до левия бряг на един остров, и ако можете да стигнете до селото

            Riva del Garda, абе не случайно всички богаташи имат вили на това езеро. Покрай езерото трафика е голям.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #81
              От: Маршрути в Алпите

              Чудесно току що ме убеди за 2 нощувки на езерото Очаквам с нетърпение мнението за Фусен и региона

              Коментар


              • #82
                От: Маршрути в Алпите

                От Гарда до Grand S. Bernard са 340км (или 4часа път) от които 300км са магистрала, не дейте кара по малките пътища, много е голям трафика. Най лесно ще се ориентирате като от Гарда гоните номерата на магистралите а не имената на градовете. Тръгвате по А4 и на Santhia по А5, на Aosta слизате от магистралата и карате по път с номер SS27 и сте горе при кучетата или иначе казано това

                http://maps.google.com/maps?f=d&sour...9,7.064209&z=7

                а на това кръстовище трябва да сте на дясно, иначе ако завиете на ляво стигате до плащачката на тунела.



                Не ми се вярва че Сион ще ви грабне с нещо ,но може и да се измисли нещо друго.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #83
                  От: Маршрути в Алпите

                  От Сион ( да речем ) до Глеч са 111км

                  http://maps.google.com/maps?f=d&sour...8,1.766052&z=9

                  идеята да спите на гледчера в хотел Белведере я одобрявам



                  До Ст. Мориц ви препоръчвам този маршрут 255км

                  http://maps.google.com/maps?f=d&sour...5,3.532104&z=8

                  а не този въпреки че е по къс 184км.

                  http://maps.google.com/maps?f=d&sour...9,3.532104&z=8
                  Последно редактирано от drago varvar; 26-10-10, 21:29.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Маршрути в Алпите

                    Та да си дойдем на думата, ФУСЕН.Целия град пеша задължително.До замъците ходете с такси 10евро в посока или рейс, от гаратасе хвашат и двете. Горе както ви е кеф , файтони, рейсове или пеш,Паркинга на час за кола е 4евра.Ето ти маршрутите, като точка "А" винаги ти е хотела ( В този хотел спахме ние )

                    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...,0.110378&z=13

                    До Линдерхоф с колата разбирасе (паркинга не е толкова тесла, но не си спомням колко беше), но първо през Оберамергал 62км но до там и още толкова на обратно.

                    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...6&ie=UTF8&z=10

                    За замъците, имайте в предвид, че билетите за да влезнете вътре се взимат с час на влизане , за това сутрин рано към 9:30 трябва да сте тръгнали.

                    Сваровски 125км.

                    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...4,1.766052&z=9

                    А това е нещото което пропуснахме 169км острова е интересното място, но следващия път както и Залзбург.
                    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...8,3.532104&z=8
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Маршрути в Алпите

                      Хмм до тук добре. Значи за Фусен и околията ни трябват поне 5 дни с 4 нощувки...грубо казано, на пръв поглед. Колата я зарязвам на паркинга пред хотела и из самия град и замъците около него с таксита няма смисъл да се въртя като муха без глава и да се лутам. Много благодаря за положеното усилие да вмъкнеш и маршрутите на maps и за поясненията. Не знам следващото питане как ще ви прозвучи, дано не е много нахално, просто възникна като въпрос, когато обсъждахме маршрута. Нека започна по отдалеко за да бъда разбрана правелно. Не знам дали споменах, но болшинството от пътуващите ще сме жени. На всички е ясно, че като издържливост в някои моменти жените сме по силни от мъжете, но по някога сме доста слаби и лабилни. Доста сме пътували, но за първи път се захващаме с такъв мащабен проект и то не особенно лек.Нека бъдем реалисти и да разграничим въодошевлението, което предизвиква маршрута от реалността. Все пак колкото и да изглежда лесно като се озовеш там май не е точно така. Видях от снимките, че доста от вас са били с благоверните си половинки и ще ми е интересно да чуя едно дамско мнение за пътуването ви. Не знам дали някои от тях имат регистрация тук и дали биха се съгласили да се включат, но ако вие със sete 15 знаете мнението и гледната точка на вашите половинки(а и на другите) сега когато всичко е вече минало и нямате нищо против да я споделите, бих помолила за това. Не ме разбирайте погрешно, но гледайки снимките аз отделих внимание и на израженията по лицата на хората. Видях и доста щасливи и доста...как да се изразя поизнервени и поуплашени като че ли леко физоономии. Което е напълно нормално. Доста смели жени имате между другото и то такива които много ви обичат явно, шапка им свалям, такова пътуване на мотор толкова километри и през такива пътища....аз бих била доста уплашена и изнервена. Просто ми се ще да съм психически подготвена за всичко,както и другите момичета, затова и най-малката подробност би била полезна. Предполагам, че ако успея да стигна до сбирките някоя сряда лично от тях ще науча(разбира се ако са с вас), но тъй като не се знае, ще бъда благодарна ако бъдат така добри да споделят опита си от това приключение тук...ако разбира се администраторите не смятат че това е извън темата и би могло да бъде сметнато за спам. Ако е така може на лични да ми отговорите. Още веднъж се надявам, че питането ми не е много нахално и благодаря в аванс.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Маршрути в Алпите

                        От Фусен до Ласач (къмпинга под Grossglockner) са 335км с отбивката за ледника, можете пътьом тогава да разгледате Сваровски музея, но да не се забавите.

