Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Янко, големичък е разхода, дори и за тази скорост... С Трансалпа, при подобни скорости, разходът ми достига 8-8.5/100. Нека все пак да се изкажат и тези, които карат такива машини.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      За Варадеро си е нормално при такива скорости.
      Ride to arrive.

      Коментар


      • #18
        До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Ами основния надостатък на старото Варадеро е големия разход, липсата на шеста предвка и сравнително високите обороти, които трябва да се поддържат...
        Когато пробва, макар и за малко В-Строма и новото Варадеро (между другото то май е бившето на Бат Тошко, или английското беше...), въобще не съм си и мислел, че ще оглеждаш и старата версия. А там високият разход е всеизвестен - явно не е ставало на въпрос, или не си го вземал насериозно. Оптимистичните данни на някои собственици около 6-7 явно важат при много дефанзивно и икономично каране...
        Моето наблюдение при наистина здраво (но не и особено здравословно) каране на В-Строма с ВФР800 и старото Варадеро - Сузукито и ВФР-а вървят почти наравно, докато Варадерото осезаемо изостава в ускоренията след завоите и спринтовете между тях. Разултат - след около 170км (Силистра - Бяла) ние зареждаме по 14-14,5л (което и за моя мотор е висок разход), а Варадерото - малко над 17л (т.е. си разходва над 10/100 при юнашко каране).
        Новото вече съчетава комфорта от старото с разхода и вървенето на В-Строма.
        Май ще трябва да преглъщаш сметките по бензиностанциите, вместо да търсиш под вола теле...

        П.п. С теб ли се разминахме преди две седмици в с.Манастир над Провадия?
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #19
          До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
          За момента само мога да хваля машината ,като изключим стресиращия разход( плаши ме това ,че този разход означава малък пробег...)
          Поправете ме ако греша, но на доста места се оплакват от завишения разход на Honda Varadero, говорим за първите години на производството им (до 2005, когато навлиза ABS версията, с новите спирачки и добавената 6-та скорост).
          .

          Коментар


          • #20
            До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
            .....Май ще трябва да преглъщаш сметките по бензиностанциите, вместо да търсиш под вола теле...

            П.п. С теб ли се разминахме преди две седмици в с.Манастир над Провадия?
            Тогава пробвах ,,английското'' Варадеро.Наистина се заглеждах по следващия модел ,но при обиколката из страната за оглед на мотори,това беше в най добро състояние и така стана ,че го вземах изневиделица.Дори не бях го набелязал да го гледам ,но след отчайващото състояние на моторите в Асеновграг,Пловдив,Сливен ,минах и през Ямбол... .
            Не ме плашат сметките по бензиностанциите (поне за сега) ,а малкия пробег с едно зареждане...
            С мен се размина ,но нали не си го виждал на ,,живо'' матора ,затова не ме позна
            Когато карах V-stroma и Varadero , онова гъделче с стомаха се появи на Варадерото -така че не съжалявам за избора.Добавяйки и перфектното техническо състояние на машината ми...
            Ще свикна с този разход,макар че ,,жълтото такси'' (Интрудера) ми харчи до 120,км/ч 5-5,5 л/100 ,а при скорости над 160,180 ,+ около 7л/100....
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #21
              До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
              ... онова гъделче с стомаха се появи на Варадерото -така че не съжалявам за избора.....
              Само така! Друго си е мотор да се избира със задник, а не с четене...
              Сега остава да можеш да прецениш кой гъдел е по-голям - от туристическото макси ендурото, или макси спортния круизер...
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #22
                До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                ... гъделчетата са много различни... кефа е страхотен - затова не продавам нито единия от моторите...
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #23
                  До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  [QUOTE=churov;1113009]Скучаейки цяла зима ,взех ,че монтирах и Scotoiler - благинка наистина . На Велик ден се метнахме със сина и отскочихме до Севлиево ,да погледаме мотокрос.Излета си беше чудесен ,но останах изненадан от разхода на мотора - ~10/100 с човек и половина.Скоростта ,която поддържах почти навсякъде беше 140-160 км/ч ,при това съм със стария (оригиалния) зъбак.

