Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Да взема да напиша и аз нещичко ,за ,,най-недолюбвания'' мотор тук . Нямам намерение да цитирам ,дълга и ,,суха'' информация относно ,тази машина. Кратко и ясно :
    ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ
    Производител
    Honda
    Наименование на модела
    XL 1000 V Varadero
    Година
    2000
    Категория (клас)
    Ендуро
    Двигател

    Обем на двигателя
    996 см ³
    Тип
    V- образен, 2 цилиндъра , 4-тактов
    Охладителна система
    Течна
    Скоростна кутия
    5 скорости
    Шаси / Окачване / Спирачки

    Предни спирачки – комбинирани-6 цилиндрови
    Двоен диск
    Задни спирачки – комбинирани -6 цилиндрови
    Един диск
    Размери

    Височина на седалката
    845 mm (33,27 инча)
    Междуосие
    1560 mm (61,42 инча)
    Сухо тегло
    220 кг (485 паунда)
    Капацитет на гориво
    25 литра (6,61 литра)

    Максимална мощност
    94.00 HP (68.6 кВт) при 8000 об / мин
    Максимален въртящ момент
    99,00 Nm (72,79 фута * LBS) при 6000 об / мин
    Съотношение мощност / тегло
    0,38 к.с. / кг
    Максимална скорост
    210 km / h (130 mph)
    Ускорение

    0-100 км / ч
    4,5 секунди
    0-60 mph
    4,3 секунди

    И понеже раздела е ,,...избор ,тестове и сравнения...'' ,ще продължавам да я допълвам в процеса на експлоатация. Не съм пристрастен ,към тази машина ( за сега ) ,така ,че ще съм обективен.
    Първите ми впечатления (преди сервизирането) .Мотора е мощен и пъргав още от ниските обороти. След скорост от 60 км/ч се кара като ,,автоматик'' - еднакво ,,услужливо'' реагира на подаването на газ.Ускорява с равномерно ( бързо) темпо до 200 км/ч ( не посмях повече) . В завоите се управлява с лекота.Просто си ,,помислям '' ,че ще завивам и той завива. Окачването е приятно с двама човека и не обръща много внимание на ,,релефния'' български асфалт.По черно (само тестове ,не и преходи) си е съвсем адекватен за размерите и килограмите си.Разхода ,който ми направи е ~6.5 л/100. Очаквам ,когато се ,,отпусна'' да е значително повече.
    Не знам дали тук е мястото ,но ще представя моята машина.
    По стечение на обстоятелствата попаднах на този ,,екземпляр'' и мисля ,че не сбърках.Имах предпочитания ,към карбураторния вариант,поради простотата и ремонтопригодността в ,,полеви'' условия.За съжаление точно в този модел ми липсва и 6-тата предавка.Мотора е добре гледан и без някакви сериозни забележки. Естествено ,за да бъда верен на недоверчивия си характер ,вкарах мотора при Пацо. Започнахме с реглаж и т.н. на карбураторите. Сменихме маслата ( включително спирачните) .Сменихме накладките .Проверка на въздушните филтри (бяха нови). За да компенсирам липсата на 6-та предавка ,сменихме задния венец с по-малък ( 2 зъба) - тестовете ще покажат дали е правилно това.За сега с един човек се движи с отлична динамика и няма и следа от ,,спъване''.Трябва само да засека с колко ,ме ,,лъже'' километража. Идеята ми е да го разтоваря в дългите преходи с голяма скорост.
    Предната слюда веднага ,беше заменена с по-дълга такава на KAPPA.
    Разбира се ,монтирах и странични куфари (44 литра)на същата фирма .За целта монтирахме и стойката на KAPPA за модела (споменвам я ,че и тя си е цифра) .Накрая бяха добавени и отличителните белези ,на които много държа .Утре очаквам да пристигне подгрева за дръжките и буксата ,,запалка'' .
    Ето и малко снимики:
    Новият ,,зъбак'':


    Куфарите:


    ,,Туристическа''та слюда:




    Отличителните белези ( Знамената) :








    Ами това е засега и ,както казах темата остава ,,отворена''....
    Последно редактирано от churov; 19-10-09, 15:30.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    До: Honda XL 1000 Varadero - 2000г.

