Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Почистване на язовир Голям Беглик

    Извинявайте за тъпия въпрос, ама петък, 12-ти юни, не е ли работен ден?
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • #17
      До: Почистване на язовир Голям Беглик

      Първоначално публикуван от Петя
      Извинявайте за тъпия въпрос, ама петък, 12-ти юни, не е ли работен ден?
      Работен ден е !
      Въобще нашето участие предлагам да започне с разглеждане на обекта след акцията на Яз Въча. Ще заснемем обекта ще си определим место за лагеруване, след обсъждане на няколко предложения - ТУК във форума.
      В Петък - 12 , задачата е няколко колеги, които имат възможност, в това число и аз - да изградим лагера, да го подготвим за Събота и Неделя, и да вземем участие в стиковането с други почистващи групи и следобедно почистване.
      Предлагам да изискаме обособени зони, в които ще почиства Оффроад България. Да се знае , кой какво е свършил, защото ние имаме значителен опит и вероятно ще бъдем много по ефективни от средното ниво.
      Събота и Неделя - посрещане на новите колеги, същинско почистване, на районите, които сме получили като задача.
      Хубаво би било, ние от Оффроад България да си организираме извозването на буклука, до най близкото сметище , с ремаркетата на лодките.
      Тоест след нас да остане абсолютно чисто.

      Давайте и други предложения - моля !
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #18
        До: Почистване на язовир Голям Беглик

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov
        Работен ден е !
        Въобще нашето участие предлагам да започне с разглеждане на обекта след акцията на Яз Въча. Ще заснемем обекта ще си определим место за лагеруване, след обсъждане на няколко предложения - ТУК във форума.
        В Петък - 12 , задачата е няколко колеги, които имат възможност, в това число и аз - да изградим лагера, да го подготвим за Събота и Неделя, и да вземем участие в стиковането с други почистващи групи и следобедно почистване.
        Предлагам да изискаме обособени зони, в които ще почиства Оффроад България. Да се знае , кой какво е свършил, защото ние имаме значителен опит и вероятно ще бъдем много по ефективни от средното ниво.
        Събота и Неделя - посрещане на новите колеги, същинско почистване, на районите, които сме получили като задача.
        Хубаво би било, ние от Оффроад България да си организираме извозването на буклука, до най близкото сметище , с ремаркетата на лодките.
        Тоест след нас да остане абсолютно чисто.

        Давайте и други предложения - моля !
        За мен най доброто място за събиране на боклука е разклона за "чатъма" Това е за южния бряг. За севрния не знам. за самото извозване, не би ли се ангажирала общината?
        Не че не мога да взема няколко чувала.

        Коментар


        • #19
          До: Почистване на язовир Голям Беглик

          Извинявам се, че подавам информацията на парче, но пък така изкачат конкретни въпроси и се изясняват по-добре.

          12ти е работен ден, но беше избран, като начало на кампанията, за да могат да се включат ученици от Батак, а за тях е по-добре, а и по-лесно това да стане в работен ден.

          Що се отнася до извозването - има постигната договорка с община Батак да изпратят камион, който да извози събраното. От нас се иска да го извозим от отделните места до по-големи "пунктове", където камиона на общината да стигне лесно.

          Всъщност ние, като организатори (сдружение "Байкария") най-вероятно ще бъдем край язовира още от 10ти, за да "подготвяме почвата" и ако някои от вас има възможност и желание може да се качи по-отрано, за да стиковаме подробностите.

          Коментар


          • #20
            До: Почистване на язовир Голям Беглик

            Първоначално публикуван от Пенчо
            За мен най доброто място за събиране на боклука е разклона за "чатъма" Това е за южния бряг. За севрния не знам. за самото извозване, не би ли се ангажирала общината?
            Не че не мога да взема няколко чувала.
            Общината - да, ала имаме негативен опит от миналата година.

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%E3%EB%E8%EA

            Така, че нека сами си осигурим всичко.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #21
              До: Почистване на язовир Голям Беглик

