Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

    Днес имах среща в 18.00 ч., и реших за по-бързо да бръмна с мотора...да избегна и задръстването.
    ..по едно време почна нещо странно да се държи задницата, но понеже се движих около релси, реших че нещо поднася. Оказа се че съм спукал задна гума. Центъра на София 18.00 ч.
    И понеже ми е за пръв път.. и четем, ама не помним....се развънях по телефона. Благодаря на SEV и KRO за съветите
    Но големия проблем се оказа, къде да ми залепят гумата / моя е с вътрешна /
    Отказаха ми на 3 места....нямали техника. Изнервих се, защото мотора си седеше разглобен, а аз обикалям из София в такси с гума в ръце / в багажника беше/...а става все по-късно.
    Накрая успях да убедя хората от сервиз близо до сточна гара, по пътя към Орландовци.

    Та си мисля, че е добре да знаем къде и кога работят подобни места.
    Понякога с мотор е по-сложно, отколкото с кола

  • #2
    До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

    Е давай де. Сега остава да кажеш къде работеха, кой работеше, какво изработиха
    Оправили се в крайна сметка?
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #3
      До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

      В Люлин 3 срещу пощата има автомивка и до нея автосервиз кадето лепят гуми. Другото място кадето съм лепил гуми е в центровете за гуми 'Радиал'. На влизането на Владая има гумаджия, но аз ходя за смяна на гуми само в Люлин , защото момчетата са много готини и работят добре. Дано да не ни се налага да ги търсим по спешност.
      [B][COLOR=Red]
      SUZUKI DR 650 RS
      [/COLOR][COLOR=Red]
      [/COLOR][/B]

      Коментар


      • #4
        До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

        Вътрешна гума на мотор се лепи също, както вътрешна гума на велосипед. Така че там, където лепят гуми на велосипеди могат да ти я направят. Никаква философия не е . По-добре си купи лепенки, лепило и шкурка и следващият път сам си я направи.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

          Митко,
          със сигурност момчетата от "АДИ-95",на околовръстното(точно на старата отбивка за Горна Баня от страната на Суходол) са в час и работят мото-гуми,включително и лепене на вътрешни,никога няма да те върнат.
          Очевидно,при спукана гума в центъра на София,да ходиш чак до другия край на София не е особенно добра алтернатива,но все пак за протокола трябва да се знае.


          Поздрави,
          търся си подписа....

          Коментар


          • #6
            До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

            Специални приставки за захващане на мотоциклетни джанти имат в "Далко Моторс" на Сточна гара.Аз лично ходя там за лепене, смяна и т.н.Доволен съм как работят.Освен това имат и голяма част от мото гумите на Дънлоп.

            http://bgmaps.com/map.aspx?city=sofia&tip=1&lang=bg
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • #7
              До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

              Аз също гуми сменям от години само в "Далко Моторс" и само хубави неща за този сервиз мога да кажа.
              Тук обаче в темата според мен mitkosto искаше да пишем точни адреси и работно време на сервизите, за да може ако някой закъса да се погледне в темата и да се изпрати на човека адреса. Аз лично рових в интернет за денонощен вулканизатор, ама нищо не намерих, което да е на 100% сигурно.

              Коментар


              • #8
                До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                Под моста Чавдар лепят денонощно, но все пак трябва да си извадиш вътрешната
                Иначе вулканизират на Сточна гара кръстовището на ул. К.Стоилов и и ул.Родопи, преди ул.Козлодуй точно на ъгъла дори и външни гуми ако е възможно въобще (щетата не е прекалено голяма).



                Но това през работно време. А през работно време и аз ходя в "Далко" - червеното кръгче
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                  В Маргел също правят мото-гуми:





                  Per aspera ad astra.

