Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грип от басейн

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грип от басейн

    Сега стана модерен новия грип та да питам някой запознат ли е дали може да се хване грип като плуваш в басейн, ако накой с грип е бил в него преди това . Изобщо тоя вирус вирее ли във вода - минерална да речем ?
    gsm - 0899388807

  • #2
    До: Грип от басейн

    Можеш, но и зависи и от химичната обработка на басейна. Аз лично не бих рискувал

    Коментар


    • #3
      До: Грип от басейн

      ами по принцип ходя да плувам на басейн с топла минерална вода и до колкото знам не се обработва с химикали - то това е и идеята да е естествена минерална баня
      gsm - 0899388807

      Коментар


      • #4
        До: Грип от басейн

        Момко, извинявай, че малко ще поспамя, но не мога да се сдържа – 15-16 годишни ходехме с приятелките ми да плуваме (тогава този спорт беше доста масов). Редовно плуваха и местните спортистчета, на възраст колкото нас и по-големи. Та, имаше един “батко”, към 19-годишен, дето редовно ни закачаше и понеже не му обръщахме нужното внимание, след един пореден неуспешен опит да ни сваля, каза: “Ха-ха, нека ви, преди малко свърших в басейна и сега ще забременеете!”. И въпреки, че тогава учението също беше на ниво и по принцип ни беше ясно, че това дето казва не може да е истина, все пак се притеснихме толкова, че на пожар се изнесохме от басейна. Да не ти разправям после колко угрижено чакахме да ни дойде поредния месечен цикъл и каква трагедия беше, като закъсня на едната...

        От водата в басейните е по-вероятно да получиш алергичен шок от химикалите с които ги обработват (дори и минералните се обработват - всички подлежат на проверки от РИОКОЗ). Имай предвид как се предава грипа.
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

        Коментар


        • #5
          До: Грип от басейн

          Има голяма опасност от заразяване с Рибешки грип - да не изоставаме от модата.

          Коментар


          • #6
            До: Грип от басейн

            Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
            Момко, извинявай, че малко ще поспамя, но не мога да се сдържа – 15-16 годишни ходехме с приятелките ми да плуваме (тогава този спорт беше доста масов). Редовно плуваха и местните спортистчета, на възраст колкото нас и по-големи. Та, имаше един “батко”, към 19-годишен, дето редовно ни закачаше и понеже не му обръщахме нужното внимание, след един пореден неуспешен опит да ни сваля, каза: “Ха-ха, нека ви, преди малко свърших в басейна и сега ще забременеете!”. И въпреки, че тогава учението също беше на ниво и по принцип ни беше ясно, че това дето казва не може да е истина, все пак се притеснихме толкова, че на пожар се изнесохме от басейна. Да не ти разправям после колко угрижено чакахме да ни дойде поредния месечен цикъл и каква трагедия беше, като закъсня на едната...

            Фани,добре,че сте излязли... Майтап ти се чини,ама една полякиня съди египетски хотел,дето щерка й забременяла в басейна.. ..
            Имаше тема тук за случая,но не мога да я намеря...
            Последно редактирано от peterbg1; 14-12-09, 13:49.
            [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
            Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

            Коментар


            • #7
              До: Грип от басейн

              Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
              Фани,добре,че сте излязли... Майтап ти се чини,ама една полякиня съди египетски хотел,дето щерка й забременяла в басейна.. ..
              Имаше тема тук за случая,но не мога да я намеря...
              Добре де, ама тя все пак сама ли е била в басейна, когато е забременяла
              Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

              Коментар


              • #8
                До: Грип от басейн

                Забравих да спомена, че все пак други работи от басейна можеш и да хванеш (особено ако ходиш на Огняновските минерални бани )..., като гъбички например, нооо... ако се опитваш да мориш "дамски буби" (както ония сладури от един стар филм) - няма да стане.
                п.п. А за да не хванеш гъбички, си носи чехли, ходи с тях до басейна и наоколо, и не ги давай на друг.
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • #9
                  До: Грип от басейн

                  Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                  Сега стана модерен новия грип та да питам някой запознат ли е дали може да се хване грип като плуваш в басейн, ако накой с грип е бил в него преди това. Изобщо тоя вирус вирее ли във вода - минерална да речем ?
                  Така зададен въпроса, останах с впечатлението, че искаш да влезеш в крак с модата
                  Иначе, честно казано, аз няколко години съм тренирал плуване, и през всичките тези години нито веднъж не съм се разболявал, дори и от грип. Плуването (ако е редовно), много закалява. Тъй че си плувай, и да не ти пука.
                  А както напоследък се оказа, т.нар. "свински" грип си е най-обикновен грип, не по-страшен от останалите

                  П.П.: Между другото, поизостанал си от модата. Свинският грип е вече демоде. Задава се новият “Кози грип“.
                  http://www.dnes.bg/health/2009/12/14...ozi-grip.82431
                  Последно редактирано от ACCELERATOR; 14-12-09, 18:29.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Грип от басейн

                    Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                    Така зададен въпроса, останах с впечатлението, че искаш да влезеш в крак с модата
                    Иначе, честно казано, аз няколко години съм тренирал плуване, и през всичките тези години нито веднъж не съм се разболявал, дори и от грип. Плуването (ако е редовно), много закалява. Тъй че си плувай, и да не ти пука.
                    А както напоследък се оказа, т.нар. "свински" грип си е най-обикновен грип, не по-страшен от останалите

                    П.П.: Между другото, поизостанал си от модата. Свинският грип е вече демоде. Задава се новият “Кози грип“.
                    http://www.dnes.bg/health/2009/12/14...ozi-grip.82431
                    Ами какво ще кажеш за кози СПИН
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X