Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на язовир Голям Беглик

    Здравейте!
    След участието ни в акцията на язовир Въча и ние се запалихме по почистванията
    Искам от името на РИОСВ-Пазарджик да поканя всички желаещи да се включат в почистване на язовир "Голям Беглик" на 12,13 и 14 юни.
    Акцията се организира съвместно с РУГ-Пазарджик, община Батак и сдружение "Bikearea".
    По късно ще кача програма на събитието и сборните пунктове.
    Надявам се да се съберем много хора, да свършим работа и разбира се да се позабавляваме.
    Поздрави,
    Криси.
    [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

  • #2
    До: Почистване на язовир Голям Беглик

    Здравейте,

    Ще направя всичко възможно да се включа! Мястото е страхотно!
    Ако има яснота как точно ще се чисти, напиши какво трябва да подготвим.

    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      До: Почистване на язовир Голям Беглик

      И аз потвърждавам участие !

      Колежке, Ваша грижа е да наблюдавате към мероприятието да не се долепи, някой политик .

      Ако се появи такъв апетит, моля да ни уведомите своевременно, за да можем да се оттеглим.

      Поздравления !
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Почистване на язовир Голям Беглик

        Добре е и да се знае какво ще се чисти. Брега или водата. Аз съм там всяко лято от доста години и боклуци по водата почти не съм срещал.За готвене си точиме (гребеме) вода от язовира.

        Коментар


        • #5
          До: Почистване на язовир Голям Беглик

          Записвам се.
          sigpic

          Коментар


          • #6
            Съжалявам, че се забавих с отговора, но не бях в града и нямах достъп до интернет.
            Идеята е да се почисти брега на язовира в местностите Самодивска поляна, Батлъбоаз и Чатъма.
            А колкото да политиците, доколкото зависи от мен няма да има нито един
            Точно за това решихме да е след изборите, за да не излезе, че всичко е предизборно.

            Това е програмата, която се измислили за сега :

            12.06
            9.00 Сборен пункт-къмпинга на местността "Самодивска поляна", разположен на 1 км. от стената на язовира. Установяване на палаткови лагери, разпределяне на групите, разяснения и отиване до местата за почистване.

            13.06 и 14.06
            Продължаване на почистването и извозване на отпадъците.
            Мисля, че е ясно, че купона вечерта ще стане
            Ще има осигурени чували и ръкавици, но ако има възможнст е добре всеки да носи по малко допълнителни чували.

            Моля да заявите участие на е-мейл: krisyto@abv.bg.

            Благодаря на всички за ентусиязма, ще се радвам да се видим там.
            Поздрави,
            Криси

            Сега се сетих, че там може да се свърши и нещо друго полезно. Близо до стената има едно много симпатична беседка с барбекю,доколкото знам е правена миналата година от доброволци. Качвам снимки да видите и да помислим може ли нещо да се направи и с какви материали за да помислим откъде да се вземат.
            Прикачени файлове
            [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

            Коментар


            • #7
              До: Почистване на язовир Голям Беглик

              Снимки от бреговата ивица - http://bikearea.org/node/1743 - правени са вчера (18.05).
              Основните точки на замърсяване са в м. Самодивска поляна (на северния бряг) и м. Батлъбоаз (на южния бряг).
              В момента нивото на водата е високо и по тази причина голяма част от боклуците, както и временни "съоражения" за бивакуване са във водата. В тази връзка ще е добре, ако някои има възможност да дойде с лодка, за да ги извадим от водата.

              П.П. Що се отнася до беседката - те всъщност са три на брой - по една във всяка защитена местност. И на трите им липсват ондулиновите покрития на покривите, както и стени против вятър, а на тази в "Батлъбоаз" фабрично и липсват каквито и да било маси и пейки.

              Коментар


              • #8
                До: Почистване на язовир Голям Беглик

                Първоначално публикуван от Pirateria
                Снимки от бреговата ивица - http://bikearea.org/node/1743 - правени са вчера (18.05).
                Основните точки на замърсяване са в м. Самодивска поляна (на северния бряг) и м. Батлъбоаз (на южния бряг).
                В момента нивото на водата е високо и по тази причина голяма част от боклуците, както и временни "съоражения" за бивакуване са във водата. В тази връзка ще е добре, ако някои има възможност да дойде с лодка, за да ги извадим от водата.

