Обява

Свий
Няма добавени обяви.

80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

    В спора се ражда истината, а като изтриете темата и тя ще изчезне. Затова не бързайте да триете, ако трябва я преместете, но я оставете. Определено има живот в нея.

    Коментар


    • #17
      До: Представяне на нашите Тойоти

      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
      Истината е само една ... че няма джип по добър от другия ,а именно култовата и обсъждана "Тойота"!Направо се накефих,че колегата "Tuni" оспори това.
      Да,ама той твърди,че е имал такава машина ... ,а дали е била поддържана както трябва или е експлоатирана ... именно както "трябва" преди покупката?От тук идва и въпроса ... става ли "Тойота-80" или не?
      Аз имах прекрасно мнение ... без да съм притежавал такъв екземпляр!Но нека научим повече от колеги ползвали това произведение на Японеца!...А ,дали темата е за друга рубрика ... то е ясно.По въпроса с триенето ... много е лесно ,ама спора бяга в полза на човека който изтрива мнението на колегата оспорил истината!!!
      Поздрави.
      Колега ,Аз въобще не съм споменавал никаква марка,в предните ми 3 поста.Писах единственно за стари и нови джипки и кои са по надеждни,сигурни и за предпочитане,според Мен, от новите,без да съм споменал една марка.Ако не си разбрал се опитах да обясня,че старите са по-сигурни и надеждни от новите,не говоря за някоя определена марка без значение коя.

      Коментар


      • #18
        До: Представяне на нашите Тойоти

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Stef,
        Стегни се, няма нито една изтрита публикация. Напротив, по твое предложение преместих мненията в нова тема.

        80-та серия както всички други марки и модели има и своите недостатъци. Които обаче се броят на пръстите на едната ми ръка. Колко са моделите, които могат да се похвалят с това е друг въпрос.
        По въпроса с изтриването ... малко се пуснах по надолнището!Моля да бъда извинен?Още ми държи влага от първите ми изтрити постове във Форума,че и наскоро.
        Както и да е.
        Сега да обсъдим въпросната "Тойота" ,която ... ми е блян в очите ... все още ,ама с мнението на колегите малко се замислям....???
        Яро ,сподели твоето мнение ,кои са консумативите на този модел ... без масла и филтри?
        Поздрави.

        Коментар


        • #19
          До: Представяне на нашите Тойоти

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Tuni,
          Признавам, че особено напоследък те чета с удоволствие.
          И макар като цяло да не оспорвам написаното от теб, въпреки, че определено си имам мнение по въпроса, което не покрива изцяло казаното от теб, спирам дотук. Винаги можем да продължим дискусията "на маса" без да предизвикваме 'пожари' в Портала.



          Хмм, с духа на написаното от Tuni е трябвало да търсиш HZJ70...
          Вече имам предвид HZJ-70,като следваща придобивка,Яро-не се съмнявай!Но,като пълен новак,и лаик започнах с LJ-70...
          Само да е живот,и здраве....!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #20
            До: Представяне на нашите Тойоти

            Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
            ...Яро ,сподели твоето мнение ,кои са консумативите на този модел ... без масла и филтри?
            - Малък диференциал на предния мост, който не издържа. Патрула има по-голям и по-здрав, но и возията му е като на Зил, в сравнение с тази на 80-тката, която е твърде прилична за цял мост отпред. Последствията от подресьорната маса.

            - Принципно лоши ръчни скоростни кутии. Автоматиците са здрави, но мудни. НО, всички от тези години са мудни, някои и без да са толкова здрави.

            - Невпечатляващи, но затова пък скъпи спирачки. Не мисля, че конкретно патрула е напред тука. За другите не знам. Забележка: тук говоря за случаи предимно, когато джипа се кара с гуми в по-голям размер от предвидения от завода.

            Друго, кой знае какво не се сещам. Поне по това, което се среща от форумите. Но, нека Митко и другите да кажат.

