Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика за фронтера А как?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самодиагностика за фронтера А как?

    Дойде ред и на мен да ми се развали нещо.Колата е ОФАДБ 2.4i с обикновенна газ с емулатор.Преди около месец ми се случи сутрин при палене на газ да ми гръмне и беше обърнало гумичката на плякалката,оправих я и си запалих без проблем.Скоро след това установих че на бензин работата на двигателя не е добра-претриса и при подаване на газ се мъчи ,трудно поема и ДВ се тресе.На газ работи добре и пали от раз.На бензин също пали лесно но не работи равномерно. Погорва повечко от тогава около 16.5/17 газ градско.
    Въпросите са; Мога ли да си направя сам диагностика за да видя какви грешки има натрупани.Как се чистят грешките с"кламер".Къде е куплунга за диагностика на компа.И да ми препоръчате сервиз за тези проблеми ако не мога да ги преборя сам.
    Може някъде да има писано по тези въпроси но изчетох доста и не открих нищо конкретно за самодиагностика.
    Поздрави.
    Николай Младенов
    ОФАДБ 94г. C24NE

  • #2
    До: Самодиагностика как?

    Виж да не се е извадил някой вакуум ;

    Коментар


    • #3
      До: Самодиагностика как?

      Проверил съм всичко за което се сетих само ламбда сондата не съм защото не знам как да я замеря - иначе имам мултицет
      Николай Младенов
      ОФАДБ 94г. C24NE

      Коментар


      • #4
        До: Самодиагностика как?

        Че не си чел и търсил,ясно.Това е осма тема под твоята:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=72782
        В пост N6 е таблицата и метода за самодиагностика.
        Грешките се чистят/поне при твоя двигател/ като разкачиш акумулатора за 10-на минути.
        Или "плякалката" не е овардила дебитомера,или някой инжектор препиква.
        Има ги като грешки в таблицата.
        п.п.-куплунга е зад десния фар,а сервиз като напишеш от къде си.

        Коментар


        • #5
          До: Самодиагностика как?

          Гърменето на газ е ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ПРОБЛЕМ,свещи,кабели,дистрибуторна капачка,палец.Сменяй наред ,като започнеш от свещите.После я покарай 2,3 дена на бензин за да поотпушиш дюзите.
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #6
            До: Самодиагностика как?

            Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
            Гърменето на газ е ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ПРОБЛЕМ,свещи,кабели,дистрибуторна капачка,палец.Сменяй наред ,като започнеш от свещите.После я покарай 2,3 дена на бензин за да поотпушиш дюзите.
            Това "наред" са финанси,колега.Аз като смених всичко без бобината какво-мижав пробив на първичната намотка.Крив ме направи три месеца...
            Такива скъпо струващи съвети недей-лесно е да се дават,безпредметно е да се плащат.
            Нека отстрани вторичния ефект/вече факт/,после ще се намери първопричината.Не е правилната диагностика,но докато намери "извора" може да смели още нещо.

            Коментар


            • #7
              До: Самодиагностика как?

              Той като отстрани вторичния ефект тя пак ще гърми.Затова мисля ,че е по-добре да се търси първоисточника на проблема,тоест -ЕЛЕКТРИЧЕСКИЯ ПРОБЛЕМ.Като казвам ;сменяй наред;имам предвид първо свещите,ако пак гърми кабелите,ако пак гърми дистрибутора и така нататък и т.н Докато спре да гърми.После чистиш грешките и готово.Пък и невиждам кое му е скъпото да си смениш свещи ,кабели,капачка....Като имаш брада ще си купиш и гребенче
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • #8
                До: Самодиагностика как?

                Проблемът е инцидентен/засега/-хвърли око на първия пост.
                Докато чака/дочака да трещи като картечница как да я кара?
                За брадата си прав-друг е въпроса има ли смисъл всички да минаваме по трудния начин.
                Което е и целта и ползата от този форум.
                п.п.-и електрически да е проблема,с гръмнал дебитомер или пикаещ инжектор какво ще оправи,преди диагностика и отстраняване на последствията?На бензин?Ако има някой да му услужи с кабели,капачка и т.н.,добре-иначе?