                  Коментар


                  • #10
                    Да, идеята на темата беше освен през деня, къде и през ноща могат да свършат работа. На мен ми я оправиха мисля, че Далко моторс, не видях фирмата щото бързах / това е мястото където Димо ме прати/.
                    Иначе стигнах до следните изводи за варианти на действие:

                    1. Прибутваш мотора на подходящо място и се оправяш на другия ден по светло.
                    2. Сваляш гумата ( пази ли някой разглобения мотор..не знам...аз моя го з...х така) и в случай, че няма денонощен сервиз за мотори, отиваш в който и да е денонощен и си вадиш сам.( рискувайки като разбрах да изкривиш или ожулиш джантата)
                    3.Сваляш гумата и си я лепиш, като хващаш някой да ти свети, освен ако не си носиш челник. Също така стана ясно, че трябва да имаш и 2 броя щанги. Аз лично не си нося и 1....рисковете за джантата остават, дори се увеличават имайки предвид мрака.
                    4.Използваш момента да провериш на практика форумните си познанства
                    ....звъниш на всички, събираш тълпа, оправят мотора и след това отивате на кръчма

                    ....аз лично следващия път ще избера 1 или 4

                    .....пропуснах да добавя и още един потенциален проблем в преходни сезони като този. Гумаджиите са затрупани със смяна на летни/зимни гуми...май и не им се заиграва с други дребни неща. Може би трябваше да пробвам да ги "мотивирам" допълнително....

                    ....а и още проблем !!!
                    рискувате да загубите нещо ! аз лично загубих един от трите гумени тампона ! прибрах се 2. Някъде съм го изръсил...в багажника на таксито гледах, върнах се и по останалите сервизи...ама нищо. Някой сигурно го ритнал нанякъде като боклук ! Сега трябва да видя "боклука" колко ли струва !
                    Последно редактирано от mitkosto; 23-10-09, 11:14.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                      Тази тема постави пред мен въпроса:
                      Каква е разликата между реклама и информация във форума ? Споменаването на име на конкретна фирма, която може да ти помогне в определен момент какво е ?
                      Това е съвсем отделен въпрос и не е свързан с проблема гуми, но аз разчитам на Кро да прецени какво да прави с този пост.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                        'ми тънка е границата, но тук говорим за всички, които знаем, че могат да помогнат в ситуация като твоята, а не ги хвалим. Този или онзи е най-добрият, най-евтиния. Така, че няма проблем.

                        Сега друго е ако някой влезе и напише: "Спешна Пътна Помощ" - търсете ме по всяко време 088..... Пешо. Не взимам скъпо.

                        Тук си пишем за това к'во правим и къде го правим ако спукаме гума в центъра и нямаме лепенки, щанги и т.н.
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                          Тези спрейове, които са за спукана гума- навива се на винтила, напомпва и в същото време запушва леки пробойни- винаги нося такъв, но не ми се е налагало да ползвам. Дали някой е пробвал Ще свърши ли работа за вътрешна гума

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                            Има такава тема, примерно тази
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде сменят/лепят гуми за мотори ?

                              Носете си винаги щанги. Най-добре три, а не две в инструмента на мотора. С три става по-лесно, бързо и удобно. Даже имаше едни щанги от Балканче, които са като Г и имат врязване, за да се закачат за спиците и не трябва непрекъснато да ги натискаш с ръка. Изобщо не заемат място. Лепенки и лепило носете по желание, но те пък още по-малко място заемат и от щангите. Всичките инструменти на мотора ми, плюс три щанги, плюс лепенки, плюс резервни ластици за багаж, плюс няколко резервни крушки, винаги са ми под седалката на мястото за инструменти. Няма значение дали карам в центъра, или съм на майната си в горите Тилилейски.
                              И друго много важно! Много внимавайте да не прищипете с щангите при монтажа вече готовата и залепена вътрешна гума, за да не берете двойни ядове! Случвало ми се е...
                              Спрейовете са за безкамерни гуми. Спасяват положението, но после като отидете на гумаджия ще чуете някоя и друга "благословия", защото от вътре излиза нещо като жабурняк.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X