Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика за фронтера А как?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Самодиагностика как?

    Ми то ЕПРОМ-а си е една памет и нищо никъде не търси. Това си е смяна на софтуера с някакъв хакнат и не съм сигурен, че е изчистен от бъгове. Аз не бих рискувал, освен ако не разполагам с оборудване да си правя експерименти на воля (и безплатно)...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      До: Самодиагностика как?

      Абе подмятат се разни софтуери тук/там,но както казах-чужда стока.
      Пък и преходи от ALDL към RS232 и при някакво омесване/хардуерно,софтуерно/,може да отиде мозъчко в зоната на здрача.
      При мен си стана без подобни интервенции в паметта.

      Коментар


      • #33
        До: Самодиагностика как?

        Здравейте колеги не е джип, но пък е опел корса Б Ц14се двигател и ми дава следните грешки - 13 44 93 !!!карам на газ и 44 мисля че за това!!!но другите нз за какво са!!!мерси предварително!!
        Опел Корса В 1,4 82 коня
        Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
        Ямаха ХТ 600Е
        Симсон SR 49 1959 г. :D

        0898234666:D

        Коментар


        • #34
          До: Самодиагностика как?

          Прегледай грешките,които ти дава:
          Както и пост 16 на първа страница-там са много модификации в PDF файла.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от maxxx; 11-03-10, 15:53.

          Коментар


          • #35
            От: До: Самодиагностика как?

            Да попитам и аз за диагностиката,че малко ми бяга вече.При налични грешки,които не се махат след откачане на акумулатора,само с комп. ли се трият?Някакъв вариант рестарт на борт компютъра има ли примерно?Помни и неще да се махат.Веднъж вече някои са трити,сега отново на линия.

            Коментар


            • #36
              От: До: Самодиагностика как?

              Мда, по скоро си мисля ,че грешките са изтрити, но причината за появяването им си стои със страшна сила!
              Я кажи например за какви грешки става дума?
              И как разбираш ,че не се трият след сваляне на захранването, веднага след това пак ли правиш диагностика или първо припалваш мотора и после диагностика, я кажи да видим?
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #37
                От: До: Самодиагностика как?

                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                Мда, по скоро си мисля ,че грешките са изтрити, но причината за появяването им си стои със страшна сила!
                Я кажи например за какви грешки става дума?
                И как разбираш ,че не се трият след сваляне на захранването, веднага след това пак ли правиш диагностика или първо припалваш мотора и после диагностика, я кажи да видим?
                След закачане,без да паля.Следващия път паля и тогава диагностика.Не са много,но вече почти спря на бензин.Грешка№144,грешка№19,грешка№45,грешка№33,грешка№83,грешка№82 и грешка№81.Засега са тези.

                Коментар


                • #38
                  От: До: Самодиагностика как?

                  А със кой Мотроник си, тоест компютърното управление от кой тип е ?
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Самодиагностика как?

                    Би трябвало да е Бош Мотроник 1.5.4.Така го дават в предната страница на Маххх-са поста.Преди време търсих надписи по компа,но на празно.Нито надписи,нито лепенки,нищо!Гола ламарина.Та дали има опция рестарт на компа примерно.С всеки ден на застудяване грешките нарастват като брой,лампи,които би трябвало да ги няма светят.
                    Последно редактирано от STROIL; 24-09-10, 09:09.

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Самодиагностика как?

                      Човече ти със тия грешки как още успяваш да възпламениш мотора!?
                      няма сигнал от имобилайзера,некоректен сигнал от датчика на коляновия вал, богата смес по ламбда сонда, гръмнал дебитомер, проблем със дюзи 1,2 3!!!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Самодиагностика как?

                        Грешки 81,82,83 са слаб волтаж на 1,2,3 инжектор.Извади и напръскай куплунзите, ако ги даде пак, на ултразвук.
                        45-ламбда сонда, богата горивна смес.
                        19-грешен сигнал от датчика на коляновия вал.
                        33-inlet manifold pressure sensor - висок волтаж.
                        144-няма обратен сигнал от имобилайзера, не знам имал ли си вграден.

                        Ако закъсаш за дънни тежести, закачи я тази италианска бангия на най-яката шаранска сопа и я метни в Жребчево.