            Но затова пък:
            - най-добрите дизели в тези години.
            - бензините също не са за подценяване. 4.5 мотора е един от малкото, на който арабите вадят над 600к.с. със заводските блок и глава.
            - изключително добра компановка и баланс на автомобила.
            - изключително здрави и надеждни компоненти и агрегати. При Тойота няма понятие усилено каре и полуоска.
            - изключително добра обработка на шаси, както и на купе. Много, много здрави ламарини. Патрула тука е назад. Много назад.
            - много добро пътно поведение, много добра артикулация на мостовете.
            - огромни възможности за доработки, особено за експедиционни приложения. Напрактика тойота е най-популярната марка в Азия, Африка и Австралия, които правят един твърде значителен процент от 4х4 пазара. А там от Тойота се говори за серия 78/79, 80 и 105. Патрула се класира единствено във версия с 4.2 дизел, независимо дали турбиниран или не.
            Последно редактирано от Yaro; 02-11-09, 22:33.

            Коментар


            • #21
              До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

              Спомням си когато във форума на опел изкарах всичките минуси на фронтерата,реакцията беше мигновена ама това не е вярно.......(макар,че и аз бях собственик на такава джипка) всеки се опитваше да я защити и изкара най-добрата и най-здравата.В последствие като се върна в годините (писани в форума на опел),новите теми се оказват с заглавия за проблеми които съм описал преди.
              За тойтоата ще го опиша само с едно изречение:Това са митове,че тойотата е здрав джип и здраво направен.Веднага ще се повдигне съмнение в някой от вас защо така разсъждавам,ами защото сам си ги правя и виждам недостатъци в всяко едно отношение.Вярно то уникално здрав джип няма,факторите са много:подръжка,начин на каране и др.Но просто "Аз карам Тойота" е много пресилено!!
              За моделите преди 90-та нямам виждане,като и при други марки ще се окажат по здрави от новите модели.
              По принцип бях навит много на 80-ка (мечтата на всеки офроудър)но като гледам как стоят нещата майче за в бъдеще няма да е 80-ка.Ако може още някой да сподели впечатленията си за този модел ще бъда много благодарен!!И не е лошо да се направи тема или да се продължи в тази "какви ви са впечатленията от "тойота""
              Дано не съм засегнал някой
              Последно редактирано от Marin Stoyanov; 02-11-09, 22:43.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #22
                До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                ...За тойтоата ще го опиша само с едно изречение:Това са митове,че тойотата е здрав джип и здраво направен.Веднага ще се повдигне съмнение в някой от вас защо така разсъждавам,ами защото сам си ги правя и виждам недостатъци в всяко едно отношение...
                Никой няма да ти се разсърди, но така или иначе не казваш нищо с този пост.
                Поне изреди какво не ти харесва в 80-та серия, за която говорим в тази тема? Ако не, какво не ти харесва в конкретната модификация/ модел на Тойота, за която ти говориш. Тогава ще отделя мнението ти в отделна тема и нека всеки си каже.

                Именно за да избегнем велики фрази на велики умове, като "Тойота си е тойота"... си ги пишем тия неща тука.

                А относно:
                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                По принцип бях навит много на 80-ка (мечтата на всеки офроудър)но като гледам как стоят нещата майче за в бъдеще няма да е 80-ка...
                Пожелавам успех! (смеха ми не е ехиден, но не мога да го сдържа )

                Коментар


                • #23
                  До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

                  Аз мога да кажа най големия недостатък на 80 ките.
                  Държат цена !
                  Никак не може да се намери свястна под 15 000 Евро.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Аз мога да кажа най големия недостатък на 80 ките. Държат цена ! Никак не може да се намери свястна под 15 000 Евро.
                    Много неприятен недостатък е това ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Никой няма да ти се разсърди, но така или иначе не казваш нищо с този пост.
                      Поне изреди какво не ти харесва в 80-та серия, за която говорим в тази тема? Ако не, какво не ти харесва в конкретната модификация/ модел на Тойота, за която ти говориш. Тогава ще отделя мнението ти в отделна тема и нека всеки си каже.

                      Именно за да избегнем велики фрази на велики умове, като "Тойота си е тойота"... си ги пишем тия неща тука.

