Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрути в Алпите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маршрути в Алпите

    Ей Цъфи , и като се върнете от успешното пътуване ( каквото не се и съмнявам , че ще е), да пуснеш пътепис. ) ! Че след толкова консултации тука си мисля , че хората дето ти помагат си го заслужават . Успешно пътуване и хубаво време !!! Пп В същност кога тръгвате и за кога да чакаме пътеписа( по-надолу във форума има цял раздел пътеписи и там пишат хора , които не пътуват само с мотори)?

    Коментар


    • От: Маршрути в Алпите

      Ооо пътепис ще се постарая да има и то на всяка цена, разбира се че всички които ми дадоха рамо по темата заслужават да видят как е минало, все пак отчасти това ще е резултат и на техния труд...живи и здрави заминаваме на 30.07.2011г.(събота) и ще се приберем в БГ на 20-21.08.2011г. Пътеписа ще го започна веднага щом имам наличните снимки от пътуването. Доколкото видях така се правят пътеписите тук-разкази в картинки.

      Коментар


      • От: Маршрути в Алпите

        Първоначално публикуван от Цъфи Преглед на мнение
        Мисля че местата които се каним да посетим са достъчно внушителни и няма да има значение дали си с кола или мотор, това няма да намали ефекта които биха имали върху човек.
        ‎" Когато прекарваш отпуската си на мотоциклет,виждаш нещата по съвършено различен начин.При колата си винаги в затворено пространство и понеже си свикнал с нея, не съзнаваш, че каквото виждаш през прозореца и , е просто допълнителна порция телевизия.Пътника в нея е бездеен наблюдател и всичко се движи отегчаващо в рамката пред него. При мотоциклета рамката липсва.Човек е в пълен допир с всичко.Става част от гледката,вече не я наблюдава, а усещането за присъствие е изумително.Този бетон, дето свисти на пет инча под краката ти, е нещо истинско,същата материя по която стъпваш,той е тук,така слят,че не можеш да фокусираш погледа си върху него,но можеш да спуснеш крак и го докоснеш всеки момент, и всичко това,цялото преживяване,никога не изчезва от съзнанието."
        Zen and the Art of Motorcycle Maintenance
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • От: Маршрути в Алпите

          Звучи доста интригуващо този цитат..Zen and the Art of Motorcycle Maintenance е някаква книга предполагам? Ще взема да я прочета като ми остане малко време...но както вече казах това возенето на мотор не е нещо което съм имала честта да опитам, и при моя страх тоя който ще се реши да ме качи ще трябва да има здрави нерви и търпение докато свикна...но нищо не се знае в тоя живот може пък някой ден да се намери някой такъв човек, а и никой никога не знае на какви жертви е способен заради някой друг...та може и аз да усетя свистящия на пет инча под краката ми бетон...но определено няма да е на това пътуване))

          Коментар


          • От: Маршрути в Алпите

            Да, книга е - на Робърт Пирсиг. Книгата е филосовска (в добрия смисъл), не е за мотоциклетизъм, въпреки че в контекста на мотоциклетите се разгръщат много от идеите на автора.

            Ти имаш нужда от нея ...

            ... не е жертва и го правиш за себе си, не за друг

            Поздрави,
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • От: Маршрути в Алпите

              По цитата който прочетох предположих че е по скоро филосовска отколкото за мотоциклетизъм, а и да беше за мотоциклетизъм пак възбуди интереса ми така че да ще я прочета при първа възможност...относно жертвата..тема на доста дълъг спор и не мисля че мястото му е тук.
              Поздрави

              Коментар


              • От: Маршрути в Алпите

                Скромното ми мнение по въпроса: въпреки, че Алпите са една, да кажем култивирана планина, все пак това е най-високата планинска верига в Западна Европа, съответно с първенеца си Мон Блан и карането в нея си е сериозна работа. Налични са всички планински рискове при авария (не дай боже), загубване, измръзване и т.н.
                В този смисъл аз съвсем сериозно препоръчвам водач! Може и местен, но това струва твърде скъпо, може и от тук. Даже най-добре двама!
                Не е зле да помислите по това предложение. Тук във форума има истински познавачи на тази понякога не тъй дружелюбна планина. Винаге е било грешно да се подценяват трудностите, а предвидливостта се е отблагодарявала по-късно на всеки. Помислете.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • От: Маршрути в Алпите

                  Минаваме през Grossglockner и изпускаме това.
                  http://www.eisriesenwelt.at/site/con...hp?coType=home
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • От: Маршрути в Алпите

                    Какво изпускаме по този маршру? Има ли нещо, което да си заслужава да се види и ние да го подминем?

