Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрошокови Пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрошокови Пистолети

    Интересува ме малко повече информация от личен опит за "TASER GUN" - оръжия, които например амерканските полицаи използват постоянно.
    Да гледал съм клипове и филми, но това далеч не може да бъде източник на информация по въпроса. Кой е ползвал такова нещо и можете ли да препоръчате марка/модел/характеристики.
    Александър

  • #2
    До: Електрошокови Пистолети

    Използвайте търсачката:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?p=899955
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #3
      До: Електрошокови Пистолети

      Използвах я. Темата е общо за електрошоковите оръжия и ми се стори по-добре да направя отделна тема само за Тейзърите, които у нас може и да не са много популярни, но амерканците ги ползват масово доколкото разбирам.
      Няма да се сърдя и ако изтриете темата - ваша преценка, не искам да задръствам
      Александър

      Коментар


      • #4
        До: Електрошокови Пистолети

        Най общо казано тейзерите се делят на две категории за използване от частни лица и за служебно ползване. Разликата в цената не е малка. Другите разлики са доста по-големият размер на професионалният тейзер съчетан с възможности за видео камера + удобен интерфейс за сваляне на видеото. Идеята е, че има доказателствен материал кога, как и по-какво е стреляно... Предполагам това устройство е сертифицирано и данните от него се приемат от съответните органи за доказателство... (В САЩ, за България съм почти сигурен че не е така)

        Колкото до тейзера за самозащита, то той е на практика само един модел в много разновидности, дизайн и цветове. Има възможност да разполагате с фенерче и лазерна червена точка. Всеки истрел разхвърля стотици лентички с неговият сериен номер така, че да може лесно да бъде установено кой го е ползвал ако става въпрос за престъпление. Номера на съответният патрон се записва с данните от личната ви карта от продавача.

        Като принцип тейзерите за разлика от електро шока изстрелват две кукички свързани с жица към устойчивото... Мисля че стрелбата е на максимум 4-5 метра, но за самозащита е повече от достатъчно. Освен това другата важна отлика е че тук се разчита не само на високото напрежение но и на специалната поредица от импулси и модулация която производителят твърди че блокира нервната система на абсолютно всеки човек...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Електрошокови Пистолети

          А когато се стреля по човек примерно през зимата, с ватенка и пуловерче, какво става?

          За рокерско яке въобще няма да питам..

          Коментар


          • #6
            До: Електрошокови Пистолети

            Бе да ти кажа добре става... Освен ако якето не е дебело 15-на см... Не съм пробвал, но ако речеш правим теста... От мен патрона, от теб манекена...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Електрошокови Пистолети

              Рокерското яке с повечко кабси вероятно решава въпроса в полза на рокера, пуловерчето - по-скоро не.

              Лошото е, че кабсите рядко са навсякъде.

              Коментар


              • #8
                До: Електрошокови Пистолети

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Бе да ти кажа добре става... Освен ако якето не е дебело 15-на см... Не съм пробвал, но ако речеш правим теста... От мен патрона, от теб манекена...
                Значи притежаваш подобно нещо, или поне си ползвал?
                На мен ми се струва, че тейзъра си е добро решение за самоотбрана. Все пак не всеки от нас може да борави с палки и други оръжия, изискващи дългогодишна бойна подготовка. Само един недостатък му намирам - бързо му свършват "патроните". Някакви идеи за цени?
                А как в като точност ако някой е пробвал. Например в сравнение с газов пистолет или боен револвер с къса цeв, да кажем S&W.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  До: Електрошокови Пистолети

                  Под "ватенка" разбирам шушляк със синтетична подплата...
                  Имам някакъв спомен че са електрически изолатор...
                  Може би си трябва проба, като за начало, някой да се опре с шушлечно яке в оголени жици...

                  50 000 V !!!

                  Вярно е, че напрежението с което оперират Тейзър оръжията е 50 000 V, но не е вярно често използваното от медиите твърдение, че “Тейзър поразява с 50 000 волта” Истината е, че волтовете отчитат енергията, която тласка електроните по проводниците. При изстрел с Тейзър оръжие, двете игли достигат целта и електроните се пренасят по проводниците в тялото на поразения. Много често обаче, поради широко или по-плътно облекло, до съприкосновение между иглите и кожата не се стига, така че електроните трябва да “прескочат” определена бариера или празно пространство за да достигнат до нервните окончания. Именно големият волтаж прави възможено осъществяването на такъв “скок”. 50 000-те волта при Тейзърите осигуряват преодоляване на бариера от около 5 см.


