Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика за фронтера А как?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Самодиагностика как?

    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
    По-горе колегата е написал, че след удавянето върви лошо като "хваната за гушата". За това си мисля, че може да не е само дебитомер.
    За това имам други съмнения, но засега коментираме дебитомер-покойник по всяка вероятност.А при свободно движение на клапата, не мога да си обясня колко би намалила притока на въздух, ако е крива, а и то би се видяло съвсем лесно.
    Това дърпане, гърмене, мокър филтър ми нашепват други мисли, свързани с някой и друг крив/спукан клапан, достатъчно, за да няма затваряне на камера в ГМТ.Оттам слаба компресия и т.н. неща, лесни за проверка.
    Нали няма да ме питате откъде знам ?
    Аз смених три, като надуех няколко пъти цигарен дим през отвора за свеща на затворени клапани, ауспуха издишаше никотин.
    Нямах изкривени водачи, но нямах и разпрано гърне, дебитомера оцеля.

    Коментар


    • #77
      От: Самодиагностика как?

      А може и да е натрошен катализатор ако не е махнат вече като тръгне по тръбите ефекта е липса на мощност и реже оборотите до около 2500 -3500 с плавно подаване на газ.
      OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
      Polaris Sportsman 800 EFI

      Коментар


      • #78
        От: Самодиагностика как?

        Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
        А може и да е натрошен катализатор ако не е махнат вече като тръгне по тръбите ефекта е липса на мощност и реже оборотите до около 2500 -3500 с плавно подаване на газ.
        Той катализатора на фронтерата отвътре е метален и не вярвам да се е натрошил, но не невъзможно да са се изкривили "ломелите" вътре в него и да са позапушили ауспуха. А и за да "цъфне" гърне, което се намира след катализатора е по вероятн да няма такъв.

        Коментар


        • #79
          От: Самодиагностика как?

          Моята пък след подобно удавяне,така гръмна,че изплю няколко гарнитури.Естественно,че и моя дебитомер е пътник.Чека не угася след откачане на акумулатора,няма да изгасне и след чистене в сервиз(Пробвахме над 15 пъти).Сега идва ред на Лозан или Ибей,който както сметне.Нов е около 200лв.До следващия дръм/удавяне/


          П.п.Мен друго ме човърка.Как може да ми светят лампите на таблото за ABS и подгряващите свещи,когато те си искат?

          Коментар


          • #80
            От: Самодиагностика как?

            Ти това табло разглоби ли го до платка, че да видиш няма ли интервенции по пистите?

            Коментар


            • #81
              От: Самодиагностика как?


              Не.Евентуално утре

              Коментар


              • #82
                От: Самодиагностика как?

                Еййй,мале голяма полемика съм заформил без да искам и да си призная аз малко съм ви пообъркал в началото.Защото на изхода на дебитомера имам сложена допълнителна клапа която е точно под кихалката и като я гледам няма връзка със реостата и изпадам в недоумение.Обаче бързичко ми се изясниха нещата като го свалих и разглобих що да видя-правилната клапа сгъната на Г отвих двете болтчета дето я държат за основата и внимателно я изправих.Следваше леко изпилване на ръбчетата с шкуркичка,сглабяне прекръстване изричане на вълшебните думи и запалване.Резултата,работи перфектно и чека изгасна сам след няколко секунди.А как се бях уплашил че трябва да купувам дебитомер.
                Николай Младенов
                ОФАДБ 94г. C24NE

                Коментар


                • #83
                  От: Самодиагностика как?

                  Здравейте днес след поредния проблем на бензин направих самодиагностика.Всъщност не я направих сам а с помоща на един"майстор" грешките са 13,31,44,73,74.Майстора каза че ремонта клонял към нов комп.Може ли да му се вярва.Искажете мнение.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Самодиагностика как?

                    Компютърът регистрира грешките а не ги поражда. Трябва да се отстранят причините за тях. Откачи акумулатора за около минута, закачи го и виж дали ще дава същите грешки.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Самодиагностика как?

