Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

    Здравейте ,предстои ми покупка на Vitara/Grand Vitara и като човек който не е карал такъв тип автомобил имам няколко въпроса

    Първо искам да подчертая ,че Сузукито ще бъде задължително дизел с ръчна ск. кутия ,с 5 врати и ще го купувам от Англия. Така ,че няма да имам възможност да го нося в сервиз за каквато и да е било диагностика !
    1. Както казах никога не съм карал автомобил 4х4 и трябва да разбера първо как се задейства предният мост и второ ще усетя ли действието му или как да разбера дали работи ?
    2. Вторият лост ли е за включването на 4х4-то или е за понижаващите предавки ? При ползването му трябва ли съединителят да е натиснат и може ли автомобилът да е в движение ? Колко положения има този лост ?
    3. За Grand Vitarata знам ,че има междуосев диференциал. Има ли такъв във Vitara ?
    4. Какъв е оригиналният размер на гумите на двата модела ?
    5. Какви екстри имат базовите модели ?
    6. За какви дефекти и проблеми да се оглеждам ?

    За сега това са основните въпроси ,ако се сетя друго ще питам
    Очаквам всякакви съвети и коментари по темата и благодаря предварително на отзовалите се

  • #2
    До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

    Четене,четене и пак четене! На всички въпроси има отговори във форума. Просто използвай търсачката- не е сложно. Успех в избора и добре дошъл при феновете на Витара!
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • #3
      До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

      Добре заварил Търсачката доста я мъчих ,но явно въображението ми е слабо и намерих описание действието на малкият лост ,само за Паджеро. Ще ми е много от полза някой да даде точно описание ,как ,накъде и кога се борави с въпросният лост ,и какво става следователно.
      Благодаря

      Коментар


      • #4
        До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

        Имам Витара 2.0 ТДИ 97 година каквото мога ще ти помогна.1.4х4 се включва с по малкия лост на положение 4H,4х4 бавни е на положение 4L ,а пък когато си на N -това е неутрално положение използва се при ремонт.При включване на 4х4 има лампа зелена в таблото която ти светва .2Не се натиска съединител за превключване то може да се извърши на място или до скорост 30-40 километра даколкото знам .лЛоста има 4 позиций казахме 4L-4х4 бавни ,N-неутрал, 4H-4х4 бързи и 2H-само задно задвижване.3 Няма междуосев диф.4НаВитарата е 215х65х16 ,а на Гранда е 235х65х16.5Имат клими ,кожа,аербеци,LSD заден Диф. -зависи на каква ще попаднеш.6Изгнили задни калници ,под,да няма течове на масло от турбото ,дифовете и.т.н .Успех в избора.

        Коментар


        • #5
          До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

          Дизелите до 2000 г. са по 88 к.с. и са на Мазда.След 2001 са HDI на Пежо по 110 к.с.Малкият лост има няколко положения:
          - 2 H (когато е максимално назад) - това му е нормалното положение т.е само на задно.
          - 4 H (4х4 бързи) - едно положение напред и светва лампа на таблото
          - N (И аз не го знам точно.Казаха ми,че ако ме дърпат трябва да е на него).
          - 4 L (от N буташ лостчето наляво и макс. напред.Това ти е понижаващата предавка).
          При всяка смяна на позицията на лостчето натискаш съединител.Мисля,че може да се включва и в движение.

          Не трябва да се кара на 4х4 на сух асвалт или само при необходимост.Бензин 2.0 (128 к.с) гори 9 извън града и 12-13 градско.Дизела ще е по икономичен.Оригиналният размер на гумите е 235/60/16.Най-често имат 4 ел.стъкла, хидравлика,климатик, АБС,2 Airbag, имобилайзер.С хубави гуми си гази в снега без проблем.

          Успех и дано не съм написал някоя глупост.
          Grand Vitara 2.0 16V (J20A)

          Коментар


          • #6
            До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

            Благодаря ви много точно тази информация ми трябваше
            Само не разбрах трябва или не трябва да се натиска съединителя ?

            Bat Kire търся си като твоята или Grand Vitara задължително дизел. Кажи ми какъв е разхода на твоята ,очаквам нещо като 8 градско Оферти липсват за сега ,но смятам скоро да купувам. Дали Vitara или Grand Vitara ще бъде решено само от цената и състоянието на джипката. Когато намеря това което търся ще се похваля
            Благодаря ви отново

            Коментар


            • #7
              До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

              Първоначално публикуван от Bat Kire Преглед на мнение
              2Не се натиска съединител за превключване то може да се извърши на място или до скорост 30-40 километра даколкото знам .
              Мисля че точно това ти трябваше И да допълня от мене си: превключването става при работещ двигател. Не знам какво става ако го направиш при спряно двг и после го запалиш, а и не искам да знам
              Успехи с покупката и добре дошъл и от мен.

              NB Да не забравиш да се похвалиш със снимков материал
              Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

              0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
              /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

              Коментар


              • #8
                До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

                Хайде и аз да помогна малко - твоята т.1 /първия ти пост/ - влючи 4х4 и бавно !!! направи завой - ще почустваш колата "спъната" ако е зацепил предния мост. САМО пробвай,щото на сух асфалт не се кара в режим 4х4!!!
                Успех в избора!
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • #9
                  До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

                  Разход дава около 7-извънградско и около 8-8.5 градско но това е в софия ,а тук трафика е огромен.Двигателя ми е точно както каза колегата от поста по нагоре Мазда RF-използва се в доста модели автомобили на Мазда както и в Киа Спортаж и е един носта надежден и работлив Японец..

                  Коментар


                  • #10
                    До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

                    Защо само на запален двигател се пипа малкия лост? Това за пръв път го чух.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

                      [QUOTE=Nik16;891162]Мисля че точно това ти трябваше И да допълня от мене си: превключването става при работещ двигател. Не знам какво става ако го направиш при спряно двг и после го запалиш, а и не искам да знам
                      аз моя лост го сдвицьа без сда работи мотора .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

                        4L-"бавни "-се включват , задължително при напълно спрял автомобил,прав волан и натиснат съединител.Всяко включване по друг начин е опасен компромис със трансмисията на джипа....!
                        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                        Коментар


                        • #13
                          До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

                          Благодаря ви много
                          Нещата ми се проясниха и вече ще съм сигурен какво правя като седна да я тествам Разхода на дизелчето е повеч от чудесен
                          Като купя нещо ще се похваля задължително ,междувременно ако някой се сети нещо друго като съвет ,да пише. Мерси.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

                            Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                            4L-"бавни "-се включват , задължително при напълно спрял автомобил,прав волан и натиснат съединител.Всяко включване по друг начин е опасен компромис със трансмисията на джипа....!
                            Това да, но според мен като е натиснат съединителя няма разлика запален ли е двигателят или не.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Няколко въпроса за покупка на Vitara/Grand Vitara

                              Хм. При мен не е с лостче, а с бутони. Това упражнение съм го правила с включен двигател, спрял автомобил, изключена скорост, изправен волан. Беше общообразователно - да видя дали ще светне самия бутон и каква картинка ще се покаже на арматурното табло . На 4х4 в движение съм превключвала (мокър, лепкав, твърд път). На бавни - още не ми се е налагало, но в инструкцията пише, че трябва да се превключва на спрял автомобил. Дали да е включен двигателя - май не пише, но мога да проверя.
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X