                  Селския кожух е 10 см, значи не го лови!
                  Но сопата на селянина не се влияе от дебелината на облеклото на атакуващия, така че - умната с технологиите!
                  Последно редактирано от Volk; 06-11-09, 20:00.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Електрошокови Пистолети

                    Малко бъркаш в момента... Можеш с каквото искаш яке да се опреш до някакви жици с някакво напрежение битово... Ако якето не е мокро или метално нямаш грижи... Но ако говорим за ~100 000+ хиляди волта тогава изолаторите трябва да са много дебели... По-дебели от яке да знаеш... Иначе Ясен е прав... Работа ще върши..., рицарска ризница... ама да не е китайска де, от старите..., метална...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Електрошокови Пистолети

                      1000 волта на милиметър. Когато е сухо и когато въздухът е най-проводимата или единствена материя, през която искрата минава. Освен това, искрите трябва да са склонни да минат през тялото. Ако двата електрода се окажат по-близо един до друг, отколкото до дялото, те щастливо ще си общуват електромагнитно без посредник.

                      Китайска ризница също върши работа - нека да е пластмасова, само да е покрита с алуминиева боя за блясък.

                      Също полезно е домакинско фолио под дрехите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Електрошокови Пистолети

                        От демонстрациите които съм гледал показват че кукичките летят и се забиват на ~20-на см. една от друга... Предполагам обаче че има засечки..., които ще са много неприятни защото и да имаш резервен патрон, смяната му не е като презареждане на огнестрелно оръжие... А всъщност двата електрода са нещо като рибарски кукички... Забиват се във всичко що е меко... което ме навежда на мисълта че е възможно да не работят върху гол човек... Няма къде да се закачат... или поне в някои случаи...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Електрошокови Пистолети

                          За голия човек според мен грешиш, на доста от демонстрациите едни голи типове ги тресат с тейзъри - мазохисти скинарчета разни. За съжаление е непопулярно това чудо у нас и малко хора могат да кажат от личен опит.
                          За кожуси и якета незнам колко трябва да са дебели, но освен ако не ходиш из гората с него за глигани е малко вероятно да ти се случи да го ползваш срещу някой с дебел кожух. Нещо гледам обаче, че са зачестили смъртните случаи от това чудо, а и как няма - с ток шега не бива...
                          Според мене иглите са доста тънки и се забиват на около сантиметър в кожата. Наистина обаче за засечката не знам, пак някой компетентен да каже - как точно стреля и каква е вероятността да засече. То примерно револвера не засича, ама и точността каква е...
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            До: Електрошокови Пистолети

                            Идеята за самоотбрана с "несмъртоносно" оръжие си е малко порочна от правна гледна точка. Пък и от психологическа. Знанието, че от това не се мре, и значи носиш по-малка отговорност за използването му, носи тенденцията да го използваш по-либерално, отколкото би използвал пистолет. И какво правим, когато ударения от ток се наниже с чело на удобно стърчащо желязо при падането си? Или все пак му спре сърцето?

                            ---
                            Четох преди време -
                            Някакъв съдия в САЩ на някакво съдебно заседание бил разпоредил да праснат с тасера един от присъстващите, защото бил твърде шумен... нали не е смъртоносно. Интересно... значи не е само възпиращо средство, а и средство за телесни наказания?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Електрошокови Пистолети

                              Ами да ти кажа, не ми се иска да се налага да го използвам изобщо, а ако знам че е смъртоносно, няма и да си го взема. Един полицай обясняваше, че Макаров се води, че не е проектиран за убиване, а само за раняване/обездвижване, ама това са някакви руски тълкования. Да, има смъртни случаи и като цяло от тейзъри. Това, което ми е интересно е време за вадене+зареждане/сваляне на предпазител или натискане на някакво копче предполагм+прицелване и стрелба

                              Най-добрата самоотбрана е ако може да се избегне такава изобщо, но това е друга тема.
                              Александър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X