Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В шапката марихуана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: В шапката марихуана

    Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
    Как ще реагирате като родител към 14 годишния си син, ако в шапката му намерите марихуана?Той твърди, че някой друг я е поставил нарочно.Вашите отношения до момента са перфектни.Синът Ви е добър ученик и като цяло нямате проблеми с дисциплината. Как ще запазите доверието, как ще се справите със страховете си и как ще се борите с мнителността си? Това е истинска случка от преди няколко дни със сина на моя позната, която освен това е и лекар.
    Без да навлизам в разсъждения и филосовки развития на тези ще кажа само че няма да му повярвам.
    Превантивни мерки за наркотиците ще се вземат веднага, но без дълги и банални лекции.Предпочитам да спечеля доверието на детето си като го убедя, че полза от тях няма.Бих го насочил към нещо различно до сега което не е правил.Целта е да се опитат нещата от живота, които НЕ вредят и с които не се излагаш пред хората.От наркотици и опазване на девствеността няма спасение.
    Реши ли някой да посегне, крачката е една и се прави лесно.
    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    Колеги,
    преди няколко поста Венци ме изпревари за липсите и наркотиците.Спортът е чудесно нещо, но сам по себе си не може да запълни липси, които са от различен порядък.Ще подейства, но за кратко.
    Виж, ако има необходимото слово, то тогава спортът е могъщ съюзник.
    Напротив.
    В спорта има конкуренция и цели, която ако си достатъчно амбициозен не ще действа за кратко, ами постоянно.
    --
    Марихуана и аз съм пушил за мой късмет малко.И като количество и като време.Открих, че има много по-интересни и забавни неща от нея, като да спортувам активно и честите социални контакти.Различна музика-различни хора.
    Последно редактирано от Redo; 01-11-09, 16:27.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
      ...Прибирайки се в къщи бях доста сериозно претърсен за цигари, запалки, кибрити, типичното мирисане на ръце, лице, дрехи, дори ме караха да им дъхам сякаш съм алкохолик. На въпроса какво става никой нищо не казва. Сякаш бях в казармата - заповядват и аз изпълнявам, без въпроси, без отговори... "Хвана ли те с цигара ще ти я изгася от езика!".
      С точно такива "доводи", адресирани от "строгите, но справедливи родители" към "вечно мрънкащия и неблагодарен тийнейджър" започват повечето мъчителни саги, със свидни жертви и от двете страни на барикадата.Една част от тях свършват в моя или на колега кабинет, друга- в полицията или на значително по- студено място...За жалост това е една съвсем реална картина.
      Както написах по- рано, или се реагира на време, или ако момента е безвъзратно пропуснат не се правят отчаяни опити да се запуши спуканата тенджера с допълнително вода...

      Първоначално публикуван от Redo Преглед на мнение
      Напротив.
      В спорта има конкуренция и цели, която ако си достатъчно амбициозен не ще действа за кратко, ами постоянно.
      Абсолютно съгласен с първата, но тотално несъгласен с втората част.Както всеки сурогат, така и това заместване на липсата на слово и контакт между родители и деца с насилствен спорт е решение от ден до пладне.Защо ли?
      Ами защото на преден план отново се появява омагьосаният кръг- външен контрол- самоконтрол.Като гореща добавка е и болезненото "усещане" на тийнейджърите за накърнена лична свобода...
      Целта е да насочим влака да тръгне от правилната гара, тръгне ли по грешният коловоз фелдфебела, колкото и да надува свирката- ефект няма...най- много да бъде прегазен от влака.
      Последно редактирано от cveti; 08-11-09, 20:54.
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #33
        До: В шапката марихуана