                Коментар


                • #9
                  До: Самодиагностика как?

                  Дебитомера нали си има защита,не ми се вярва да е гръмнал.Запушените дюзи като покараш няколко дни на бензин ще се поисчистят,пък ако не стане слагаш присадка на лъки моли в бензина и газ до ламарината.Но първо електрическия проблем да отстрани, за да не гърми. П.П.Дебитомера ако се е искривил се отваря и се исправя.После се затваря и монтира.
                  Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Самодиагностика как?

                    Благодаря за отговорите и за да не стават недоразумения ще поясня че гръмването беше само веднъж и то при ситуация че веднъж дадох контакт,върнах го и след около10 сек.дадох пак,завъртях и БУМ.Проверил съм кабели,свещи,капачка и си мисля че проблема не е електрически а просто се е нагнетила много газ.Интересува ме какво точно се е повредило-предполагам че дебитомера и как се отваря.Пластмасовата капачка отгоре ли ,или от към плочката за газта
                    Николай Младенов
                    ОФАДБ 94г. C24NE

                    Коментар


                    • #11
                      До: Самодиагностика как?

                      Откъм плочката за газта като погледнеш,ще видиш клапа.Тя трябва да се движи абсолютно свободно.Задвижва един реостат,който е под капачката горе,който от своя страна дава инфо на ЕКУ-то за дебита въздух в даден момент.При гърмене се изкривява оста на тази клапа и почва да засяда в някаква позиция малко или много-зависи колко не го е опазила кихалката.Другото което може да е заминало е осезателя за температура на въздуха.Намира се между клапата не дебитомера и въздушния филтър-пак под капачката,в алуминиевия корпус.
                      Имаше тема за гръмнал дебитомер в раздела-потърси я/този път по-старателно/,там съм снимал моя отворен.Ще видиш къде точно е запоен осезателя и с мултицета го замери.Сега не мога да си спомня колко кОм-а беше студен.Мисля около 2,5/3.Ако е заминал няма да ти отчете никакво съпротивление-края му е една малка пъпка,висяща в корпуса на дебитомера.При гръм се отчупва/ако клапата на дебитомера не го е опазила/.
                      Последно редактирано от maxxx; 20-10-09, 20:20.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Самодиагностика как?

                        Е от такъв отговор повече няма какво да искам.Утре ще търся грешките,пък ще видим какво ще се покаже
                        Николай Младенов
                        ОФАДБ 94г. C24NE

                        Коментар


                        • #13
                          До: Самодиагностика как?

                          E сега вече съм в недоумениеПри самодиагностиката ми показа две грешки като номера 31 и 38 а такива нямаВъзможно ли е или утре пак да пъхам кламерчето.
                          Николай Младенов
                          ОФАДБ 94г. C24NE

                          Коментар


                          • #14
                            До: Самодиагностика как?

                            Понеже не се стърпях направих втора диагностика преди малко и ми показа грешка 31 явно другата се беше изтрила при откачването на клемата след първата интервенция.
                            Първо показа три пъти 12 и след това три пъти 31
                            Николай Младенов
                            ОФАДБ 94г. C24NE

                            Коментар


                            • #15
                              До: Самодиагностика как?

                              Първоначално публикуван от mladenov_78 Преглед на мнение
                              Понеже не се стърпях направих втора диагностика преди малко и ми показа грешка 31 явно другата се беше изтрила при откачването на клемата след първата интервенция.
                              Първо показа три пъти 12 и след това три пъти 31
                              Споко,нормално е.12 мисля беше липса на въртене от коляновия вал,31 някаква друга дивотия/има ги упоменати двете грешки при самодиагностиката и да не ги вземаш предвид.Ще ти пиша и втората какво визира/.
                              Но 38 е друго,сега ще проверя,ако ти не си го направил.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X