                      А относно:


                      Пожелавам успех! (смеха ми не е ехиден, но не мога да го сдържа )
                      Както ти си го споделил за 80-ката,нисана колко е полек от нея а е с 2-пъти по голям диф от на тойотата.Явно слабо място,голям двигател като настъпиш няма динамика.
                      По принцип имам наблюдение върху 4-рънър (понеже имам такъв),предният диф ми изглежда доста слаб за това голямо купе си е доста натоварване.70% от информацията за проблемите на този модел ми са от форума,за колегите които се интересуват има доста теми за нея.Забелязах и нещо друго, под доста тойоти съм лягал и на всичките ск.кутии бяха с червен силикон (не вярвам японеца да работи с него),значи явно им е слабо място.Но имат и един голям плюс, а това са агрегатите особено 1кз-т и 3000 V6 за другите нямам наблюдение,нека колегите споделят.
                      Първоначално публикуван от Yaro
                      Именно за да избегнем велики фрази на велики умове, като "Тойота си е тойота"... си ги пишем тия неща тука.
                      Много си прав
                      И малко различно от темата,
                      винаги си задавам въпроса защо този шейх поръчва на мерцедес да му направят джип(историята на Г-класата),а не на тойота???????
                      Последно редактирано от Marin Stoyanov; 02-11-09, 23:43.
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #26
                        До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        Както ти си го споделил за 80-ката,нисана колко е полек от нея а е с 2-пъти по голям диф от на тойотата.Явно слабо място,голям двигател като настъпиш няма динамика.
                        Нека не говорим наизуст.
                        Нисана, ама никак не е по-лек от Тойотата. Ако говорим за съизмерими модели, а именно ТЛК80 и Patrol Y60/Y61, дълга база.
                        За липсата на динамика може да говорим при Патрула, във версията с 2.8тд (особено на дълга база) и донякъде 3.0тд, заради който те изостанаха толкова назад в пазарен дял от Тойота, но не и за турбинираните версии на 4.2 при двете марки. Или да кажа така, ако 1HD-(F)T на Тойота страда от липса на динамика , моля, посочи съизмерим дизел, който да лъсне с едни гърди напред?...

                        Относно диференциалите, според мен Тойота са спестили здравина, за сметка на комфорт. А когато пропътуваш хиляди километри, по време на експедиция, това е от значение, разбира се, когато компромиса е смислен. Но съм съгласен, че Патрул-ското решение е по-правилното 'за нас'

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        По принцип имам наблюдение върху 4-рънър (понеже имам такъв),предният диф ми изглежда доста слаб за това голямо купе си е доста натоварване.
                        Предния диференциал като размер на 4Runner-a е недомислица, факт.

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        ...
                        И малко различно от темата,
                        винаги си задавам въпроса защо този шейх поръчва на мерцедес да му направят джип(историята на Г-класата),а не на тойота???????
                        Това не говори нищо, нали се сещаш. "Мерцедес си е Мерцедес" и "Тойота си е Тойота", писахме за това вече. Но и без поръчка от шейха, Тойота са си пак лидери и на пазара на арабеските. В луксозния сегмент, където не се сещам кой точно Мерцедес 4х4 (освен някое Ге, което не се произвежда вече) ще бъде избран от Шейха пред Лексус например, а в тунинг сегмента в арабския свят са само две марки/ модели:
                        ТЛК80/100/200 и Нисан Патрул.

                        Коментар


                        • #27
                          До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

                          Без да съм голям разбирач, но за времето в което съм се занимавал с хобито си (Оффроуд) по-добро от 80-ятката не видях
                          Патрула е много приятна машинка, НО е парт тайм което на мен не ми харесва особено и страда също така от Хронична липса на двигатели (Големите двигатели при него се броят на пръстите на едната ми ръка, поне в България).
                          80-ятката е супер комфортен "вседеход" в който можеш да се "лашкаш" цял ден, да минеш голямо разстояние по-черно и пак да си свежарка, здрава е (като изключим предният мост, който пак е по-здрав от 90% от другите машини), надеждна и ако не гледаме ужасния заден свес Доста Проходима - какво повече му трябва на човек?

