Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидромек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидромек

    докараха ми един трактор, хидромек, наистина многофункционално добиче, но ми стана много интересно и много се чудих защо на кабината му пише 4 х 4 х 4
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    Щото завива и с четирите колелета.
    Първата четворка означава броя на колелата, втората цифра колко от тях са задвижвани и третата колко от тах завиват
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      еи несе бях сетил за тва , наистина има големи вазможности за завиване, че и на една страна може да върви
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        От: Хидромек

        Здравейте колеги от скоро имам Хидромек 102в 2004година много яка машина е искам да питам дали задната кофа може да се мести от другата страна защото сега е само в дясната част дали може да се премести в лявата и ако може как става това защото сам го виждал на други подобни багери но на моя немога да разбера как става тоя номер ако някой знае моля да ми обясни благодаря предварително

        Коментар


        • #5
          От: Хидромек

          Мести се от кабината но в момента не мога да се сетя как ставаше.
          Няма ли кой да попиташ около теб.
          А и напиши в профила си от къде си така е по лесно да ти помогне някой
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Хидромек

            То е елементарно. При разните трактори е все подобно. Вътре нЕкъде имаш копче, ръчка или педал, с който освобождаваш цялата багерна уредба да се движи по релсите за които е захваната. После насочваш кофата на където искаш да преместиш уредбата, забиваш я в земята или подходяща опора и издърпваш уредбата(или я избутваш, все тая). После връщаш там копче ли е или каквото за блокиране на уредбата и това е. Блокирането на уредбата е от едни като цилиндърчета които се виждат и блокират уредбата върху релсите на които се движи. В тях влизат тръбички за масло под налягане. Според мен работят на обратния принцип, като се подаде маслото, освобождават натиска си върху релсите(но не съм на 100% сигурен).
            Не помня обаче на този багер как се отключваше тази блокировка. На някои е на ръчките за управление на багера има копче, на други е отделно мисля, че имаше вариант и за отделна ръчка, а и педал може да е... (много багери съм виждал, без да съм работил с тях, и съм ги объркал спомените).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Хидромек

              Повдигам темата на колегата, тъй като се сдобих с тази голяма играчка Хидромек 102 B.
              Има някой неща за оправяне, защото си е на 10 години машина, като цяло е здрав.

              Проблема ми е във десния преден шенкел, конусния отвор където ляга кормилния накрайник е станал леко елипсовиден от каране с хлабав накрайник, и няма на къде да се стяга вече със гайката.
              Допитвам се до Вас, колеги за варианти за ремонт на конусния отвор, или какво се прави в този случай.

              Коментар


              • #8
                От: Хидромек

                Сваля се и се носи на някой, който има фреза, струг и пещ за закаляване на дребни детайли..
                Повреденото легло се фрезова и се прави втулка по конуса на новия болт. Изключително Ганьовски способ, но за машини, които не вдигат повече от 40км/ч е приемлив. Втулката се набива с нагряване, в нормалния случай се правии нова гайка (закалява се).
                Трудоемко, не много приемливо и изобщо не съм сигурен дали ще намериш кой да го направи.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Хидромек

                  Пусни снимки, правих подобно нещо на шарнир на транзит .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидромек

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Пусни снимки, правих подобно нещо на шарнир на транзит .
                    Нов детайл колко ли ще струва при вносителя?


                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидромек

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      ...Трудоемко, не много приемливо и изобщо не съм сигурен дали ще намериш кой да го направи.
                      Зная човек, който ги прави. В София обаче.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидромек

                        Нямам представа, трябваше да се търси цял шенкел, а така излезе без пари .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидромек

                          Нов цял шенкел е над 1000 лв. Не си струва само заради един отвор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидромек

                            Първоначално публикуван от Руси Русев Преглед на мнение
                            Нов детайл колко ли ще струва при вносителя?
                            Нов цял шенкел е над 1000 лв. Не си струва само заради един отвор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидромек

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Пусни снимки, правих подобно нещо на шарнир на транзит .
                              Ще снимам, само да ми остане време, и гайка за накрайника трябва нова да намеря че е инчова резба.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X