Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидромек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хидромек

    На трактор съм оправял такъв проблем с по-голям кормилен накрайник.Хебела на трактора не беше закален,съмнявам се и на багера да е.Разшириха отвора до размера на новия конус и ми се наложи само да преправя кормилната щанга,понеже диаметъра на резбата за регулиране беше с 2мм по голям.Потърси на тази машина някой по-голям батко от същите модели и може да те споходи късмет.

    Коментар


    • #17
      От: Хидромек

      И това съм го мислил, но как ще се разпробие на по голям конус не ми е ясно.

      Коментар


      • #18
        От: Хидромек

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        На трактор съм оправял такъв проблем с по-голям кормилен накрайник.Хебела на трактора не беше закален,съмнявам се и на багера да е.Разшириха отвора до размера на новия конус и ми се наложи само да преправя кормилната щанга,понеже диаметъра на резбата за регулиране беше с 2мм по голям.Потърси на тази машина някой по-голям батко от същите модели и може да те споходи късмет.
        И това съм го мислил, но как ще се разпробие отвора на по голям конус не ми е ясно.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Лесно . Свредло и после с подходящия конусен райбер .

      • #19
        От: Хидромек

        Ами най-вероятно на фреза, не съм специалист по студена обработка.На мен ми го прави мой близък приятел стругар, но каза, че било страшна играчка и за клиент не би се хванал, не присъствах когато го разпробиваше, но човека има много богато въображение и прави всякакви чудеса на струга.При мен детайла изглежда така.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010808007.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5808391

        Коментар


        • #20
          От: Хидромек

          Използвах варварски метод, за момента се затегна накрайника в конуса, вероятно ще се наложи да се притяга след време, за сега е добре.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190202_164913(1).jpg
Прегледи:1
Размер:306.7 КБ
ID:5808457

          Коментар


          • #21
            Да позтупам темата за Хидромек, въпроса ми е за какво точно служи този датчик на цилиндъра за предна кофа?



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_893116.jpg
Прегледи:459
Размер:378.7 КБ
ID:6542705

            Коментар


            • #22
              За позиция равна кофа, ако искаш да застава автоматично хоризонтално, като я пуснеш долу.
              П.С. Това с флекса по хебела е наистина варварски метод, даже не ми беше идвало на ум че може и така
              Последно редактирано от icos; 03-01-20, 11:11.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #23
                А на работа с палетни вилици поддържа ли хоризонталното при нагоре-надолу?

                Коментар


                • #24
                  Този датчик не е за това.Принципно лостовата система, на която са окачени хидроцилиндрите поддържа кофата или вилиците в едно положение спрямо равнината при движение нагоре/надолу , на практика обаче при вдигане винаги леко отваря/т, а при спускане затваря/т. Аджамия багерист може много лесно да бастиса някой палет с чуплив материал.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Този датчик не е за това.Принципно лостовата система, на която са окачени хидроцилиндрите поддържа кофата или вилиците в едно положение спрямо равнината при движение нагоре/надолу , на практика обаче при вдигане винаги леко отваря/т, а при спускане затваря/т. Аджамия багерист може много лесно да бастиса някой палет с чуплив материал.


                    Да, лостовата система държи положението на кофата, а този датчик ако е за тая опция да нивелира авт кофата, ще е много позезна тая функция, обаче нямам идея как се активира.

                    Няма вилици към багера, не съм носил палета, но то си е същото като с кофата, никога не е мърдало само положението на кофата,в смисъл да я накара този дачик да мърда, или да се нивелира.

                    Коментар


                    • #26
                      Трябва да поставиш кофата хоризонтално на земята и да щракнеш ключа, на който има символ равна кофа някъде по таблото отдясно. Ако системата работи, то след това, когато си изсипал материала и натиснеш лоста за затваряне на кофата докрай трябва да остане в положение затваряне и да се изключи сам, когато кофата стигне необходимия ъгъл.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #27
                        Сега разбирам, лоста в действителност се заключва сам като му дам да затвори кофата, но такова копче на таблото няма, има едно четвърто на ръкохватката дето не го знам за какво, дали няма да излезе че е за това?

                        Коментар


                        • #28
                          Не помня как беше на Хидромек, всъщност на такъв не съм работил от доста много години. Трябва да е двупозиционен ключ.
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • #29
                            Сега рових в едно ръководство за JCB 3CX и е точно така както казваш с ключ със символ кофа, ама няма такъв ключ при мене.

                            Коментар


                            • #30
                              Благодаря на колегата icos, за просветлението. Какво се оказа: Системата за равна кофа се активира от бутон на ръкохватката той е с две положения, но не работеше коректно, защото имаше голямо разстояние от индукционния датчик и шпилката, която като мине над датчика той да сработи и да изключи ръчката от кайно ляво положение. След реглаж на разстоянието всичко сработва перфектно и много удобна екстра.


                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200104_155137(1).jpg Прегледи:0 Размер:51.7 КБ ID:6543604

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X