Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Мой познат си купи чисто нов такъв и разхода му беше 7,5-8/100. Всъщност направи един преглед в сервиз, където най-вероятно ще се окаже, че всичко е наред и си го карай с кеф. Те повечето собственици на такива мотори не си признават за такъв разход и винаги намаляват. Просто ще си правиш сметка за зареждането и няма проблеми. Честити първи километри и безавариен сезон.

    Коментар


    • #32
      До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Колега качвам ти един мануал за Варадеро дано ти е от полза. Има подробни снимки и схеми за регулирането на карбураторите.Дадено е нивото на поплавъците, горивни и въздушни жигльори (различни са за преден и заден цилиндър).
      Интересен мануал като цяло,но едва го намерих.
      Прикачени файлове
      Dimitar Dyakov

      Коментар


      • #33
        До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Благодаря ви ,Колеги! утре ще слагам отново по -малкия ( с 2 зъба) заден венец и ще го тествам на по-голям пробег.Ще чакам с нетърпение мнения ,които може да съберете.Притеснението ми е единствено дали разхода е нормален за модела или имам проблем.В сервиза ми казаха ,че,,всичко е наред'' - дано.
        Колега dyak , благодаря ти за мануалите(Варадерото е ямболско ) -ще почерпя
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #34
          До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Два зъба даже са малко!Ако имаш по-малък слагай-няма да съжеляваш!Само ще се наложи да скъсиш веригатаАма мотора става мазен,мазен! При същите обороти вървиш поне с 15км по-бързо.
          ZX-12-R;KLR 650;VULKAN 900;JAWA 350 с кош;JEEP CHEROKEE 2.8;SUBARU IMPREZA

          Коментар


          • #35
            До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Сложих по-малък с 2 зъба!Разликата в скоростта е 5% ,засечена по ГПС.Промяната в динамиката на мотора не е голяма ,но пък много ме дразни Явно пълно щастие няма...
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #36
              До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Абе то не е казано че ще векуваш с тоя мотор - кефи си се , пък ако ти писне сменяй го.

              Коментар


              • #37
                До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                churov, някак си не мога да се убедя, че 5% разлика в мощността и при това на такъв "силен" мотор ти създава осезаемо усещане за разлика. Предполагам, че влиянието е по-скоро психологическо. Просто опитай да го пренебрегнеш.
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • #38
                  До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Пък и два зъба по-малко от зад не е почти никаква разлика. Аз карам със 6 зъба по-малко от зад.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #39
                    До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                    churov, някак си не мога да се убедя, че 5% разлика в мощността и при това на такъв "силен" мотор ти създава осезаемо усещане за разлика. Предполагам, че влиянието е по-скоро психологическо. Просто опитай да го пренебрегнеш.
                    Абсолютно е възможно да е психологически момент.Ще го покарам така,макар и да съм убеден ,че няма да ми даде икономия. Имам усещането ,че иска повече да се изфорсира ,преди да ,,кача'' предавка ...
                    Владич 5-6 зъба по-малко ме плашат - двама човека + багаж...Вероятно ще се налижи да си ,,поуспокоя'' начина на каране.
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #40
                      До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Играта с пиньоните си е според предпочитанията , аз например ще слагам с един по малко отпред ( скъсяване на практика) , защото по засукани терени ми идват дълги скоростите , а по магистрали избягвам да карам. Тия два зъба отзад са си никаква разлика , а при товар + втори човек ефекта ще е по скоро обратен , макар е двигателя е голям.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                        Имам трима познати с Варадеро ще се постарая в петък ако има някой на сбирката на клуба да разбера техните какъв разход дават
                        Колега питах единия познат за разхода . Казва че при скорост 80 до 100 му харчи 5,600 . На мен ми се вижда малко ,но човека е възрастен и кара много спокойно . Варадерото е 2003 година.
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 16-04-10, 14:16.
                        Dimitar Dyakov

                        Коментар


                        • #42
                          До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          След 2003-та има инжекционен вариант, който е с 6 скорости. Той дава доста по-нисък разход от карбураторния с 5 скорости и това, което казваш е напълно възможно.
                          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            За куфарите съм съгласен ,но аз бях само със задния куфар...
                            Малко да посъживя темата. Наскоро един познат си купи чисто нов VFR 1200 модел 2010г. В инструкциите за експлоатация пише да не се кара с TOPCASE със скорост с по голяма от 120 км/ч ,защото това рязко увеличавало нестабилността на мотора и повишавало разхода. По негови думи обаче нестабилността се усеща след 160 ,но японците са се презапасили.Става въпрос за ей тази моторетка:

                            http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...r1200%2010.htm

                            Това и беше пъвия тест на дълъг път (Истанбул -Ямбол) и каза че се е представила повече от добре.
                            Dimitar Dyakov

                            Коментар


                            • #44
                              До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Това си го пише за всеки куфар - независимо дали е фабричен, или допълнително монтиран... Но кой ли не е карал на макс с все куфарите?!? Същото е и със смешните килограми, които им дават да се товарят - общо взето масово се карат системно претоварени, а не според спецификациите на производителите...
                              Че качват разхода - качват го с малко. Но не е в куфарите проблема!
                              Последно редактирано от Shider; 11-05-10, 15:55.
                              SUZUKI V-STROM 1000
                              Jeep Cherokee 2.5CRD
                              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                              о889 525 о74 - Владо

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                В началото на месеца направихме едно пътуване из Румъния , в групата имаше 3 Варадерота , зареждахме заедно по бензиностанциите , и на момчетата им даде разход 6/100 , скорост 90-140 , като една голяма част от пътя беше доста сериозно изкачване и 180 градусови завои ...... , доста натоварени с пълен комплект куфари ...... в сравнение с моя който ми даде разход 7,5/100 те ми се сториха че направо го миришеха бензина , така че според мен разход от 6-6,5/100 си е напълно нормален , при положение че говорим за 1000 кубиков мотор и липса на 6-та скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X