Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българска гласова навигация (TTS)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Българска гласова навигация (TTS)

    Извинявам се, ако давам ЛИНК към нещо вече разглеждано, но си мисля, че може да е интересно и полезно за разбиращите. Аз засега не съм от тях - само гледам умно.

    Коментар


    • #32
      От: Българска гласова навигация (TTS)

      @ gr_kanev

      Прочетох линка в ноеман, но там е за друго. Човекът там обяснява как да добавим поддръжка на гласова навигация (било то TTS или не-TTS) във фърмуера на уреда, а не как да си направим TTS или да го модифицираме. Примерно повечето азиатски фърмуери не поддържат европейските гласови навигации, а само китайски, тайвански, тайландски и т.н. Затова ако искаш да ти говори на друг език (родният) трябва допълнително да го добавиш във фърмуера.

      Ето ти готов пример - японски фърмуер за 1300 с поддръжка на български, руски и руски Катерина TTS :
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=113281
      Последно редактирано от asterix85; 04-03-11, 11:10.

      Коментар


      • #33
        От: Българска гласова навигация (TTS)

        Благодаря !
        Знаех си аз, че не ми е ясно, и не е толкова просто.
        Предполагам си знаеш - поляците си направиха техен си TTS. Не съм следил подробности, но и техният език не е много лесен - -он-, -ен-, -сь-, и т.н., но мисля, че хората са се справили. Да дам връзка към тях ?

        Коментар


        • #34
          От: Българска гласова навигация (TTS)

          Не, не знам. Дай линк.
          Последно редактирано от asterix85; 04-03-11, 22:11.

          Коментар


          • #35
            От: Българска гласова навигация (TTS)

            Извинявам се предварително за вероятно ,, елементарният" ми въпрос, но някой би ли ми и казал когато сложа този voice файл в навито, трябва ли да изтрия предишния си voice, който е по- опростен и не съобщава имената на улиците ? И ще тръгне ли изговарянето на улиците на Nuvi 200w ? Благодаря ви предварително и простете за въпросите ми.
            П.П. Аз на този етап направих следното в папка voice, сложих този файл, който е под същото има със стария ми voice с подобно заглавие, сега имам два такива файла, и моята логика е, че старият ще си работи както досега, а този който свалих от тук ще казва и улиците. Или греша?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X