Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

    Стига бе, това се прави на цена от 2 лева, и за един час... Трябват едно най-обикновено реле, един диод, едно ключе и малко кабели. Релетата по моргите са по левче бройката(някъде даже ги подаряват), ключето е левче, диода е смешни стотинки.
    А, и гнездо за бушон, и бушон. Ама пак е за 3 или 4 лева. И е елементарно за правене, всеки би се справил ако има желание разбира се...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

      Да де, ама няма да имаш другите глезотиики - редуциране на мощността на късите /програмируемо от 50 до 100%/ с плавен старт, контрол на зарядното напрежение и звуков сигнал при проблеми, автоматично включване на всички светлини при смрачаване /програмируем праг на фото-сензора/ и други такива "гъдели". А и вече DRL-ите не са с релета а с мощен MOSFET транзистор.
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

        Все ме гложди въпросът "за къв чеп е нужно да се намали интензитета на фаровете щом се ползват за дневни". Заради някаква мнима икономия? За пестене на ресурса на крушките?
        Ама какво ли разбирам аз...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

          Ако искаш и по андрешковски тертип, само за да си "върнем" на тия, които ни наложиха това да "светим срещу слънцето" с мижавите си фарове, без да имаме възможност сами да решаваме кога е необходимо и кога не. Добре, ще ги светнем, ама няма да са на 100%, а ще са намалени. Хем ще сме ""по закона"" - няма да има "к`во пра`им сега", хем ще сме ги излъгали поне с малко. Може пък така да се почувстваме поне малко по-добре. В смисъл - те пак са ни "таковали", ма не докрай.
          Поздрави!
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

            Според мен е повече от мода. С доста хора съм спорил относно смисъла на намаляването на силата на светлините, като най-смисления отговор е заради икономия на гориво...
            Да не казвам какви други отговори са давали...
            Просто е мода, като еко земеделието и здравословния начин на живот. То самото светене през деня го приеха от модност де...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

              Намаляване интензитета на фаровете навлезе в "зората" на DRL устройствата, когато още не бяха задължителни светлините през деня, а за дневни светлини се ползваха дългите, но с намален интензитет за да не заслепяват. Идеята на дневните светлини е да те виждат отдалече, а това би станало само ако фаровете са насочени именно напред и "за надалече", каквито са дългите такива. Но пък те биха заслепявали, ако са с пълен интензитет и затова ги редуцираха на 50%. Та от там и модата за редуцирането, само че при късите това е между 50 и 90%, а не под 50%, както беше при дългите. А масово използваните сега къси светлини за дневни такива, едва ли изпълняват кой знае колко идеята да са дневни. Те са насочени надолу и наблизо, и само малка част от светлинния поток се разпространява напред и по-надалече, и като такива едва ли изпълняват докрай именно основното за дневни светлини - да са видими отдалеч в ярката дневна слънчева светлина.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                А от къде го взе и какви пари, че току що ми писаха фиш за 20лв.?
                От тук http://www.rockauto.com/catalog/x,ca...parttype,11743 , но използвах баща ми , който се връщаше от USA да ми го донесе и бяха спестени цифрите за доставка.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                  Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
                  От тук http://www.rockauto.com/catalog/x,ca...parttype,11743 , но използвах баща ми , който се връщаше от USA да ми го донесе и бяха спестени цифрите за доставка.
                  И сложи ли го вече, че и аз не можах да разбера как се достига до цокъла на въпросното реле.
                  Между другото, тъй като фаровете могат да се запалят дори и ключа да не е вкаран, с ДРЛ релето кога(преди/на контакт, след като заработи двигателя) и има ли намален интензитет? Палят се късите или дългите?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                    Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
                    ....дали трябва тази кора над краката да се маха или може да се достигне без махане....
                    Намерих това по въпроса.
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                      Не съм го монтирал все още - не ми остава време.
                      Мерси за клипчето - то ясно , че ще се разглобява , но не ми стана ясно от видеото как успя да махне кората под таблото с "километража" явно в процеса на разглобяване ще стане ясно или ще навестявам Дядо Владо - то малко срамно за тая глупост за това и попитах тук - само да намеря малко време.
                      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                        На щипки е дърпай смело!
                        в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                        Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                        Коментар


                        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                          Много полезна информация! Спазих инструкциите и запоих жица (многожилна) точно 70 см от излизането и от кутията. Благодарение на колегата, не се наложи да вадя платката, запоих я за пъпчицата, кото е показано:



                          Не съм изкарвал жицата извън кората. Работи перфектно, с дистанционното в джоба ми на около 12-15 метра.

