Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

    Първоначално публикуван от lz1gvt Преглед на мнение
    Честито и от мен и със здраве да я караш. За маркуча дето виси от колектора мога да помогна най-рано в събота вечерта, че мойта е в бокса за боядисване на шаси и ще я видя чак в събота. Ако до тогава някой от колегите не ти каже къде му е другия край аз ще видя и ще ти кажа. Съветът ми е като я караш насам и докато не се опознаете добре с джипката е да не сваляш погледа си от уреда за температурата. Доста са капризни на тема температура и охлаждане. Още повече, че имаш проблем и с термостата в момента. Във връзка с това от коя страна я вкара?
    Ако ти ще го боядисваш - ръждопреобразувателя на Вюрт върши чудеса. Махане на ръждите с телена четка, мазане с такова, и после боя - обикновена алкидна, или нещо от сорта. Мойто на тераното така го омазах, където имаше повърхностна, а едно от местата беше намазано само с ръждопреобразувател в началото на лятото, и не беше избило отново. Изобщо, засега съм крайно доволен от гадостта на Вюрт. Кефи. Още-повече че служи и като грунд - боядисва се директно върху нея.

    ПП: Понеже го продават само на литър, мини да ти отсипа малко, че цял литър хем не ти трябва, хем е скъп.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

      Джипката е била за последно собственост на Лаура от Мюлхаузен - някъде в Германия. Купих я от автокъща до Пловдив - Карловско шосе. Не съм я разглеждала много - само я покарах 500 м. Не е загрявала, но е минала само 100 км. от които 50 км за прочистване на охладителната система. Преди да й свалят термостата стрелката минаваше средата и се задържаше на 4 мм след нея. Сега без термостат стрелката само леко мръдва, парното работи.
      Благодаря за подсещането да си организирам спешна помощ ако се наложи теглене.
      Ето и снимки - надявам се този път да се вижда шаси на тях Има дупка в багажника и на пода при шофьора. Малки са. Тук там има ръжда, но на мен ми се вижда приемливо.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Марианче, ако ти трябват кабели, знам къде има. 60-ина левчета бяха. Марка TESLA. Аз съм с такива.
        А не благодаря - има бош мош за 6лв кълцаш и нагаждаш Няма пари вече за оригиналдъ и гъзарии. Стига - вече само в калта.

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        сори за офф-а

        коя е третата дама - само тя не е писала в темата
        marlqnda

        maya_madjarova
        mozza

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Ако ти ще го боядисваш - ръждопреобразувателя на Вюрт върши чудеса. Махане на ръждите с телена четка, мазане с такова, и после боя - обикновена алкидна, или нещо от сорта. Мойто на тераното така го омазах, където имаше повърхностна, а едно от местата беше намазано само с ръждопреобразувател в началото на лятото, и не беше избило отново. Изобщо, засега съм крайно доволен от гадостта на Вюрт. Кефи. Още-повече че служи и като грунд - боядисва се директно върху нея.

        ПП: Понеже го продават само на литър, мини да ти отсипа малко, че цял литър хем не ти трябва, хем е скъп.
        Аз мога да ти продам моето бурканче, защото ми се провалиха плановете които имах. Жоро, ако го искаш звънни - имаш ми телефона

        Коментар


        • #19
          До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

          Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
          А не благодаря - има бош мош за 6лв кълцаш и нагаждаш Няма пари вече за оригиналдъ и гъзарии. Стига - вече само в калта.
          Ааа, за оригиналдъ в Daihatsu България сигурно ще искат няколко пъти по 60.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

            Ръждата по купето е само досадна.

            За термостата - не е добре без термостат, тук има изписано доста по въпроса.

            За тегленето - ако не си уредиш някой от София, напиши в темата. Все ще се организираме да сме в готовност.

            Коментар


            • #21
              До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

              Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
              Честито, пожелавам много много километри извън пътя
              Видях, че е със сменени кабели на свещите - интересува ме вие ли ги сменяхте или така си е дошла. От снимката ми се виждат доста здрави маркучета и т.н, даже си е с оригиналната капачка на радиатора май, което си е изключение при ферозите Коя година е колата и от къде сте я внесли? Ще слагате ли АГУ или ще си я карате на бензин? Окаляхте ли я вече? 1001 въпроса

              П.П. И аз искам да приветствам поредната дама Ферозаджийка Добре дошла!
              Сърдечни благодарности за приветствията. Смятам да си я карам тази джипка, стига са ме возили като куфар. На аватара ми е снимка от пътуване през пустинята, но със специално обучен шофьор. Смятам на возенето да сложа край - ще шофирам сама. С тези кабели я взех, само термостатът е свален и ми мъжът ми почисти радиатора. За капачката на радиатора - не зная дали е оригинална. Първата регистрация е юли 1991 г. За АГУ не съм решила. Никога не съм карала кола на газ, нямам представа колко харчи на бензин. Ако успея да я стегна прилично може й да сложа. Семейството вече се нареди на опашка - мъжът ми разбирал от джипове, дъщеря ми ходела на разкопки - като я стегна мераклии да ми я вземат ще има.
              Последно редактирано от mozza; 21-10-09, 10:49.

