Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика за фронтера А как?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Самодиагностика как?

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Не съм много в час, но доколкото съм чел-не е ли сигналът от дебитомера основният регулиращ параметър при системите с дебитомер? Сигналите от другите датчици са регулиращи. При двигателите без дебитомер-основният параметър е показанието на датчика за положението на дроселовата клапа, но при наличие на дебитомер?
    Или самият дебитомер е сложен само за да дава още един допълнителен регулиращ сигнал, а основният да си е от датчика за дроселовата клапа?
    За тези мотори си в грешка, търсят си инфо и за температура на водата, и за температурата и количеството постъпил въздух комповете.Датчик за водата може да ти отрови живота и да вкара компа в сервизен режим, без дебитомер може да караш на газ, без водния мотора работи като фуражомелка/особено на тихи обороти/, сбъркват се режимите на соленоида и т.н.

    Коментар


    • #92
      От: Самодиагностика как?

      Да обобщя от прочетеното в нета в резюме.Повечето от вас ги знаят тези неща но аз например сега научих детайлите:
      На обикновенна газова уредба колата си зависи само и единствено от газовата уредба.Дебитомера продължава да подава информация за постъпващият въздух,но сигнала от ламбда сондата е некоректен и ако не се сложи емулатор (по определен начин) компа трупа грешки които после оказват влияние при работа на бензин.Вероятността да натрупа грешки заради ламбда сондата въпрки правилно поставен емулатор също е доста голяма.С течение на времето(колко време-божа работа) ламбдата се поврежда заради по-високата температура в колекторите.Не трябва да се слагат обикновенни газови уредби на по-нови автомобили(примерно 96г.->) ,защото на доста от тях изспускателните клапани работят на критичен температурен максимум и прегарят-следва подмяна,при възможност с по-устойчиви на температура (ако се намерят естествено).

      Компютъра на газовият инжекцион взима информация от компютъра на автомобила-следователно всички датчици трябва да са в ред +емулатор за ламбда+емулатор за работещи дюзи (ако е наложително).

      За работа на бензин:всички датчици е нужно да работят естествено,като след продължителна работа на газ е необходимо отново преглед на ламдата.Поведението на компютрите при различни автомобили при превключване на газ/бензин е различно.При някои видове ЕКУ едва ли не се налага резет всеки път след работа на газ.Установих след прочетеното че опелските си влизат и излизат от сервизен режим безпроблемно само след няколко секунди обратна работа на бензин(естествено ако са в ред горепосочените датчици).

      Първите няколко минути след стартиране на двигателя се управляват от специална таблица в компютъра понеже ламбдата не показва верни стойности(даже и да е отопляема на нея и трябват над 350 градуса С).След като измине този период ЕКУ-то започва да следи датчиците-дебитомера "казва" на компа колко въздух с каква температура влиза в двигателя;ЕКУ отваря дюзите и впръсква за определено време гориво;ламбдата отчита каква е сместта и Еку започва да коригира времето за отваряне на дюзите (количеството гориво което да навлиза),и се затваря кръга.
      Еку-то приема дюзите и помпата за даденост.Не може да открие запушенадюза и помпа която не създава необходимо налягане.
      Задължително периодично каране на бензин за да се предотвартят дефекти по помпи и дюзи.Периодична проверка на ламбда сондата.Годишна профилактика на газовото(оказа се че повечето производители дават 1г гаранция-без значение пробега.Струва ми се че тази гаранция е свързана със зимната експлоатация на ГУ и евентуалното замръзване и повреждане на мембраните.
      Мисля че датчика на температурата на водата показва кога да превключи от стартов режим ЕКУ-то към нормална експлоатация -по информация от датчиците.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #93
        От: Самодиагностика как?

        Днес сутринта пак на диагностика.Сега чек лампата ми свети постоянно.Като карам над 2200-2300 оборота лампата изгася и като паднат пак светва.На диагностиката пак си показа грешка 73 и 74 едновременно.Явно в един момент дебитомера дава едни стойности а в друг момент други.Волтажа в дебитомера показва също големи стойности около 8V.Като е включен дебитомера работата на двигателя на празен ход е доста неравномерен,оборотите скачат от 540 до 960.Изключвам дебитомера от бугсата и работата на двигателя значително се подобрява.
        В момента карам с изключен дебитомер.Майстора каза че так е по-добре да карам защото с дебитомер стойностите са доста по-шантави,и в опрделен момент дебитомера давал такива стойности че двигателя направо се одавял с бензин .Като загрее малко си превключва на газ.С газов инжекцьон съм.
        Въпросът е ще се случи ли нещо ако карам известно време без дебитомер и ще има ли последици от това?
        Междо другото явно ще търся дебитомер за Х20SE затова ако някой може да даде инфо къде мога да намеря(закупя).Става въпрос за втора ръка за нов в магазина днес отивам да търся.

        Коментар


        • #94
          От: Самодиагностика как?