                    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...,14.128418&z=6
                    Последно редактирано от boiko73; 07-11-10, 13:41.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • От: Маршрути в Алпите

                      Малко пресни снимки от Grossglockner , от днес
                      Прохода не работи, заварих един ратрак на пътя и зъбатите машинки, които чистят сняг.
                      Имаше само един мотор, но побит на пилон пред един хотел ))

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GGl f 1.jpg
Прегледи:1
Размер:466.6 КБ
ID:5261655

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GGl f 2.jpg
Прегледи:1
Размер:199.7 КБ
ID:5261657

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GGl f 3.jpg
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:5261654

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GGl f 4.jpg
Прегледи:1
Размер:264.0 КБ
ID:5261656

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GGl f 5.jpg
Прегледи:1
Размер:244.0 КБ
ID:5261658
                      Последно редактирано от Peppy; 18-03-11, 17:28.

                      Коментар


                      • От: Маршрути в Алпите

                        Ха, в този хотел с мотора на последната снимка спахме с Вики при нашето ходене там. Сега изглежда пусто, ама лятото що мотор се събира не е истина.

                        Коментар


                        • От: Маршрути в Алпите

                          Има доста хотели с закачени мотори и "Мотористи добре дошли" , на немски де
                          Наминах да поточа лиги за лятото )) иначе е пусто, тихо и мокро.
                          За тези които минат от там, препоръчвам един СПА комплекс при входа за село Капрун, на 16 км от хотела на Бойко.
                          Та в този СПА център за 16 евро се размазваш от воден кеф ) това е цял комплекс с ролба, външни и вътрешни басейни, солени, сладки, топли , студени, водопади, мехурчета, мацки .... абе какво му трябва на човек след като мине завоите на Grossglockner ))
                          Не съм им рекламен агент, ама досега се киснах там

                          Коментар


                          • От: Маршрути в Алпите

                            Първоначално публикуван от S.Doychinov Преглед на мнение
                            Има доста хотели с закачени мотори и "Мотористи добре дошли" , на немски де
                            Наминах да поточа лиги за лятото )) иначе е пусто, тихо и мокро.
                            За тези които минат от там, препоръчвам един СПА комплекс при входа за село Капрун, на 16 км от хотела на Бойко.
                            Та в този СПА център за 16 евро се размазваш от воден кеф ) това е цял комплекс с ролба, външни и вътрешни басейни, солени, сладки, топли , студени, водопади, мехурчета, мацки .... абе какво му трябва на човек след като мине завоите на Grossglockner ))
                            Не съм им рекламен агент, ама досега се киснах там
                            дай някакви координати
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • От: Маршрути в Алпите

                              Сега ще дам снимки, утре ще сваля координатите

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:apreski 1.jpg
Прегледи:1
Размер:317.8 КБ
ID:5261746

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:apreski 6.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5261745

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:apreski 5.jpg
Прегледи:1
Размер:369.7 КБ
ID:5261744

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:apreski 3.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5261743

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:apreski 2.jpg
Прегледи:1
Размер:360.8 КБ
ID:5261747

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:apreski 4.jpg
Прегледи:1
Размер:395.3 КБ
ID:5261742
                              Последно редактирано от Peppy; 18-03-11, 22:45.

                              Коментар


                              • От: Маршрути в Алпите

                                И аз чакам координатите на горния комплекс


                                Бтв.. в края на Юни тръгвам по следния маршрут - СФ-Игуменица-Бари-Венеция-АЛПИТЕ-Триест-Котор-Албания-Игуменица (може би) - СФ.. като стоя далеч от всякакви магистрали .


                                Ще се радвам ако някой погледне идеята ми за маршрут из алпите и даде съвет или предложение.
                                Мисля да отделя около седмица за "отсечката" Венеция-Алпите-Триест. За толкова време май ще мога да обърна внимание на италианската и словенската част.
                                От Венеция мисля да бия на запад към Стелвио като предполагам за един ден ще успея да се добера до местността. Една нощувка някъде на изходяща позиция за Стелвио и на следващия ден обикалям каквото има да се обикаля, и предполагам ще мога да нощувам в района на Болзано. След това хващам посока Арабба и там мисля да изкарам 3-4 дена на едно място като вършея из района. След това се премествам на изток и предполагам ще имам още една нощувка преди да стигна Триест.

                                Ето линкове към картите които съм приготвил:
                                https://lh5.googleusercontent.com/_t...Y/img_0326.jpg
                                https://lh3.googleusercontent.com/_t...s/img_0327.jpg


                                Напоследък ми се върти в главата дали примерно вместо словенската част, не бих могъл да бия на север или запад.. и дали няма да се отрази пагубно на бюджета и разпределението на времето .. и най-вече дали си заслужава. Също така няма да имам време за културни мероприятия из алпите... тоест замъци, пещери, селца и други такива не ме вълнуват.


                                сори за кофтито качество на снимките.. ама късно съобразих че е по-добре без светкавица.. та колкото можах ги барнах на пикасата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X