        Първоначално публикуван от valio_stoilov
        Абсолютно съгласен с първата, но тотално несъгласен с втората част.Както всеки сурогат, така и това заместване на липсата на слово и контакт между родители и деца с насилствен спорт е решение от ден до пладне.Защо ли?
        Ами защото на преден план отново се появява омагьосаният кръг- външен контрол- самоконтрол.Като гореща добавка е и болезненото "усещане" на тийнейджърите за накърнена лична свобода...
        Целта е да насочим влака да тръгне от правилната гара, тръгне ли по грешният коловоз фелдфебела, колкото и да надува свирката- ефект няма...най- много да бъде прегазен от влака.
        По-добре да се чувстват накърнени отколкото да са под перфидността на наркотиците или да следват нечий архетип отхвърлен от обществените норми.Сам казваш "целта е да се насочим влака да тръгне от правилната гара", липсата на контакт между родителите може да е фатална в ранна възраст.Спорта завързва нови контакти, особенно ако е силно социален.За пример да разгледаме футбола, волейбола, баскетбола, фитнеса дори.Тийна не се ли нуждае точно от това.Ако не му харесва да е сред хора за мен не е с нормално мислене и поведение.

        Коментар


        • #34
          До: В шапката марихуана

          Първоначално публикуван от Redo Преглед на мнение
          По-добре да се чувстват накърнени отколкото да са под перфидността на наркотиците или да следват нечий архетип отхвърлен от обществените норми.Сам казваш "целта е да се насочим влака да тръгне от правилната гара", липсата на контакт между родителите може да е фатална в ранна възраст.Спорта завързва нови контакти, особенно ако е силно социален.За пример да разгледаме футбола, волейбола, баскетбола, фитнеса дори.Тийна не се ли нуждае точно от това.Ако не му харесва да е сред хора за мен не е с нормално мислене и поведение.
          Колега, имате право да вярвате в каквото пожелаете.Аз просто споделям моите наблюдения върху проблема.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #35
            До: В шапката марихуана

            Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
            Колега, имате право да вярвате в каквото пожелаете.Аз просто споделям моите наблюдения върху проблема.
            Така правя и аз с ясната цел да проведем дискусия от която може да се извлече правилното по застъпения проблем.

            Коментар


            • #36
              До: В шапката марихуана

              Благодаря Ви. За мен полезни са мненията, в които наистина се поставяме на мястото на родителя, а не въобще.Искаше ми се да чуя повече мнения на жени, тъй като за съжаление те по-често първи научават нещата за децата си. Често мненията на мъжете и жените се разминават. В случая аз не поставих въобще проблема с наркотиците, а за една екстремна и изненадваща ситуация, която е провокирала родителя, дори го е шокирала.Искам да чуете моето мнение и очаквам обратна връзка.От моя опит смятам, че когато близките ни хора / дете, съпруг, съпруга/ни изненадат с нещо шокиращо, нямаме право нито да сме следователи, нито съдии, нито прокурори, а единствено адвокати/доверяваш се, доверие на кредит/.Опитът ми показва, че когато изобличаваш, упрекваш, човекът все повече намира оправдание за своето поведение, а когато дадеш простор на съвестта му/ не го притискаш/, съвестта става коректор на поведението

              Коментар


              • #37
                До: В шапката марихуана

                Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                От моя опит смятам, че когато близките ни хора / дете, съпруг, съпруга/ни изненадат с нещо шокиращо, нямаме право нито да сме следователи, нито съдии, нито прокурори, а единствено адвокати/доверяваш се, доверие на кредит/.Опитът ми показва, че когато изобличаваш, упрекваш, човекът все повече намира оправдание за своето поведение, а когато дадеш простор на съвестта му/ не го притискаш/, съвестта става коректор на поведението
                Много точно попадение!
                08седемшест5едно513четири

                Коментар


                • #38
                  До: В шапката марихуана

                  Първоначално публикуван от Nataly Преглед на мнение
                  .... нито съдии, нито прокурори, а единствено адвокати......
                  Така абдикираш от родителските си задължения! Като водач на глутница (семейство) понякога си и прокурор и съдия, иначе не става, без значение дали ти харесва или не! По-нагоре като писах че си оставях детето пред училище, не означава че оставях и задълженията си на други....това че е имало прикрити моменти да, но общата тенденция не ми е убягвала и за момент.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #39
                    До: В шапката марихуана