              Малко разяснение по темата - по закон нямаме право да извозваме отпадъци. Тази дейност може да бъде извършена само от лицензирана фирма с подходящ транспорт. Именно по тази (но не само) причина се обърнахме към община Батак за съдействие в това отношение. Дано да изпълнят поетия ангажимент...
              Що се отнася до чистенето след феста то се случи по следния начин: имаше изградено временно депо (клетка) за отпадъци, разположена до сградата на КЗУ. Там се събираха всички отпадъци от кошовете монтирани в района на феста. Кошовете бяха предназначени за разделно събиране, но наистина впоследствие се събираха на едно място. Оттам насетне фирмата за разделно събиране (Екопак в случая) има ангажимент да ги сепарира в съответната сепарираща инсталация. Такава въщност е и съдбата на отпадъците от цветните контейнери, разположени в населените места. Дали този ангажимент се спазва могат да кажат само запознатите...След приключването на феста т.е. в понеделник повече от 20 души "допочиствахме" в района на феста и местата за къмпиране наоколо. Аз лично бях изненадан, че събрахме едва 20-30 чувала остатъчен отпадък. Имаше още поне толкова "стар" боклук наследство от къмпингари. Едновременно с това от ловния дом бяха извадени споменатите "черни чували" единствено с цел да се използва организираното извозване. Камиона на фирмата за сметосъбиране пристигна следобяда на същия ден и изнесе абсолтно всички чували, събрани покрай пътя и опразни временното депо, което след това беше разрушено. В този смисъл община Батак тогава спази поетия ангажимент и се надявам, че ще го направят отново.

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от PinMaster
                Задължително ли е записването - ще се постарая да дойда, но не съм сигурен, че няма да изникне някоя спешна задача
                Предполагам няма да ни върнете ако дойдем незаписани, а не искам да поемам обещания, които може и да не изпълня
                Записването не е задължително, но за да може администратора да добави знак на участниците от форума, трябва да му изпратя списък. Мисля, че няма да е проблем да се направи на място.

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov
                Работен ден е !
                Въобще нашето участие предлагам да започне с разглеждане на обекта след акцията на Яз Въча. Ще заснемем обекта ще си определим место за лагеруване, след обсъждане на няколко предложения - ТУК във форума.
                В Петък - 12 , задачата е няколко колеги, които имат възможност, в това число и аз - да изградим лагера, да го подготвим за Събота и Неделя, и да вземем участие в стиковането с други почистващи групи и следобедно почистване.
                Предлагам да изискаме обособени зони, в които ще почиства Оффроад България. Да се знае , кой какво е свършил, защото ние имаме значителен опит и вероятно ще бъдем много по ефективни от средното ниво.
                Събота и Неделя - посрещане на новите колеги, същинско почистване, на районите, които сме получили като задача.
                Хубаво би било, ние от Оффроад България да си организираме извозването на буклука, до най близкото сметище , с ремаркетата на лодките.
                Тоест след нас да остане абсолютно чисто.

                Давайте и други предложения - моля !
                Колега, не мисля, че идеята е да видим кой колко може да почисти и кой е по-ефективен.
                По-важното е наистина да свършим работа и след нас да остане чисто. Даже мисля, че трябва да се организираме така че хора с повече опит да са заедно с хора, на които им е за първи път, за да ги напътстват.
                [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

                Коментар


                • #23
                  До: Почистване на язовир Голям Беглик

                  Ако не ми пресече котка пътя се включвам на 13-ти
                  [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                  Коментар


                  • #24
                    До: Почистване на язовир Голям Беглик

                    И аз съм на линия. Щом има боклук за събиране хората от л....ния отряд сме винаги на линия. Колегите от Въча знаят за какво става въпрос , а за тези които не знаят на място ще бъде разяснено. Забравих да уточня че ще се включа на 13. Е ако имам възможност може и на 12 вечерта да пристигна.

                    Поздрави на всички.
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                    MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                    0896736775 Любо

                    Коментар


                    • #25
                      До: Почистване на язовир Голям Беглик

                      И аз съм там, най-вероятно не сам.

                      Поздрави!
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Почистване на язовир Голям Беглик

                        Мястото ми е любимо от детските години, миналото лято бях и на палатка 4 дни, така че 100% съм на линия ако не ми мине котка път.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          До: Почистване на язовир Голям Беглик

                          Бройте ме и мен +3
                          Ще гледам на 12-ти вечерта да съм кацнал.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Почистване на язовир Голям Беглик

                            Малко ми е далечко във времето, но ще гледам да се включа.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • #29
                              До: Почистване на язовир Голям Беглик

                              На електронната поща получих запитване относно местата за преспиване на Голям Беглик, за хората които нямат палатки.
                              Наблизо има два хотела :
                              бившата станция на КЗУ - тел. 0896511661
                              Ловен дом "Синия залив" - тел. 03553/20-48 и тел. 03553/ 21-87.
                              [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

                              Коментар


                              • #30
                                До: Почистване на язовир Голям Беглик

                                Колко наблизо (приблизително) и какви са условията знаете ли и ако може напишете тук.
                                Ние също ще се включим - поне 2-ма.
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X