    Браво, много добро представяне от към писмената част и много интересно подреждане на снимковия материал.

    Поздравления, ще чакаме с нетърпение допълванията по темата от близки срещи с машината.

    Коментар


    • #3
      До: Honda XL 1000 Varadero - 2000г.

      Eха, той като свален от витрината на магазина иглежда! Честио! Сега да се разходите по-скоро до Румънско, да видим отзивите за мотора при дълго каране. Интересно ми е да кажеш, дали се е смъкнал разхода на гориво с по малкия зъбак.

      Коментар


      • #4
        До: Honda XL 1000 Varadero - 2000г.

        За разхода само си мечтая .Целта е да разтоваря двигателя ,а ако и мине на диета...
        Чакам ,,НАЧАЛНИКА" да даде сухо време и да го поразходим
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          До: Honda XL 1000 Varadero - 2000г.

          Страхотно!

          Най-после тук се появи поредния сериозен представител на тоя клас,
          дано се появят скоро и останалите

          Колега, поздрави от мен за придобивката,
          желая много и разнообразни километри на двама ( трима ) ви,
          да си го юркаш със здраве
          http://vbox7.com/play:84ee5e6e

          Коментар


          • #6
            До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Благодаря ти много !
            Ето и новите играчки - букса за 12 В. и подгревните дръжки.Надявам се тези дни да ги монтирам

            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Тия дни ще е топло .... така че, чакаме да докладваш!!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                Да бе, особенно събота и неделя
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #9
                  До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Страхотно изглежда. Много и безаварийни километри. Интересно ми е как е с новия пинъон. Аз постигнах по пъргаво ускорение, за сметка на макс. скорост. При теб се очаква обратното. Няма ли да се качи разхода, ако почне да ускорява по тегаво- въпреки че в този двигател има достатъчно мощност и не би трябвало да се усеща
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Зависи от ускорението.
                    Ако се кара агресивно, с агресивно ускорение-спиране и пак последващи агресивни ускорения... това за завои, ще се вдигне разхода, но с колко е трудно да се каже.
                    Ако обаче Янко обича плавно, туристическо каране, с приятно и не натоварващо ускорение едва ли ще повлияе на разхода.
                    Още повече тук говорим за 2 зъба от зад, което си е в границата на разумното.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Основния недостатък за мен е че става "бърза" 1-та. Доколкото видях щастливия собственник има и спътник и багаж и евентуално в по-лош терен ще се налага по-често използване на полу-съединител.

                      П.П. Но какво са два зъба между добри приятели.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #12
                        До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Два зъба от зад нищо не са. Аз съм с 5 по-малко на задният венец от 45 на 40. Вече две години го карам така мотора и много съм доволен. Става въпрос за Африка Туин. И на черно съм го карал по доста големи стръмнини и чакъли и съм се справял, но с повече газ. Но общо взето над 90% от карането съм на асфалт, а за там е идеална такава комбинация.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Браво мотора е много добър супер изглежда,аз имах новия модел много съм доволен.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Всичко е монтирано по мотора вече (подгреви , букси...) .Чакам само новите гуми - METZELER TOURANCE (обещаха за месец да ги доставят) :

                            За сега ,,джиткаме из махлата'' и с двама души ,но без багаж ,не усещам някакво ,,неудобство'' вследствие смяната на венеца (разбира се ,липсват ми едни 800 кубика.. ,но ще се преживее )
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #15
                              До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Скучаейки цяла зима ,взех ,че монтирах и Scotoiler - благинка наистина . На Велик ден се метнахме със сина и отскочихме до Севлиево ,да погледаме мотокрос.Излета си беше чудесен ,но останах изненадан от разхода на мотора - ~10/100 с човек и половина.Скоростта ,която поддържах почти навсякъде беше 140-160 км/ч ,при това съм със стария (оригиалния) зъбак.Дали да преглътна този факт или имам някакъв проблем?
                              Между другото мотора се представи повече от добре по макадам,черен (сух) път и по трева и то с двама човека.На ,,асфалтов'' път с много дупки ,където автомобилите се движеха с 10-15 км/ч с Варадерото си карахме с 80-100 без никакви грижи.За момента само мога да хваля машината ,като изключим стресиращия разход( плаши ме това ,че този разход означава малък пробег...)
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X