Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Съвети за начинаещ

    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
    На пръв поглед има страшно много глеч по картера и капака на клапаните отвътре - карано е със старо масло, нови гарнитура на картера, на капака на клапаните, на колекторите и на водната помпа. Това ме навежда на мисълта, че мотора е отварян.
    колега като го разглобяваш зачисти отворите за маслото на коленовия вал Успех
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #32
      До: Съвети за начинаещ

      Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
      колега като го разглобяваш зачисти отворите за маслото на коленовия вал Успех
      Много точен съвет.
      Какъв тиняк изпада от вала не е за вярване направо.

      Коментар


      • #33
        До: Съвети за начинаещ

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        Кире дай снимки да видим до къде стигна.
        След, като позачистих мотора по внимателно открих въпросната буква "Д" м-у 3 и 4 цилиндър. От три дни не съм пипал нищо по мотора, защото бях на Самоков да погледам добре направените Газки, тази на Жоро Суходолски изкара вторият ден без преден ресор и амортисьор почти цялото трасе, даже и финишира. Наисина една много корава машина с добър екипаж.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          До: Съвети за начинаещ

          Най-накрая купих и рамата с купето, което е в плачевно състояние, слава богу, че рамата е добре. На нея има и ресори, и до тук друго нищо няма. Смених Ск. и Разд. кутий с такива от Газ 3 ск, предстой ми ревизиране на тях , Къде да гледам и на какво да обърна внимание ??? Още утре започвам да демонтирам купето от рамата, очаквайте снимки.

          Коментар


          • #35
            До: Съвети за начинаещ

            защо не си намериш волгови скорости или от жик
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • #36
              До: Съвети за начинаещ

              Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
              защо не си намериш волгови скорости или от жик
              Колата ще се кара предимно в гората , така, че 3 скоростната кутия ми стига. Вчера вдигнах купето от рамата и днес всичко беше измито, чака ме доста работа, но първо да направим мотора и трансмисията, след това ще се занимавам с купето и рамата. Никой ли не е отварял СК и РК на Газ 69 ? Къде да гледам за проблеми ?
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                До: Съвети за начинаещ

                Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                Никой ли не е отварял СК и РК на Газ 69 ? Къде да гледам за проблеми ?
                Защо реши че никой не е отварял.
                Аз неразбрах защо питаше по рано за тези от 452 нямаше ли тях да слагаш?
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #38
                  До: Съвети за начинаещ

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  Защо реши че никой не е отварял.
                  Аз неразбрах защо питаше по рано за тези от 452 нямаше ли тях да слагаш?
                  Направих бартер с кутийте и сега разполагам с такива от ГАЗ. Преди питах за 452, защото не можех да намеря от ГАЗ. Кажете за тампоните на мотора, какви ползвате , от какво и как ги монтирате.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Съвети за начинаещ

                    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                    Направих бартер с кутийте и сега разполагам с такива от ГАЗ. Преди питах за 452, защото не можех да намеря от ГАЗ. Кажете за тампоните на мотора, какви ползвате , от какво и как ги монтирате.
                    Оригиналните тампони на двигателя стават от Волга, Варшава, Жук, Ниса, Москвич 408, ЗАЗ, Латвия и др. По добре си сложи тампони от УАЗка който са два тампона с болт и гайка с шплент.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #40
                      До: Съвети за начинаещ

                      Драго, мерси за отговора, с уазкови тампони ще бъде. Нещо за кутийте знаеш ли ?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Съвети за начинаещ

                        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                        Драго, мерси за отговора, с уазкови тампони ще бъде. Нещо за кутийте знаеш ли ?
                        Кире, отвори кутийте и виж дали има износени зъбчатки. Също така виж и лагерите или направо сложи нови, те не са толкова скъпи.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #42
                          До: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                          Кире, отвори кутийте и виж дали има износени зъбчатки. Също така виж и лагерите или направо сложи нови, те не са толкова скъпи.
                          Като, ги отворя и ревизирам ще снимам. Ако има проблем със зъбчатките мога да ги сменя, така поне се разбрах с човека, от , който взех кутийте.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Съвети за начинаещ

                            Снимай па после ще даваме акъл, на готово всеки знае, а и така ще влезеш по в нещата, като знаем за кое точно си говорим.

                            Разколачвай, мий, слагай всичко на масата, огледай и сглобявай.
                            Прикачени файлове
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #44
                              До: Съвети за начинаещ

                              Слабото място на 3-ст. кутия е в един вътрешен иглен лагер на първичната (амбриажна ос) ,Намират се все още по магазините.
                              Смени задължително и синхронизаторите
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                До: Съвети за начинаещ

                                Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                                колега като го разглобяваш зачисти отворите за маслото на коленовия вал Успех
                                Мерси за съвета, невероятно много мизерия изкарах от вала. Мотора го измих целият и утре ще меря ризите и буталата да не би да имат "елипса".За сега само сегментите и лоените набивки са за смяна, какви да си взема ??? Главата я изравнихме , защото беше крива и се оказа, че сме я свалили до 93 мм ., това ще ми създаде ли проблем, при положение , че ще се кара предимно на газ ??? Ако има проблем при височината на главата, как да го реша, има ли някакви ремонтни по-дебели гарнитури ? Кутийте не съм ги отварял, че бях болен, а рамата съм я прибрал в гараж и докато , не направя мотора и кутийте няма да я почвам. Върти ми се в главата някакво 4 линково окачване отзад, някой правил ли е и дайте мнения , какви ще са силните и слабите му страни ???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X