Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на заден диференциал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Блокаж на заден диференциал.

    Първоначално публикуван от empty Преглед на мнение
    Аз да попитам само. Паджеро 2(в подписа). Ако искам да му сложа заден блокаж трябва да сменя целия мост? Също така мост от дълга база става ли за къса и английските мостове съвместни ли са със тези на нормалната дирекция?
    Първо: Сигурен ли си и ти, че не си с ЛСД - при двойката обикновено това са вариантите - или ЛСД или ръчен блокаж. Аз поне такава с отворен диф не съм виждал.
    И второ: Смяташ ли, че ти е необходим? Аз досега съм попадал само на едно единствено място, през което не мога да премина без блокажа (никой не го е минавал без блокаж - дори и машини с по над 200 к.с.) и то е много специфична двойна гърбица с контранаклони на билата - трудно е да се опише като конфигурация без дескриптивна геометрия, но в общи линии първата гърбица те вкарва в 30-градусов крен надясно а втората е на 1.5м след нея с 20-градусов крен наляво, всичко това е порядъчно разкаляно и при постоянен наклон нагоре от около 12%.

    Според мен приключението подмяна на ЛСД със 100% блокаж не си струва зора за една любителска машина.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      До: Блокаж на заден диференциал.

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      ...Виж Голди как ги сменя:
      Да де, ама той после смени и предния, точно заради разликите в предавателните числа

      При Паджерото е поне малко вероятно да попаднеш на различно предавателно число - май само 3.5 и много малко 2.8 са с 5,25, всички други са 4,875. Спорт-а и Л200 също са 4,875, така че взаимозаменяемост има. Остава въпроса "защо?".
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #33
        До: Блокаж на заден диференциал.

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Да де, ама той после смени и предния, точно заради разликите в предавателните числа

        При Паджерото е поне малко вероятно да попаднеш на различно предавателно число - май само 3.5 и много малко 2.8 са с 5,25, всички други са 4,875. Спорт-а и Л200 също са 4,875, така че взаимозаменяемост има. Остава въпроса "защо?".
        Предавателното число е пиньон и корона, тоест главно предаване.
        Ако има разлика си монтираш твойто.
        А дали го е сменил, щото по предния мост точките на захващане на дясната дирекция са по други?
        Последно редактирано от Аndro 160; 06-11-09, 00:07.

        Коментар


        • #34
          До: Блокаж на заден диференциал.

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Предавателното число е пиньон и корона, тоест главно предаване.
          Ако има разлика си монтираш твойто.
          А дали го е сменил, щото по предния мост точките на захващане на дясната дирекция са по други?
          Точно - смени първо целия заден мост и после отвори предния диф и смени върешностите. Ама нека той да си каже, ако иска
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #35
            До: Блокаж на заден диференциал.

            Нямам ЛСД. Интересното е, че моето паджеро е имало блокаж някога, но с течение на времето на някой от предишните собственици му се е видял излишен и сега няма Много е полезен принципно и от много места можеш да излезеш много по - лесно ако го има. Мисля, че джипката ми е имала заден блокаж, защото копчето за включването му е на лице, а също така и кабелите и буксата отпред до другите букси за супер-селекта.
            GSM: 0898 554713
            Уебсайт: BULEXTREME.com

            Коментар


            • #36
              До: Блокаж на заден диференциал.

              Първоначално публикуван от empty Преглед на мнение
              Нямам ЛСД. Интересното е, че моето паджеро е имало блокаж някога, но с течение на времето на някой от предишните собственици му се е видял излишен и сега няма Много е полезен принципно и от много места можеш да излезеш много по - лесно ако го има. Мисля, че джипката ми е имала заден блокаж, защото копчето за включването му е на лице, а също така и кабелите и буксата отпред до другите букси за супер-селекта.
              Я си снимай моста, че така както го описваш ми звучи малко странно - касетата на блокажа е вътре в дифа и ако тоя диф не е чупен, което не ми се вярва, няма причина някой да я вади оттам. Ако е заминал само компресора, все може да се измисли нещо.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #37
                До: Блокаж на заден диференциал.

                Точно там е проблема, че нито блокаж, нито моторче, нито вакуми нито маркучи има. И аз и Антро и Дядо Владо сме го гледали и няма нищо
                GSM: 0898 554713
                Уебсайт: BULEXTREME.com

                Коментар


                • #38
                  До: Блокаж на заден диференциал.

                  Оказа се,че моя диф е отворен,и ше слагам блокаж някой да знае от къде да си къпя
                  И друго да питам блокаж или лебедка да сложа или и двете.
                  [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                  Коментар


                  • #39
                    До: Блокаж на заден диференциал.

                    Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
                    ...
                    или и двете.
                    По скоро и трите... с окачването. Че като измааш тия пет-шейсе кила отпред, ще заприлича на москвич с шпренгвани ресьори.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Блокаж на заден диференциал.

                      По мои наблюдения на Pajero Sport и на L200 могат да имат 100% блокаж на задния диф. само модификациите с ръчни скорости(easyselect), на тези с автомат(superselect) не съм виждал да има. Ако някой иска да търси причини защо има или няма фабрично, може би трябва да ги свърже с типа скоростна кутия.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Блокаж на заден диференциал.

                        Първоначално публикуван от alpin Преглед на мнение
                        По мои наблюдения на Pajero Sport и на L200 могат да имат 100% блокаж на задния диф. само модификациите с ръчни скорости(easyselect), на тези с автомат(superselect) не съм виждал да има. Ако някой иска да търси причини защо има или няма фабрично, може би трябва да ги свърже с типа скоростна кутия.
                        Интересна трактовка на въпроса що е то "Суперселект"....
                        08седемшест5едно513четири

                        Коментар


                        • #42
                          До: Блокаж на заден диференциал.

                          Първоначално публикуван от alpin Преглед на мнение
                          ... модификациите с ръчни скорости(easyselect), на тези с автомат(superselect) ...
                          Май нещо е настанала обърквация между тип скоростна кутия и модел на раздатката ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Блокаж на заден диференциал.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Май нещо е настанала обърквация между тип скоростна кутия и модел на раздатката ...
                            ...или просто е поредния, дето иска всичко да му се поднесе "сдъвкано и изплюто".
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Блокаж на заден диференциал.

                              И аз си мислех така.

                              Ама четене му е майката
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Блокаж на заден диференциал.

                                А пък мен ме навежда и на друга мисъл. Да не би да е начин на комплектовка? Примерно на тези с ръчни скорости да им слагат раздатка easyselect, а на тези с автомат superselect? Просто се зачудих Не че има голяма логика в това, но знае ли човек ...
                                GSM: 0898 554713
                                Уебсайт: BULEXTREME.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X