              Коментар


              • #22
                До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                Напълно съм съгласна с Ясен, преди да тръгнете за София, напиши до къде сте и име и телефон за контакт с теб. Докато направиш 20 мнения във форума няма да можеш да пишеш лични съобщения и т.н. Аз не мога да те дръпна, нямам опит в дърпането на джипки (по асвалт ), но ето телефона ми 0897 855 853- Мариана имам предостатъчно контакти, които веднага ще се отзоват и няма да струват колкото пътна помощ.
                Може да си напишеш някакви координати в профила

                Коментар


                • #23
                  До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                  А,честито и от мен.С здраве да си я караш.И много
                  безаварийни и кални километри.Успех.
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #24
                    До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                    Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                    Напълно съм съгласна с Ясен, преди да тръгнете за София, напиши до къде сте и име и телефон за контакт с теб. Докато направиш 20 мнения във форума няма да можеш да пишеш лични съобщения и т.н. Аз не мога да те дръпна, нямам опит в дърпането на джипки (по асвалт ), но ето телефона ми 0897 855 853- Мариана имам предостатъчно контакти, които веднага ще се отзоват и няма да струват колкото пътна помощ.
                    Може да си напишеш някакви координати в профила
                    Благодаря, ще поставя координати в профила. След 25 октомври ще пътувам за София. До тогава ще съм се свързала със сервиза препоръчан ми по - горе. Искам да я оставя за обслужване и всички необходими за сигурността ремонти, които се налагат. Ще си запиша телефона и ако не дай си боже се наложи ще звъня.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                      Първоначално публикуван от mozza Преглед на мнение
                      Смятам да си я карам тази джипка, стига са ме возили като куфар.
                      Правилно! Автономността е велико нещо Честито и само радост да ти носи джипчето!
                      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                      Коментар


                      • #26
                        До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                        Честито колежке за избора!!! Що се отнася до маншона и аз го видях и според мен не бива да караш така или поне го херметезирай временно с нещо да не влезат мръсотии.По въпросо със обслужването:първо проверка на антифриза,второ -всички масла по трансмисията/аз налях в предния и задния диференциал+раздатъчната кутия 2 литра EP90,въпреки че един майстор ме увещаваше че "щом не виело"няма страшно/,трето лагери на предни колела/обичат да са хлабави-има едно малко калпаво законтряне/,ангренажен ремък и ролка-не струват много,масло и филтри-задължително.В по дългосрочен план-щом Ферозката е набор на дъщеря ти провери супортите на спирачките дали се движат свободно наляво и надясно,защото моите бяха клеясали ,накладките се износваха неравномерно и асиметрично .Като ги оправих даже ми се увеличи разстоянието по инерция като пусна джипа.Хубаво е да са еднакви и гумите но май стана много за първоначално техническо обслужване.Успех.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          проверка на антифриза
                          Сммяна на антифриза. Няма как да провериш антикорозионните му качества, затова - смяна.

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          ,второ -всички масла по трансмисията/аз налях в предния и задния диференциал+раздатъчната кутия 2 литра EP90,въпреки че един майстор ме увещаваше че "щом не виело"няма страшно/
                          Преден диф - обикновено трансмисионно 80W90 GL5
                          Заден - пак 80W90 GL5, но за LSD диф (което съм почти сигурен че имаш)

                          Раздатка и скорости - 75W90 GL4 или GL4 и GL5 (важно е - в скоростите има месингови части, които искат GL-4 масло)

                          Може да се сипе и пълна синтетика 75W90, която покрива и двата стандарта и на скоростите, и на раздатката, и на предния диф. В тоя случай на него трябва да пише и двата стандарта - GL4 и GL5

                          За двигателя - каквото искаш. Масовия вариант е 10W40 полусинтетика, но може и минерално 15W40 (по-евтино) и пълна синтетика 5W40 или дори 0W40 (най-хубаво но и най-скъпо).
                          Ако е неизвестно досега с какво е карано е добре първата смяна да е с полусинтетика, а чак после ако искате да минавате на пълна синтетика.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                            Ще се обадя в автосервиз "Експрес" - 2, чието представяне е в търговски партьори. Всички препоръки за масла, обслужване и др. старателно ще ги представя пред сервизните техници - само незнам дали няма да изглежда много нагло. Отдалече ми личи, че нищо не разбирам от джипове. Живея в Овча купел - ако се сетите за по-близък сервиз ще е добре. Сега не смея да я карам Ферозата докато не разбера какво да правя с маркучето със свободен край от двигателя.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Това, затапеното на пластмасата да не те притеснява. Така си е.

                              Другото, дето излиза от колектора за съжаление не помня къде отиваше, но трябва да е вързано.
                              Странно , обаче защо липсва резонаторната кутия преди инжекциона . Помислих я за карбураторна...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Още една грижа - купих си Фероза "нов" внос.

                                Най-близо до Овча купел е сервиза на Голди-на разклона за Горна баня.Мисля,че и него го има някъде из раздела "Търговски партньори".Митко-Фулдата е някъде на Военна рампа-по-близо е от Дружба 2.Негови координати може да ви даде Марияна.
                                Шасито,наистина изглежда в добро състояние (поне това което е снимано).
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X