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Така абдикираш от родителските си задължения! Като водач на глутница (семейство) понякога си и прокурор и съдия, иначе не става, без значение дали ти харесва или не! По-нагоре като писах че си оставях детето пред училище, не означава че оставях и задълженията си на други....това че е имало прикрити моменти да, но общата тенденция не ми е убягвала и за момент.
                    Когато каруцата се е обърнала означава, че нещо много важно сме пропуснали....а в този случай нямаме право да бъдем съдници...да не говорим, че и няма ефект, дори напротив.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #40
                      До: В шапката марихуана

                      Може би не ме разбрахте. Аз не казвам, че няма да има правила, наказания, отговорности. Доколко човек има право да рови в душата на детето си, /на съпруга си/, да настоява да ти каже нещо, което другият по една или друга причина желае да запази в тайна. Ти направи разследването си като родител, но запази свободата на другия - свободата да ти се довери, когато пожелае.

                      Коментар


                      • #41
                        До: В шапката марихуана

                        Според мен не е чак толкова лошо дори и да пушиш , ако се справяш добре в начинанията си ....
                        А причината да го прави е че има някакъв голям вътрешен проблем ....
                        Не трябва да се наказва толкова сериозно защото тогава напук евентуално може да започне и някакви други неща , което е проблемно вече..
                        Все пак тревата е позволена в някой страни де

                        Коментар


                        • #42
                          Колкото и да се е обърнала каруцата, колкото и да се е провалил някой, като родител, в такива случаи най-важното не е кой е виновен. Първо трябва да се разбере точно проблема, а после и да се решава. Употребява ли, продава ли, или и двете?

                          Първоначално публикуван от Маги Преглед на мнение
                          Все пак тревата е позволена в някой страни де
                          В други страни пък са забранени спиртните напитки или тютюна. Именно тази забрана прави наркотиците опасни.
                          Последно редактирано от cveti; 08-11-09, 20:55.

                          Коментар


                          • #43
                            До: В шапката марихуана

                            Първоначално публикуван от Маги Преглед на мнение
                            Според мен не е чак толкова лошо дори и да пушиш , ако се справяш добре в начинанията си ....
                            А причината да го прави е че има някакъв голям вътрешен проблем ....
                            Не трябва да се наказва толкова сериозно защото тогава напук евентуално може да започне и някакви други неща , което е проблемно вече..
                            Все пак тревата е позволена в някой страни де
                            Ти зарежи.Докато мога ще преча и с каквото мога ще преча.Някои страни.Да се самоубиват,като им харесва.Аз в професията си контактувам постоянно с такива изпаднали германци,употребяващи какво ли не.Тези ,които не са изпаднали,скоро ще изпаднат.Тогава ще ги наричам с нежното "измет".

                            Говоря ти сериозно,защото си много млада и те моля сериозно да прочетеш написаното от мен.Всяка дрога води до необратими последици за житието и битието на дрогиращия се,на всичките му близки и на заобикалящия го свят.


                            Нощес отново ми откраднаха огледало от кола.А онази "Измет" друса някъде наблизо и чака да свие нещо друго и тази вечер.
                            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                            Коментар


                            • #44
                              До: В шапката марихуана

                              Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                              Ти зарежи.....Всяка дрога води до необратими последици за житието и битието на дрогиращия се,на всичките му близки и на заобикалящия го свят....
                              Пълна подкрепа! В началото може и да се справя, но финала е ясен, надолу по пързалката.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #45
                                До: В шапката марихуана

                                Мисля, че отново бягате от темата.Всеки човек има нужда от огледало. Според мен това е истинската помощ на форумците

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X