                      Най-добре ги прочети пак, няма как да ти даде едновременно 73/74, високо и ниско напреженеие при въздушния датчик в дебитомера.
                      Другото/13/ е умряла сонда.44 - бедна горивна смес/най-вероятно заради сондата/.31 е датчик на коляновия вал, нормално е да го дава като грешка, след като вала не се върти.
                      п.п. не казваш да сте прочели "грешка" 12, което е начало на диагностиката, да не би 13 да се е окаже 12.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Самодиагностика как?

                        Аз май трябваше да почна отначало.Значи проблема на бензина е неравномерна работа на двигателя на празен ход,и сутрин докато не минат 1-2 минути работа на място немога да потегля забива муцуната и гасне.
                        Предишния ден ходих в друг сервиз за компютърна диагностика.Гледахме всичко от А до Я.Като цяло компютъра даваше само една грешка "бедна смес".В този сервиз ми казаха че компа нещо не е наред и по-точно времето за отваряне да дюзите при подаване на газ е твърде малко.От 3 мили секунди скачало на 8 мили секунди,а трябвало да скача 3-4 пъти.
                        А това в горния ми пост е в друг сервиз на следващия ден.При самодиагностиката даде доста повече грешки.Дали не е барникал нещо непреваилно .
                        И още един въпрос къде ми се нара компа Фронтерата ми я има в подписа отдоло?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Самодиагностика как?

                          Компа ти е зад кората вляво от съединителя, колко време и колко пъти да се отварят дюзите, ECU решава на база сигналите от сондата и температурните датчици на водата и въздуха/най-грубо казано/.
                          Ако имаш познат с този двигател, може да рокадираш ECU/голямо приключение е демонтаж, монтаж/, за мен имаш неработещи компоненти, а не неработещ "мозък".
                          Разкачи както ти писаха акумулатора и после направи пак самодиагностика след 20-на минути работа на двигателя.
                          Няма какво да изгориш и сам да си я направиш, вместо да обикаляш по сервизи.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Самодиагностика как?

                            Мисля си, че ако темепературният датчик на двигателя за компютъра (не за таблото) не работи ще казва на ECU-то, че двигателя е топъл и ще му подава по малко бензин, отколкото му е необходимо като е студен. И за това да забива муцуната докато загрее. И другото евентуално позапушени дюзи ама това не знам дали го отчита диагностиката.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Самодиагностика как?

                              Двигателя ми е различен но да споделя опит:
                              Без дебитомер съм и ламбдата е под голяма въпросителна.На газ влиянието им не знам как е и не го усещам май, но на бензин разликата ми е единствено при топъл мотор.Като загрее и подам газ има леко замисляне и спад на оборотите с около 100 -сякаш се мъчи да угасне,но понеже съм подготвен подавам по леко газ и задържам съединителя и така потеглям.Абсолютно нищо друго различно не се усеща в другите режими на работа-поради това се бавят смяната на дебитомер и евентуално ламбда.
                              При тебе залагам на запушени дюзи (по-скоро неработещи добре)+ ревизия на налягането на помпата.При кофти дебитомер би трябвало да си постояно на смукач,което е-много върви и много гори.Не се хвърляй в покупка на компютър засега /лично мнение/.На предишен автомобил забравях да карам на бензин с месеци /кой да знае/ и имах сходен проблем, докато се случи така че на бензин работеше само на обороти-стабилно но само на обороти.
                              Последно редактирано от //Радо//; 07-01-11, 17:38.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #90
                                От: Самодиагностика как?

                                Не съм много в час, но доколкото съм чел-не е ли сигналът от дебитомера основният регулиращ параметър при системите с дебитомер? Сигналите от другите датчици са регулиращи. При двигателите без дебитомер-основният параметър е показанието на датчика за положението на дроселовата клапа, но при наличие на дебитомер?
                                Или самият дебитомер е сложен само за да дава още един допълнителен регулиращ сигнал, а основният да си е от датчика за дроселовата клапа?
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X