                  Честито за мотора Колега !
                  На мен този разход ми се вижда доста висок. Гледах в сайтове с данни за мотор като твоя и дават разход около 6-6,5 литра ,но не пише при каква скорост. Чувал съм от колеги че куфарите вдигат доста разхода без значение дали са пълни или празни.
                  Ще дам една информация само за сравнение, въпреки че мотора за който става дума е съвсем друг тип като двигател.
                  С мотора на мой приятел ходихме от Ямбол до Приморско ,като дозаредихме в Бургас . За 112 км събра 7 литра за да се напълни догоре. Двамата общо сме около 200 кг и през целия път караше с 140-160 .
                  Мотора е Хонда Х-11 ,1100 см3 137 к.с. PGM FI също е с 5 скорости и разхода също го дават като на твоя 6-6,5 литра. И този мотор е достигал до такъв разход 10-11 ,но при обороти близки до максималните и скорости над 200км/ч.
                  Пожелавам ти много и безаварийни километри .
                  Dimitar Dyakov

                  Коментар


                  • #24
                    До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    За куфарите съм съгласен ,но аз бях само със задния куфар...
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #25
                      До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                      За куфарите съм съгласен ,но аз бях само със задния куфар...
                      И той вдига малко разхода ,но пак ми се вижда много според мен за тая скорост 7-8 максимум с куфар и втори човек . Но нали знаеш зависи и от карането резки ускорения а не плавни пак вдигат доста разхода.Ако нормално си гори 7-8 при малко повечко ръчкане 10 не е много.По нагоре в темата четох че ти е харчил ~6,5 на сто и очакваш ако се отпуснеш да е доста повече . Дано 10-11 е горната граница.
                      Dimitar Dyakov

                      Коментар


                      • #26
                        До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        10/100 си е брутално много , това е неоправдан с нищо разход при подобни скорости ... средно е 30% повече от нормалното за този тип мотори. Все пак ще е добре да се погледне дали всичко е в норма.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                          .....По нагоре в темата четох че ти е харчил ~6,5 на сто и очакваш ако се отпуснеш да е доста повече . Дано 10-11 е горната граница.
                          Не мие харчил 6,5 за съжаление Толкова харчело Варадерото на .... при всякакъв тип каране... Споменах че Интрудера ми харчи малко ,макар ,че е 1800 куб.
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #28
                            До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
                            10/100 си е брутално много ...
                            Много хора не вярват на това (включително и аз се съмнявах), но си е така при бързо каране...
                            Интересно би било и други собственици да споделят как ги карат и колко горят...

                            За Вара-Мк2 с очите си го виждам как караме наравно, а разхода му е малко по-нисък от на В-Строма (вярно - мотора още е на такива километри, че още не е разработен, дет' се вика); и как си върви на 6-та от 70 до 200км/ч, а аз трябва да свалям по две предавки, като влизам в населено място.
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • #29
                              До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Имам трима познати с Варадеро ще се постарая в петък ако има някой на сбирката на клуба да разбера техните какъв разход дават. Знам че едното е PGM FI а другите карбуратор дано дойдат и да направим сравнение на разхода.
                              Повечето хора в клуба са с пистаци или стрийтфайтър от тях знам че като карат в група и скорост около 200 Варадерото е с тях ,но разхода на всички при тази скорост е над 10.
                              Dimitar Dyakov

                              Коментар


                              • #30
                                До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Здравей,колега Чуров!То всички сме чули за високия разход на старото Варадеро.Сменяй задния венец без да мислиш с по-малък.Ще ти паднат оборотите поне с 500об/м,а с тях и разхора задължително!На мотор над 650куб.почти не се усеща на мощността,разбира се ако няма да катериш горите.Казвам го от личен опит.А и синхронизация на дроселите ,вярвам, ще ти намали разхода.Това и на мен ми го предложиха скоро колеги и дано даде ефект при тебе.Поздрави и Честит ти Красавец!
                                ZX-12-R;KLR 650;VULKAN 900;JAWA 350 с кош;JEEP CHEROKEE 2.8;SUBARU IMPREZA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X