Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Michelin latitude cross- мнения за гумата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Michelin latitude cross- мнения за гумата

    Бихте ли дали мнението си за тази гума http://www.michelin.co.uk/michelinuk...312100277.html
    Гумата е нова за тази година и изглежда обещаваща. Дават и 65 % on-road и 35% off-road. Като здравина не е ясно къде се намира. Но като шум е доста добре. Като цена е по-евтина от BFGoodrich A/T KO. Пред дилема съм дали е по-добре да се вземе тя за паркетник или да се заложи на изпитаното BFGoodrich A/T KO?

  • #2
    До: Michelin latitude cross- мнения за гумата

    Въобще не се колебай. Гумата е перфектна. Сложих вече няколко комплекта и отзивите са превъзходни. Напоследък ми е любима гума, пък и беше време Мишелин да направят нещо ново.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #3
      До: Michelin latitude cross- мнения за гумата

      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
      Въобще не се колебай. Гумата е перфектна. Сложих вече няколко комплекта и отзивите са превъзходни. Напоследък ми е любима гума, пък и беше време Мишелин да направят нещо ново.
      Добре, взимам я, дават ми я за 207 лева, това си е много добра цена, направо съм вечерял са Господ :-) А те Мишелин си имаха много добра гума A/T според http://www.tirerack.com/tires/survey....jsp?type=ORAT
      Само ми е чудно как така с тези малки грайферчета се справя по-добре на кал от другите гуми...

      Коментар


      • #4
        До: Michelin latitude cross- мнения за гумата

        Първоначално публикуван от trambabov Преглед на мнение
        Добре, взимам я, дават ми я за 207 лева, това си е много добра цена, направо съм вечерял са Господ :-) А те Мишелин си имаха много добра гума A/T според http://www.tirerack.com/tires/survey....jsp?type=ORAT
        Само ми е чудно как така с тези малки грайферчета се справя по-добре на кал от другите гуми...
        Колега, дай впечатления от гумата, моля те. Става ли за зимата? Поне от сайта на Мишелин ми се стори, че е гума за лятото.

        Изглежда за моя размер тази гума е горе-долу единствената възможност... А пък почнах да се чудя дали по-широка гума няма да опира някъде при завои.
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #5
          До: Michelin latitude cross- мнения за гумата

          Първоначално публикуван от andreiboyanov Преглед на мнение
          Колега, дай впечатления от гумата, моля те. Става ли за зимата? Поне от сайта на Мишелин ми се стори, че е гума за лятото.

          Изглежда за моя размер тази гума е горе-долу единствената възможност... А пък почнах да се чудя дали по-широка гума няма да опира някъде при завои.
          Ами пресни са ми гумите все още и нямам никакви впечатления. Водят я AT гума с 65% on-road и 35% off-road. Има там едни ламелки като на зимна гума, които ги наричат mud gripper (демек за кал), но си е лятна гума. Смятам да карам с нея и зиме и лете, просто нямам възможност да сменям летни и зимни гуми. А и в България кой знае колко сняг няма. Е все пак си имам винаги вериги в колата.
          Дълбочината на протектора е 8,5 mm. (до дъното). Не знам как е в сравнение с BFG AT ko. За шума са си много прилични. Преди карах с BFG Macadam (95% / 5%). Latitude cross са малко по-шумни, ама съвсем леко по-шумни. Колата се управлява по-леко, в сравнение със старите ми гуми. Верно, че е от новата гума, но и явно трърдостта на каучука е по-различна.
          С едно изречение мога само да ги сравнявам с BFG Macadam. По-леко управление и незабележимо по-шумна

          Коментар


          • #6
            До: Michelin latitude cross- мнения за гумата

            Първоначално публикуван от trambabov Преглед на мнение
            Добре, взимам я, дават ми я за 207 лева, това си е много добра цена, направо съм вечерял са Господ :-) А те Мишелин си имаха много добра гума A/T според http://www.tirerack.com/tires/survey....jsp?type=ORAT
            Само ми е чудно как така с тези малки грайферчета се справя по-добре на кал от другите гуми...
            Има ли я още тая гума на пазара и ако да, кой я продава в България? Имам предвид Michelin LTX A/T 2.
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #7
              До: Michelin latitude cross- мнения за гумата

              Първоначално публикуван от andreiboyanov Преглед на мнение
              Има ли я още тая гума на пазара и ако да, кой я продава в България? Имам предвид Michelin LTX A/T 2.
              Мисля, че я няма, няма я и в официалната страница на Мишелин

              Коментар


              • #8
                От: Michelin latitude cross- мнения за гумата

                кой ги продава в България тези гуми? аз си харесах Firestone Destination A/T или Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure with Kevlar за навара 2007 модел

                Коментар


                • #9
                  От: Michelin latitude cross- мнения за гумата

                  Пиши какъв размер ти трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Michelin latitude cross- мнения за гумата

                    255/65/17

                    Коментар


                    • #11
                      От: Michelin latitude cross- мнения за гумата

                      Колеги, някой да има някакви по нови впечатления от въпросните гуми michelin latitude cross.
                      Въпросът ми е по-скоро дали са ок и като за всесезонни гуми, понеже си търся такива, а тези в официалният сайт ги дават летни.
                      От Варна съмни тук зимата не е особенно снежна.
                      Ако някой има и зимни впечатления ще стм ви много благодарен, че вчера жената сцепи едната гума по прекрасните ни улици и сега си търся по спешност нови гуми

                      Коментар


                      • #12
                        От: Michelin latitude cross- мнения за гумата

                        Аз имам лични впечатления от няколко зимни разходки на Витоша с HR-V на приятел, който ги сложи нови в края на 2016.
                        Копаят си перфектно даже и в току що натрупал 30-40см сняг. Само един път не можахме да тръгнем на голям наклон с обратен завой на току що изчистено от трактор, но това беше нарочно за проба. След връщане назад до по-лек наклон жипката тръгна и нямаше проблем.
                        Доста добър вариант за всесезонна употреба, само трябва да се внимава за дълбока кал, защото предполагам ще се замазват.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Michelin latitude cross- мнения за гумата

                          Доста съм се навил, сякаш ще ги вземам.
                          Някой да може д предложи някаква алтернатива, всесезонна и възможно най-шосейно ориентирана олтеренка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Michelin latitude cross- мнения за гумата

                            Карам Теракан с такива Michelin-и. Тази зима се представи много добре, и е изключително тиха. За кал не става това е ясно, но за всесезонна гума мисля, че е най добрата на пазара.
                            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                            Няма да е все така!
                            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X