                П.П. Що се отнася до беседката - те всъщност са три на брой - по една във всяка защитена местност. И на трите им липсват ондулиновите покрития на покривите, както и стени против вятър, а на тази в "Батлъбоаз" фабрично и липсват каквито и да било маси и пейки.
                Здравейте,

                Лодка ще докарам. Чували и ръкавици също ще си вземем.
                Относно беседките, мисля че е добре да се говори с управата на защитената местност, или с който отговаря. Ако имаме удобрение на плановете за ремонт, мисля че може да се направи ново покривно покритие. За стените, нека се изкажат мнения за подходящи материали.

                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Почистване на язовир Голям Беглик

                  Нека лодките са две. Ако двигателя откаже, да можем да се пуснем на платна.

                  Ако трябват инструменти за дърводелски работи, кажете да вземаме.
                  Пишете ме и мен с лодка.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Почистване на язовир Голям Беглик

                    Беседките всъщност са финансирани от т.нар. "Проект Родопи" и изработени от местен дърводелец през 2007 и 2008 г. Проблема е, че човека не си е свършил работата докрай и например ондулиновото покритие е било слабо залепено и без приковки. Съответно първия по-силен вятър ги вдигна във въздуха. Даже част от покритието на беседката на Батлъбоаз все още си "лежи" на земята в съседство. Така че на първо време това, което може да се направи е да се прикове обратно на покрива и да се стабилизира по-сериозно. Въпроса за "стеничките" е малко по-сериозен, тъй като конструктивно такива не са предвидени и трябва на място да се помисли какво би било подходящо - може би леки паравани от ламперия или нещо подобно ще свърши работа.
                    Що се отнася до разрешение от собственика на територията т.е. ДЛС "Беглика", то лесно ще получим такова - в крайна сметка всеки би се съгласил да се поддържат изградени беседки, вместо да се рушат, което със сигурност ще се случи, ако не се вземат мерки...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Почистване на язовир Голям Беглик

                      Първоначално публикуван от Pirateria
                      Снимки от бреговата ивица - http://bikearea.org/node/1743 - правени са вчера (18.05).
                      Основните точки на замърсяване са в м. Самодивска поляна (на северния бряг) и м. Батлъбоаз (на южния бряг).
                      В момента нивото на водата е високо и по тази причина голяма част от боклуците, както и временни "съоражения" за бивакуване са във водата. В тази връзка ще е добре, ако някои има възможност да дойде с лодка, за да ги извадим от водата.
                      Ужас Що за говеда могат да не си съберат боклука? Там поне село няма. Всичкото е от къмпингари. Ами нали и догодина ще отидат.
                      Почти съм сигурен, че идвам. +лодка гумена с 8 кончета.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Почистване на язовир Голям Беглик

                        Първоначално публикуван от Пенчо
                        Ужас Що за говеда могат да не си съберат боклука? Там поне село няма. Всичкото е от къмпингари. Ами нали и догодина ще отидат.
                        Почти съм сигурен, че идвам. +лодка гумена с 8 кончета.
                        Същата картинка /може би в повече/ за голямо съжаление е и на Широка поляна. За Доспат положението с баклука било още по-зле. Със сигурност всичко е от къмпингари. Говедата са много и навсякъде...
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Почистване на язовир Голям Беглик

                          Първоначално публикуван от blackfirefly
                          Същата картинка /може би в повече/ за голямо съжаление е и на Широка поляна. За Доспат положението с баклука било още по-зле. Със сигурност всичко е от къмпингари. Говедата са много и навсякъде...
                          А то и аз съм къмпингар и от доста години ходя точно там, ама такъв боклук до сега не е имало. Иначе чистиме при пристигане и заминаване. Доста от тези пристани, маси и пейки са наше производство.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Почистване на язовир Голям Беглик

                            Задължително ли е записването - ще се постарая да дойда, но не съм сигурен, че няма да изникне някоя спешна задача
                            Предполагам няма да ни върнете ако дойдем незаписани, а не искам да поемам обещания, които може и да не изпълня
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Почистване на язовир Голям Беглик

                              Записването не е задължително. Събитието започва със среща на "къмпинга" в м. Самодивска поляна (на около 500 м. преди ловен дом "Синия залив") в петък (12.06) в 9.00 ч. Тогава ще се определи къде точно е основния лагер (най-вероятно именно същия "къмпинг") и ще бъдат разпределени групите по райони.
                              Разбира се всеки, който дойде впоследствие ще има възможност да се включи.
                              Телефони за връзка:
                              Васил Тодев - 0885 184 342
                              Георги Мавров - 0885 894440

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X