                        http://maps.google.com/maps?f=d&sour...8,3.532104&z=8
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Маршрути в Алпите

                          Първоначално публикуван от Цъфи Преглед на мнение
                          Хмм до тук добре. Значи за Фусен и околията ни трябват поне 5 дни с 4 нощувки...грубо казано, на пръв поглед. Колата я зарязвам на паркинга пред хотела и из самия град и замъците около него с таксита няма смисъл да се въртя като муха без глава и да се лутам. Много благодаря за положеното усилие да вмъкнеш и маршрутите на maps и за поясненията. Не знам следващото питане как ще ви прозвучи, дано не е много нахално, просто възникна като въпрос, когато обсъждахме маршрута. Нека започна по отдалеко за да бъда разбрана правелно. Не знам дали споменах, но болшинството от пътуващите ще сме жени. На всички е ясно, че като издържливост в някои моменти жените сме по силни от мъжете, но по някога сме доста слаби и лабилни. Доста сме пътували, но за първи път се захващаме с такъв мащабен проект и то не особенно лек.Нека бъдем реалисти и да разграничим въодошевлението, което предизвиква маршрута от реалността. Все пак колкото и да изглежда лесно като се озовеш там май не е точно така. Видях от снимките, че доста от вас са били с благоверните си половинки и ще ми е интересно да чуя едно дамско мнение за пътуването ви. Не знам дали някои от тях имат регистрация тук и дали биха се съгласили да се включат, но ако вие със sete 15 знаете мнението и гледната точка на вашите половинки(а и на другите) сега когато всичко е вече минало и нямате нищо против да я споделите, бих помолила за това. Не ме разбирайте погрешно, но гледайки снимките аз отделих внимание и на израженията по лицата на хората. Видях и доста щасливи и доста...как да се изразя поизнервени и поуплашени като че ли леко физоономии. Което е напълно нормално. Доста смели жени имате между другото и то такива които много ви обичат явно, шапка им свалям, такова пътуване на мотор толкова километри и през такива пътища....аз бих била доста уплашена и изнервена. Просто ми се ще да съм психически подготвена за всичко,както и другите момичета, затова и най-малката подробност би била полезна. Предполагам, че ако успея да стигна до сбирките някоя сряда лично от тях ще науча(разбира се ако са с вас), но тъй като не се знае, ще бъда благодарна ако бъдат така добри да споделят опита си от това приключение тук...ако разбира се администраторите не смятат че това е извън темата и би могло да бъде сметнато за спам. Ако е така може на лични да ми отговорите. Още веднъж се надявам, че питането ми не е много нахално и благодаря в аванс.
                          Пак ерген, това ми е отговора. Лиглите по добре да не тръгват.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Маршрути в Алпите

                            Упс...май сгафих....съжалявам, ако съм засегнала някоя болна тема...но наистина беше откровен въпрос. Тук не става въпрос за лигли или не, а за психика. Аз не мога да преценя дали сме лигли или не ма сигурно във вашите очи сме тотални такива - имайки предвид как питаме и разпитваме, спим по хотели, пътуваме с кола и т.н., но сме твърдо решени да го направим това пътуване и понеже както казах сме реалисти и знаем че няма да е никак леко питам толкова много. drago varvar не знам какво разбираш ти под понятието "лигла", но аз продължавам да твърдя че от страна на жените ви това е истинска смелост...па ако искаш сложи и мен в категорията "лигла". Още веднъж съжалявам ако съм засегнала болна тема и мисля да я приключим,тъй като мога да споря с тебе дълго и продължително и със сигурност да те оборя здраво, но все пак сме в тази тема за да обсъждаме маршрут а не странични неща. Аз си позволих да я разводня малко, обосновах се по горе защо, за което се извинявам още веднъж.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Маршрути в Алпите

                              Добре де другите да споделят, аз ще пасувам.Много са жените които пътуват с гаджетата си на мотор по света.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Маршрути в Алпите

                                Аааа убедена съм че е така...всичко е въпрос на тренинг и време...то сигурно е като карането на колело-първо с помощни колела, после някой леко те крепи и накрая започваш да караш сам...поне аз така си мисля но да не забравяме че съм тотален профан по темата "возене на мотор". Както и да е ако някой друг иска да сподели ще е чудесно ако ли не продължаваме с точките по маршрута

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X