Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети за начинаещ

    Не става,пусковото на ЮМЗ е с две зъбни колела,аз нали съм минал по този път.Даже последно включвах лебедката със скорости от Москвич,шото са по-малки.Кире идеята ти с фтулката е добра,само помисли за смазване,щото оборотите са големи.

    Коментар


    • От: Съвети за начинаещ

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      Не става,пусковото на ЮМЗ е с две зъбни колела,аз нали съм минал по този път.Даже последно включвах лебедката със скорости от Москвич,шото са по-малки.Кире идеята ти с фтулката е добра,само помисли за смазване,щото оборотите са големи.
      И, аз отначалото си мислех да ползвам скоростна кутия от ГАЗ 69, но после ми дойде тази идея и мисля да пробвам така.
      Относно мазането, лагерните тела ще са затворени и ще имат гресьорки, а и целият механизъм ще го монтирам в една кутия и , ако стане ще направя и една маслена баня.
      Сега имам друг проблем - след фланчето (на силоотводният вал ), което излиза от РК искам да сложа малко карданче, като м-у СК И РК, но имам само част от него, а именно "женското", по-дългото с вътрешните шлици. Ако някой има другото парче, или знае как да го направя ,от какво става, моля да помага, ако ли не ще търся да си купя карданче.

      Коментар


      • От: Съвети за начинаещ

        Аз имам "мъжкото", но при такава сглобка ще трябва баланс, а то й струва колкото ново карданче.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Съвети за начинаещ

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Аз имам "мъжкото", но при такава сглобка ще трябва баланс, а то й струва колкото ново карданче.
          Благодарение на Жоро Василев, липсващото парче от карданчето пътува към мен.
          Днес престъргахме вторичните оси ,за да паснат една към друга , да им се монтират по два лагера и да им се набият фланчета от двете страни.Ето и малко снимки от свършеното.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Съвети за начинаещ

            Гледам, че няма шлици за фланците за карданите!? Ще ги заваряваш към осите ли или...?
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Съвети за начинаещ

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Гледам, че няма шлици за фланците за карданите!? Ще ги заваряваш към осите ли или...?
              Жоро, днес пристигна парчето от кардана за , което много ти благодаря, но за жалост на моята половина отвора е с 6 мм по-тесен и няма да мога да ги събера двете , но ще мисля нещо на края, защото според дължината на кардана, ще варирам с лебедката къде да застане спрямо дифа.
              Фланците ще се набият плътно на осите и ще се заварят, но на осите направих по 2 дупки в който пъхнах съчми от лагер, и така половината съчма ще бъде във канала на шлицата на фланеца, а другата половина на оста и така по 2 съчми на фланец. Дори да се скъса заварката оста ще се върти със фланчето, няма как да се скъса съчмата.
              Събота ми предстой още малко стругарска и фрезова работа и осите ще са завършени, тогава ще кача още снимки.

              Коментар


              • От: Съвети за начинаещ

                Ето някаква конструкция с 469 раздатка и с такава допълнителна скоростна кутия най вероятно за лебедка, ама няма друга снимка
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • От: Съвети за начинаещ

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  Ето някаква конструкция с 469 раздатка и с такава допълнителна скоростна кутия най вероятно за лебедка, ама няма друга снимка
                  Като се загледаш под дифа се вижда макарата на лебедката , и при мен ще има кутия, но не СК, а собствено производство, защото лагерите ще трябва да се мажат.

                  Коментар


                  • От: Съвети за начинаещ

                    Здравейте колеги.Имам един въпрос към вас врелите и кипелите в битки.Може ли да се сложи на дв.от Волга-Газ24 друг маслен филтър освен големия оригинален? И ако може,как се прави ?Ако има снимки още по добре.Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • От: Съвети за начинаещ

                      Ето до къде я докарах, утре почвам да режа монтажната плоча и да монтирам всичко към нея - редуктор, механизъма за включване- изключване и макарата за въжето.
                      След това трябва всичко да се монтира на Газката и да се пробва.
                      Там където е рулетката на снимките ще има "бушон"- щифт 4 мм, та , ако видя много зор да го скъсам него , а не да съсипя редуктора или раздатката.
                      На вала с лагерите добре се вижда муфата , която ще заклинва м-у двата вала, тя е с канал и ще се задвижва от вилка, като на скоростна кутия, която ще дърпам с ръчна спирачка, за да и ползвам контрата.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от kiro_vd; 08-02-11, 22:17.

                      Коментар


                      • От: Съвети за начинаещ

                        Имам 40 метра въже 8 мм, но , ако някой знае от къде мога да намеря по - дълго, моля да сподели.

                        Коментар


                        • От: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                          Имам 40 метра въже 8 мм, но , ако някой знае от къде мога да намеря по - дълго, моля да сподели.
                          Град Роман завод за стоманени важета .
                          ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                          Коментар


                          • От: Съвети за начинаещ

                            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                            Ето до къде я докарах, утре почвам да режа монтажната плоча и да монтирам всичко към нея - редуктор, механизъма за включване- изключване и макарата за въжето.
                            След това трябва всичко да се монтира на Газката и да се пробва.
                            Там където е рулетката на снимките ще има "бушон"- щифт 4 мм, та , ако видя много зор да го скъсам него , а не да съсипя редуктора или раздатката.
                            На вала с лагерите добре се вижда муфата , която ще заклинва м-у двата вала, тя е с канал и ще се задвижва от вилка, като на скоростна кутия, която ще дърпам с ръчна спирачка, за да и ползвам контрата.
                            Ето, до къде я докарах с механичната лебедка, прогонена е монтажната плоча на земята, монтирах и греда на която да ляга плочата от задната страна,отстрани през рамата към гумата пак има болт 12х120 - 8"8, който държи подложката на щендера за рамата, преправих и отпред захвата, като поизрязах гредите , за да се монтира предната част на плочата (тя е едно цяло -фланчето, което взима въртящият момент от силоотводният вал, механизъма за включване и изключване на леб-ката, редуктора , макарата с въжето и накрая щендера на макарата.
                            Днес запалих и пробвах как се върти, всичко е ОК, голям кеф е да гледаш с кви обороти се върти макарата , според това на коя скорост си и колко газ даваш. Веднага, като натисна съединителят и макарата спира да се върти, остават някой довършителни работи, като пилене на заварките , монтажа на вилката за включване, грунд, боя и направо на Дунава, в блатата за тест.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Съвети за начинаещ

                              Надявам се до срещата в Самоков да я завършиш тамън ще има кой да ме дърпа Успех
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар


                              • От: Съвети за начинаещ

                                Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                                Надявам се до срещата в Самоков да я завършиш тамън ще има кой да ме дърпа Успех
                                Колега, аз предвиждам другата събота или неделя да я изпробвам на максимум.
                                За съжаление на срещата в Самоков, няма да мога да присъствам, но ще направя всичко възможно да присъствам на с. Горна Лука , а до тогава имам още доста работи да доправям по Газката - радиатор за маслото, нов картер, който не позволява на маслото да се събира на едно място при наклони и др. неща, но в момента не се сещам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X