                          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                          1. По-горе съм дал един линк, от където се вижда как се сваля кората на вратата. Като цяло има 3 винта. След това внимателно кората се издърпва от вратата, защото е на щипки. След това се откачат 2 букси - едната - директно от модула, другата - до огледалото. Откачат се и 2-та тела на бравата и заключалката. Зе теловете да предупредя - има чалъм и излизат без никакво усилие - белите накрайници, са всъщност "ключалки" - завъртат се настрани и теловете излизат нагоре (съжалявам, че нямаше как да направя снимка). Трябва да се внимава с щипките и изобщо с всички пластмаси. Стари са и има опасност да се счупят.



                          2. Модула се държи на няколко винта - сваля се лесно



                          Ето какво представлява отвън. С някои модели може да има разлики, но долкото аз успях да разбера по другите форуми май вътре нещата са едни и същи:





                          След отваряне:



                          Голяма играчка беше да премахна главите на нитовете и после да отделя платката. Отново повтарям - за WJ това е ненужно. Слагам снимките, защото не е сигурно дали на някой друг модел няма да се наложи все пак.
                          С клещи внимателно отчупвам една по една главите:



                          После с една зъболекарска сонда внимателно се издърпва платката нагоре:



                          3. Ето какво представлява платката "отвътре". Забележете пистата, която тръгва от средата на платката вляво, движи се по края и стига до над белият бутон - това всъщност е оригиналната антена:



                          За Ервопа дистанционните работят на 434 MHz. Това прави дължина на вълната 69 cm (300/434). Минималната дължина на антена за тази честота е 69/4 = 17 cm - толкова е и дължината на тази писта или вградена антена.

                          След разглобяването се оказа, че краят на антената (виж калайдисаната пъпка над белия бутон) всъщност излиза и на гърба на платката, т.е. е достъпен и без да се сваля от кутията:
                          (извинявам се за бледите кръгчета, но нямам графичен редактор)



                          Реших да използвам за удължаване на антената по-лесно достъпната пъпка:



                          Понеже това е краят на антената, а нашата цел е общата дължина на антената да е 69 cm аз запоих парче телефонен кабел с дължина 69 - 17 = 52 см

                          Монтирах платката като разтопих остатъците от нитовете с поялника. Стана задоволително, но за всеки случай между 2-те платки поставих малко изолация. Ако някой ден нитовете не издържат - поне да не стане късо съединение някъде...



                          С поялника пак направих малка дупчица в горната страна на модула, през която изкарах кабела. Горната страна е тази, на която има по-малко мед... абе от другата страна на приемника... Откъм страната на белия бутон (отзад от него се вижда само една малка пъпка)



                          дупчицата трябва да е ниско, за да може после кутията да се затвори без да притиска кабела. Сглобяваме. Ето от къде излиза антената:



                          Монтираме. Изкарах антената с клуп в най-горната част на кората:



                          После за всеки случай "отворих" малко клупа:



                          Внимателно сглобяваме, щракваме теловете, кабелите, щипките, завинтваме винтовете и готово. Ако някой реши да прави опит с други дължини на антената да има предвид, че общата дължина трябва да е кратна на 17 сантиметра (това е 1/4 от дължината на вълната)

                          Пожелавам успех на всички, мога и да помагам!
                          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                          0885372997 - Дани

                          Коментар


                          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                            Бихте ли ми препоръчали някой с ОДБ четец в София, за да си сменя настройките?
                            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                            0885372997 - Дани

                            Коментар


                            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                              Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                              Бихте ли ми препоръчали някой с ОДБ четец в София, за да си сменя настройките?
                              изпитано и работи - vladi333
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                                И сложи ли го вече, че и аз не можах да разбера как се достига до цокъла на въпросното реле.
                                Между другото, тъй като фаровете могат да се запалят дори и ключа да не е вкаран, с ДРЛ релето кога(преди/на контакт, след като заработи двигателя) и има ли намален интензитет? Палят се късите или дългите?
                                Монтирах DRL релето ( с посоченото разглобяване на кори ) , но за съжаление ефект НЯМА .
                                Съмненията ми бяха , че не е сменен коректно региона на Canada и се консултирах се с vladi333 по телефона - според него за да работи този DRL трябва да имам позицията AUTO на ключа за светлините .Моля , ако някой е направил тази процедура с релето да сподели работи ли при него.
                                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X