Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Почистване на язовир Голям Беглик

    Първоначално публикуван от Фани
    Колко наблизо (приблизително) и какви са условията знаете ли и ако може напишете тук.
    Ние също ще се включим - поне 2-ма.
    И двете са на около 50 метра от сборния пункт и мястото за палатков лагер. В ловния дом условията са много добри, но обикновено там трудно се намират места.
    Бившата станция на КЗУ е много голяма, но доколкото знам условията са доста зле. Но нямам много точна информация, за това е най-добре да звъннете и да попитате.
    [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

    Коментар


    • #32
      До: Почистване на язовир Голям Беглик

      За тези, които ще са на палатка, но нямат опит с по-високо в планината. Там е над 1500 метра над морето. Носете топли дрехи и завивки. Сутрин е около нулата! Гумени ботуши сущо са добре дошли. Росата е много и тревата в висока.

      Коментар


      • #33
        До: Почистване на язовир Голям Беглик

        Първоначално публикуван от Пенчо
        Сутрин е около нулата!
        Потвърждавам по средата на лятото съм виждал скреж по колите през нощта , но не е толкова страшно и през деня може да умреш от жега .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #34
          До: Почистване на язовир Голям Беглик

          Много ми се идва,но знам ли?Със сигурност ще съм в отпуска ала по бащинство.Няма какво да се обяснявам, ако съм там значи ще дойда ако ли не...следващия път.Мърлячите едва ли ще свършат скоро тъй,че акции ще има и занапред.
          Тома Томов
          Вече с Kia Sportage.

          Коментар


          • #35
            До: Почистване на язовир Голям Беглик

            Здравейте!

            Чат-получавам писма от един активен екологичен сайт; идват от този адрес:

            zaprirodata-alert-request@bluelink.net

            На 25 май съм получил две. Едното е за чистенето, за което става дума в тази наша тема:

            От *12 до 14 юни* сдружение „Байкария“ и коалиция „За да остане ПРИРОДА в България” организират акция „Чиста Беглика” за почистване на крайбрежието на язовир Голям Беглик - община Батак, Западни Родопи. Районът на действие ще бъдат защитените местности Самодивска поляна, Чатъма и Батлъбоаз.

            Инициативата е провокирана от желанието на „байкарийците” за постигане на устойчиво развитие в района на областта Беглика. Партньори на проявата са РИОСВ – гр. Пазарджик, РУГ – гр. Пазарджик и община Батак, както и страните по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство.

            И т.н.

            ***

            В другото нарочно смених конкретните данни с питанки, но то по форма и съдържание е следното:

            ПОДКАНВАЩО ПИСМО ОТ ФЕН КЛУБА
            на

            ????? ???????
            ( a . k . a . ?????) - човекът, който и досега спасяваше българската природа, ще ни липсва, ако отиде в Брюксел, но се налага

            За ТВОЙ евродепутат
            от листата на ???
            бюлетина No ??

            И др. такива...

            ***

            Не казвам нищо накриво за никого и определено ще бъда на Беглика (ако не ми мине котка път).

            Но чистенето е 21 ден преди парламентарните избори. Мисля, че ще бъда твърде много и особено недоволен, ако се окажем в предизборна масовка на хората на човека, който "ще ни липсва, ако отиде в Брюксел".

            За мен в случая няма никакво значение дали Липсващия е свестен или напротив, дали партията му ми харесва, или ми е доста подозрителна.

            Просто мисля, че е чудесно да правим все повече неща заедно с други "боклукчии". Но без никакъв, ама никакъв, ама изобщо никакъв намек за политика и политици.

            Поздрави!
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #36
              До: Почистване на язовир Голям Беглик

              Може и да има някаква политическа намеса , а и е точно преди изборите . Много е кофти да се променя датата , но ако се наложи .....
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #37
                До: Почистване на язовир Голям Беглик

                Аз няма да идвам, ако има макар и намек за политик. Нека сменим датата, а Байкария да си спомнят, че и ние имам желание да помогнем и поне да ни упоменат в поканата си.
                Но май цялата работа взе да намирисва вече, нека проверим добре кой и за какво ще идва на Беглика. Напомням случая от Перник и желанието на повечето хора тук, воглаве с администрацията на Форума той по никакъв начин да не се споменава редом с политици. Така че който ходи, ако има политика намесена, да се представя като частно лице, без да споменава Форума.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #38
                  До: Почистване на язовир Голям Беглик

                  Като човек, замесен в идеята, организацията и провеждането на акцията и представляващ сдружение "Байкария" искам съсвсем сериозно да заявя, че не може и по никакъв начин не бива да се украсява или използва за политически цели това събитие!
                  То е всичко останало, но не и предизборна кампания!
                  Ако някой се опитва или го използва, като такава не бих се учудил, защото това е напълно в стила на всеки "уважаващ" себе си политик.

                  Колкото до по горното питане за нощувки, то може да се използва и вила "Родопска почивка" (www.beglika.com), находяща се на около 6 км от язовира в местността Беглика. Там има 15 - 20 места и доколкото знам в момента са свободни по това време.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Почистване на язовир Голям Беглик

                    Да го изместим с една седмица по-късно?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Почистване на язовир Голям Беглик

                      Все си мисля,че трябва усилията да не се разпиляват!Да се довършват започнатите акции и тогава общите усилия да се насочват към следващата проблемна точка!
                      Аз съм толерантен!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Почистване на язовир Голям Беглик

                        Нека организаторите на мероприятието да вземат решение за датата и да го съобщят тука. А колкото до разпиляването на усилията- не мисля че за този язовир ще са нужни чак толкова усилия. Не че не е мръсотия но ми се струва че не е толкова зле колкото е Въча.


                        Поздрави на всички.
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                        MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                        0896736775 Любо

                        Коментар


                        • #42
                          До: Почистване на язовир Голям Беглик

                          Датите обявени в първоначалното съобщение остават непроменени т.е. 12 - 14 Юни (петък, събота и неделя). Ние вероятно ще бъдем там още от сряда, за да "подготвим почвата", така че ако някой има възможност и желание, може да дойде още тогава. Телефона ми е 0898 788 159.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Почистване на язовир Голям Беглик

                            Първоначално публикуван от Pirateria
                            Датите обявени в първоначалното съобщение остават непроменени т.е. 12 - 14 Юни (петък, събота и неделя). Ние вероятно ще бъдем там още от сряда, за да "подготвим почвата", така че ако някой има възможност и желание, може да дойде още тогава. Телефона ми е 0898 788 159.
                            Това е добре, Дано котка да не мине път. Там съм на 12-ти.
                            За колегите, които са мераклии да чистят, е добре да си подготвят някакъв "шиш" за събиране на боклуците.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Почистване на язовир Голям Беглик

                              Първоначално публикуван от Пенчо
                              ...За колегите, които са мераклии да чистят, е добре да си подготвят някакъв "шиш" за събиране на боклуците.
                              Днес си мислих за едно нещо като ламаринена метла - има ги в градинарските магазини. Обаче ако тревата е избуяла, няма смисъл. Струва ми се, де.

                              Поздрави!
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Почистване на язовир Голям Беглик

                                Добре, аз не разбрах обаче...освен Байкария и Да остане природа в България, кои са организаторите?

                                Свързана ли е инициативата с политически партии, били те и екологични или не е ?

                                Почистването част от някакъв проект ли е или се подготвя "терена" за следващия Беглика фест?

                                Ако е проект - какъв е той?

                                Ако имате повече инфо - добре е да се знае.
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X