          Грешки 13 и 44 появиха ли се пак?
          44 е бедна горивна смес, ако дави трябва да ти изпише 45.
          Можеш да караш временно без дебитомер, само че разхода ще е съвсем друг, компа е в сервизен режим и стойностите са усреднени, а не оптимални в различните режими на работа на двигателя.
          Ако тръгнат да се влошават тихите обороти, ресетвай с откачане на акумулаторната клема.

          Коментар


          • #95
            От: Самодиагностика как?

            Ами майстора каза че ланда сондата работела и трябва първо да се оправи дебитомера щото ланада сондата променяла стойностите в малък диапазон.Сега сместа ту е бедна ту прекалено богата.Ще карам засега без дебитомер защото майстора каза че с дебитомер двигателя работи с много по-лоши стойности от колкото в авариен режим с усреднени стойности без него.
            На бензин ясно че разхода ще се вдигне чуствително ,а на газ как ще е?

            Коментар


            • #96
              От: Самодиагностика как?

              При положение, че си с ГИ и компа му чете работната диаграма на ECU, може да не ти хареса и разхода на газ.
              Това е чиста теория, не съм газаджия и съм с ел. изпарител.

              Коментар


              • #97
                От: Самодиагностика как?

                Първоначално публикуван от primuspilus Преглед на мнение
                Днес сутринта пак на диагностика.Сега чек лампата ми свети постоянно.Като карам над 2200-2300 оборота лампата изгася и като паднат пак светва.На диагностиката пак си показа грешка 73 и 74 едновременно.Явно в един момент дебитомера дава едни стойности а в друг момент други.Волтажа в дебитомера показва също големи стойности около 8V.Като е включен дебитомера работата на двигателя на празен ход е доста неравномерен,оборотите скачат от 540 до 960.Изключвам дебитомера от бугсата и работата на двигателя значително се подобрява.
                В момента карам с изключен дебитомер.Майстора каза че так е по-добре да карам защото с дебитомер стойностите са доста по-шантави,и в опрделен момент дебитомера давал такива стойности че двигателя направо се одавял с бензин .Като загрее малко си превключва на газ.С газов инжекцьон съм.
                Въпросът е ще се случи ли нещо ако карам известно време без дебитомер и ще има ли последици от това?
                Междо другото явно ще търся дебитомер за Х20SE затова ако някой може да даде инфо къде мога да намеря(закупя).Става въпрос за втора ръка за нов в магазина днес отивам да търся.
                Хайде като провериш кажи цената , а после ще ти кажа кава е вьв Ибея.
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • #98
                  От: Самодиагностика как?

                  Днес ходих на лов и разхода на газ хич не ми хареса около 25л./100км.Утре започвам да търся дебитомер по магазините,да видя цени, която по предварителни данни ще е доста солена май.
                  Колега аз търсих из ибей ама нищо не намерих(не му разбирам много).Ако си намерил в ибей дай някакъв линк ще ти бъда благодарен.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Самодиагностика как?

                    Ти кажи как ги харчат тук за да видя нещо което е по евтинко.
                    Излизат и по около 45-50 лири. Умножено по 2.4 и смятаи колко струва, това е сьс доставката!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • От: Самодиагностика как?

                      Колеги, някой може ли да каже какво е грешка 135 и145 или поне така ги разчитам.Първо ми дава 12,после 135,после31,после145

                      Коментар


                      • От: Самодиагностика как?

                        Първоначално публикуван от huk Преглед на мнение
                        Колеги, някой може ли да каже какво е грешка 135 и145 или поне така ги разчитам.Първо ми дава 12,после 135,после31,после145
                        Какъв е кода на двигателя ти колега?
                        Управлява
                        ЛР Дискавъри 1 300tdi
                        Вектра А C20XE

                        Коментар


                        • От: Самодиагностика как?

                          двигателя е X20SE 2.0i 96г.

                          Коментар


                          • От: Самодиагностика как?

                            Първоначално публикуван от huk Преглед на мнение
                            двигателя е X20SE 2.0i 96г.
                            Колега сигурен ли си,че четеш правилно грешките?135 е късо съединение в ЕКУ-то,а 145 грешен сигнал на имобилайзера.Двигателя пали ли?
                            Управлява
                            ЛР Дискавъри 1 300tdi
                            Вектра А C20XE

                            Коментар


                            • От: Самодиагностика как?

                              135 е ниско напрежение на лампата за чек енджин(какво ли значи не ми идва на акъла)
                              145 е получаване на некоректен сигнал от имобилайзера. Тая грешка ми излиза и на мен постоянно след едно вмешателство на елконаджия при опит да накараме колата да запали щото си мислех че е от имобилайзера. То се оказа че е била изгоряла бенз.помпа ама разбрах късно и юнака бе свършил вече черната си работа. Така и не разбрах какво е направил за да го възстановя. Но колата си пали и върви нормално въпреки наличието на тази грешка.
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар


                              • От: Самодиагностика как?

                                В същност започнах да правя самодиагностика поради причината,че според мен колата от извесно време се спъна,над 2700 оборота се мъчи и набира бавно,километража стига до 120-130,а преди до170кмh по магистрала.Това го прави на газ и на бензин.Агу-то е обикновенно ,но е с ланда контрол,така че му влияят и ландата и дебитомера.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X