Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

    Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
    Тази неделя промених мястото на маркуча за манометъра и сега е на тройника, както го описвате в началото на темата. Показва пак толкова 0.4 на максимални обороти. Обитах се да намаля рейката, но се оказа, че не е възможно, защото няма толкова ход. Пуснах въздух от компресора (стационарния) 1атм и клапана се задейства. Измества се около 15мм. Сега смятам да сверя маномеръра за да съм сигурен, че не ме лъже нещо и ако тогава показва 0.4атм ще търся грешката пак.
    При какво налягане от компресора се задейства? Пак ли 0.4?

    Аз все още не съм мерил, но при мен единствения случай, когато се задейства няколко пъти беше миналото лято като пътувах за морето, вече в ниското, при това като настъпих яката и над 3000 оборота. Ориентирам се по това че се чува един по-особен звук, или поне така си мисля. Ако другия уикенд остане време ще опитам да премеря как е хавата при мен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

      С молба за отговор от тези, които са го правили вече

      На приложения снрийншот се вижда турбото с разтоварващия клапан на 4М40

      Според схемата корекцията на работата на управляващия клапан става с

      а - корекция на дължината на тягата
      б - с подложни шайби

      Понеже мястото е доста терсене,и не се вижда лесно, ако някой го е правил вече, моля да сподели в посока а или б да се насочвам

      От схемата си мисля, че става дума за б, но все пак..

      Предварително благодаря.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

        Един от начините също е и да се подава налягане към диафрагмата през редуцир, ако друго не помогне. Друг един начин е да се добавят допълнителни пружинки някъде на лостчето.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          С молба за отговор от тези, които са го правили вече

          На приложения снрийншот се вижда турбото с разтоварващия клапан на 4М40

          Според схемата корекцията на работата на управляващия клапан става с

          а - корекция на дължината на тягата
          б - с подложни шайби

          Понеже мястото е доста терсене,и не се вижда лесно, ако някой го е правил вече, моля да сподели в посока а или б да се насочвам

          От схемата си мисля, че става дума за б, но все пак..

          Предварително благодаря.
          Актуаторите са по принцип два вида. На едните рамото се регулира, на другите – не. Ако твоя е от първите, натегни гайката и ако и тогава налягането не влезе в норма, чак тогава подлагай шайби на стойката. Ако е от вторите – нямаш избор, подлагаш шайби.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #65
            До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

            да, да, това е ясно.
            но предвид факта, че там поглед не стига, а камо ли пръст или ръка, за това питах - да знам как ще действам - въпроса ми е по-скоро теоретичен..
            По схемата май няма вид да е регулируема тягата.

            Аз още не съм си харесал манометър..

            Благодаря за отговора.

            Коментар


            • #66
              До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

              Днес си купих сензор за 2 бара от комет, а утре ще дойде сензора за налягане на маслото. Ще се монтира и вентилатор на интеркулера с плавно пускане. За датчик за вентилатора ще използвам стандартен от терано с 2 извода, за температурата на антифриза, от който чете компютъра. (втория, за стрелката, е с един извод). Сега трябва да "съчиня" електрониката за всичкото това, която няма да е особено сложна. Дисплей може и да не слагам. Евентуално някакъв барграф - по един за маслото и за турбото, като само за волтажа ще сложа обикновено LED дисплейче, евентуално, или просто 3-ти барграф. За да не ме кьорави на тъмно ще му боцна един сензор за осветеност, та да си се гласи спрямо нея. На тъмно на фарове едва ще мъждука. Яркостта ще се управлява с PWM.

              Общо взето до тоя вариант стигам...

              Ще постна и схемата, която ще е интересна за някои, понеже ще има 3 различни датчика, всеки с особеностите си. И трите резистивни, но единия от тях - мостов, а другите 2 с различно съпротивление, единия с терморезистор, а другия с тример, или нещо от сорта. Като дойде и тоя за маслото ще умувам допълнително. А удобното му е че е с 2 извода - единия за налягането, а другия за лампата. На всичкото отгоре и резбата му е като щатната, та ще се сложи на мястото на оригиналния само с леко преправяне на жиците.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Дисплей може и да не слагам..
                Сложи си поне на турбото. Едно че взимаш сложен датчик - ако е за две лампички може и обикновено пресостатче да свърши работа. Друго - полезно е да виждаш директно цифровото изражение на налягането. С един поглед от десети от секундата и в главата остава стойността, от която си правиш много изводи. А стрелката иска винаги повече време да се пулиш в нея и после да смяташ.

                Коментар


                • #68
                  До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Сложи си поне на турбото. Едно че взимаш сложен датчик - ако е за две лампички може и обикновено пресостатче да свърши работа. Друго - полезно е да виждаш директно цифровото изражение на налягането. С един поглед от десети от секундата и в главата остава стойността, от която си правиш много изводи. А стрелката иска винаги повече време да се пулиш в нея и после да смяташ.
                  Еми, барграфа ще е с от 0 то 1.2 бара, с 24 диода, а допълнително ще направя капаче с гравирани на лазер стойностите. Понеже ще ми е посточнно пред очите (ще го монтирам при другите уреди), смятам че цифров дисплей ще ме дразни докато карам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                    Същото е, пак светодиод ще ти свети в очите.
                    А и яркостта им се регулира. Все едно искаш да върнеш екраните с падащи цифри по гарите вместо сегашните дисплеи

                    Коментар


                    • #70
                      До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Същото е, пак светодиод ще ти свети в очите.
                      А и яркостта им се регулира. Все едно искаш да върнеш екраните с падащи цифри по гарите вместо сегашните дисплеи
                      Яркостта не е проблем. Дисплея евентуално аз ще си го правя, ако въобще права. от 7 сегментни LED елементи. Съответно яркостта отново не е никакъв проблем, принципно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                        Когато му търсих място на дисплея, реших да не е точно пред очите, защото дразни. Сложих го по-надолу, извън зрителното поле и затова казвам, че с един поглед се чете лесно. Мисля, че претрупването на инфо пред очите пречи.
                        На самолетите всичко важно е на челното стъкло, но там има и автопилот, а и на пилотите им се налага по-рядко да се разминават с идиоти

                        Коментар


                        • #72
                          До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                          Хора кажете от каде да прокарам маркучето в купето, че съм малко бос, а и също да питам дали ще има проблем ако сложа манометър до 4атм.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                            Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                            Хора кажете от каде да прокарам маркучето в купето, че съм малко бос, а и също да питам дали ще има проблем ако сложа манометър до 4атм.
                            проблем няма да е, но и особен смисъл няма. Оптимално е до 1.5. Става и до 2.0, ама чак 4 - ще е терсене за гледане.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              проблем няма да е, но и особен смисъл няма. Оптимално е до 1.5. Става и до 2.0, ама чак 4 - ще е терсене за гледане.
                              Това добре, но остава проблема с маркучето?

                              Коментар


                              • #75
                                До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                                Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                                Това добре, но остава проблема с маркучето?
                                Е, за това поне аз не мога да помпгна. Нямам Pajero.

                                Търси някоя щатна неизползвана тапа между двигателния отсек и купето. На тераното ми има 3-4 такива, но на паджерото - не знам.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X