                          П.С.
                          Показателен факт е че само нея си запазих след години на светкавични покупко - продажби

                          Коментар


                          • #28
                            До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

                            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                            Както ти си го споделил за 80-ката,нисана колко е полек от нея а е с 2-пъти по голям диф от на тойотата.Явно слабо място,голям двигател като настъпиш няма динамика.
                            По принцип имам наблюдение върху 4-рънър (понеже имам такъв),предният диф ми изглежда доста слаб за това голямо купе си е доста натоварване.70% от информацията за проблемите на този модел ми са от форума,за колегите които се интересуват има доста теми за нея.Забелязах и нещо друго, под доста тойоти съм лягал и на всичките ск.кутии бяха с червен силикон (не вярвам японеца да работи с него),значи явно им е слабо място.Но имат и един голям плюс, а това са агрегатите особено 1кз-т и 3000 V6 за другите нямам наблюдение,нека колегите споделят.

                            Много си прав
                            И малко различно от темата,
                            винаги си задавам въпроса защо този шейх поръчва на мерцедес да му направят джип(историята на Г-класата),а не на тойота???????
                            Задавайте си въпроса "предния собственик на този автомобил как ли го е поддържал".Това със силиконите е последствие от "кадърни майстори".

                            А относно модела 80,макар че моя счупи сегмент на 2-ри цилиндър(по необясними причини) не мога да кажа нищо против.

                            В близко бъдеще ще си купя още една
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #29
                              До: 80-та серия на Ленд Крузър и нейните алтернативи...

                              Мдамм, много е гадна 80ката ама по-добра за тия пари май няма. Не е най-здрава, не е най-комфортна, не е най-проходима, но е идеална комбинация от всичко това. Това я прави толкова привлекателна. Аз лично предпочитам ТЛК79 или ТЛК105. Хубавото при тойотите е че са сметнати лагерите им да са бушон и в повечето случай са стандартни, много от нещата се правят без специални инструменти, и много рядко съм виждал повредена тойота да не е на ход, а да я пребират на въже. Поврежда се, но по някакъв начин куцукайки се добира до лазарета. Като плюс за мен е много здравата електрика и електроника и гумените материали който запазват еластичноста си и след двадесет години. А, и само да кажа, че в заводите на тойота ползват червен силикон.
                              Последно редактирано от Джамбазов; 03-11-09, 06:55.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Представяне на нашите Тойоти

                                Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                                Господин (или Другарю ако предпочитате) Туни, с цялото си уважение, нещо не съм съгласен с по голямата част от този пост. И нашия двор има един такъв ПИЧ: 3.3ТД

                                И доста време от моите скромни 30 год минава в подръжката на "ловджииката" на баща ми, който е на вашите години, корав, готин, ловджия, пее на руски и ако ми прочете поста пак ще ми се сърди.
                                Патрула наистина е здрав но тежи колкото ледоразбивач и заорава почти толкова лесно, понеже е на ресьори.
                                Теглил съм цялата му ловна дружинка с лигавата 80-ка. Не съм "джипар" но съм на мнение че марката и блокажите не драпат в гората а гумите и опита.
                                Поне с гумите от снимката ви, не мисля че се стига далеч.
                                Не се заяждам, не си зашитавам винкела, за сега ми върши работа, а като го сменя ще е за това (за да си качвам мотора и атв-то):
                                Колега,гумите,които гледате са за риболов,който обикновено е през лятото,не съм "другарю",понеже половината ми живот мина в Скандинавия по Живково време,кораба ТЛК-80 тежи 2.5 тона почти срещу 1360 кг на К-160 3.3 и 1420 за 4.2.Там където на едно чисто ново митничарско корейско Паджеро(Галопър) му останаха предните полуоски в калта,"ПИЧА"само скъса километражно жило.Не вяравам и набора ми да е толкова зле като задкормилно устройство,освен ако не поливат всяко ударено прасе порядъчно,все пак в гората КАТ няма.
                                Последно редактирано от tuni; 03-11-09, 08:07. Причина: правопис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X