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Самодиагностика как?

                          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                          . Няма никаква аномалия при теб. Аномалия има обаче с оная лампа дето светеше за подгряването на нагревателните свещи. Какво стана с нея. Защо светеше и въобще разбра ли защо имаш такава лампа?
                          .
                          Тъй,по ред на аномалийте!Лампата си свети все още.Отговор,защо нямам.Ново 20 е проблем с цялата електроника.Разни датчици и в прочие.Новата аномалия е,че температурен датчик(нов) показва стойности,че антифриза е на -10 градуса,при положение,че колата е загряла.Слагаме друг датчик(пак нов),защото е възможно предния да е заводско заминал.Да,ама НЕ.С поредния нов датчик,пак същите стойности на компа.Вече са три датчика.Замерват се с мултицета и си отчитат нормално като Ом.Този който е завид на мотора не показва верно,слагасе друг и предния се закача от вън.Тогава започва филмаааа.Датчика си работи.Сиреч,завид не рабори,развид си работи.Установихме,че лошата работата на бензин се дължи на въздух,който преминава през смукателната гарнитура или гумичките на инжектора.Смениха се и пак същата прожекция на филма"Аномалията"Работата май клони към друг комп вече,че според диагностиката не остана здраво место.Проблем инжектори1,2,3,4,температурен датчик,датчик за температура на въздуха,новото е слаб сигнал от Дебитомер(категоричен е компа,чека не огаясва),ламбда сонда,грешка датчик обороти,имобилайзер.Вероятно забравям някой друг..Работата клони към екскурзионно посещение за смяна на скапания му мозъл.
                          Последно редактирано от STROIL; 08-10-10, 11:15.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Самодиагностика как?

                            Що ли ми намирисва, на чужда инсталация. Демек от друга фронтера с друг мотор. Или компютъра не е твоя. Снимай го и снимай номера и колегите с такива мотори да видят и те и така ще разбереш. Прекалено странни проблеми имаш които друг не е имал с такава фронтера...
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              От: Самодиагностика как?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Що ли ми намирисва, на чужда инсталация. Демек от друга фронтера с друг мотор. Или компютъра не е твоя. Снимай го и снимай номера и колегите с такива мотори да видят и те и така ще разбереш. Прекалено странни проблеми имаш които друг не е имал с такава фронтера...
                              Най-интересно е,когато започне сама да си дава гас и да я сваля.
                              Румен "CarTest" го свали и му видя номера.Същия е,ако може да се вярва на ламарината!Нещо самия комп не му хареса.А за номера ще го питам пак.Сега съм пръснал целия дебитомер,че се дърви компа на него.

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Самодиагностика как?

                                Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                                Тъй,по ред на аномалийте!Лампата си свети все още.Отговор,защо нямам.Ново 20 е проблем с цялата електроника.Разни датчици и в прочие.Новата аномалия е,че температурен датчик(нов) показва стойности,че антифриза е на -10 градуса,при положение,че колата е загряла.Слагаме друг датчик(пак нов),защото е възможно предния да е заводско заминал.Да,ама НЕ.С поредния нов датчик,пак същите стойности на компа.Вече са три датчика.Замерват се с мултицета и си отчитат нормално като Ом.Този който е завид на мотора не показва верно,слагасе друг и предния се закача от вън.Тогава започва филмаааа.Датчика си работи.Сиреч,завид не рабори,развид си работи.Установихме,че лошата работата на бензин се дължи на въздух,който преминава през смукателната гарнитура или гумичките на инжектора.Смениха се и пак същата прожекция на филма"Аномалията"Работата май клони към друг комп вече,че според диагностиката не остана здраво место.Проблем инжектори1,2,3,4,температурен датчик,датчик за температура на въздуха,новото е слаб сигнал от Дебитомер(категоричен е компа,чека не огаясва),ламбда сонда,грешка датчик обороти,имобилайзер.Вероятно забравям някой друг..Работата клони към екскурзионно посещение за смяна на скапания му мозъл.
                                А на газ как работи? Има ли проблем? Защото половината грешки които ти ги е записал компютъра са заради работата на газ. И да ги изчистиш те пак ще се запишат. Примерно ламда сонда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X