Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Ето как изглежда лостчето и табелката http://picbg.net/u/75073/61199/834490.jpg

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

      Здравейте, харесал съм Диско... отново От скоро е обявата в мобиле-то. Намира се - Автоборса Горубляне, Детелината на Цариградско шосе до бензиностанция Петрол, син е на цвят с Оригинален РОЛБАР + ФАРОВЕ(Land Rover) както се е изразил продавачът. Ако някой е ходил да го гледа, ще съм благодарен да каже за какво става въпрос (има ли блокаж), защото джипката наистина ми харесва, ама по снимки... Взех и ВИН номера": SALLTGM883A793446

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

        Не съм я гледал на място, но по снимките - фабричен блокаж на РК няма. Поради липсата на гумените калъфи на педалите и по новите кожени ръкави на ръчките за скоростите и ръчната, мисля, че е каран много... За останалото си трябва оглед на канал.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

          [QUOTE=trapper;2935680]Гледай го пак и ако видиш посоченото на следните снимки, вероятно има ръчен блокаж на средния диф.

          - малката ръчка, пред ск.лост:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ръчка за блокаж.JPG
Прегледи:1
Размер:19.1 КБ
ID:5706262

          - при включване на таблото свети тоя символ:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Табло с блокаж.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5706263

          на РК има този механизъм, на който са монтирани разни части:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:РК с блокаж.jpg
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5706264[/QUOTE Привода къде точно е? Показаното на снимката е към предният кардан или към задният. Вчера напипвах, не съм сигурен но мисля че стърчи една шпилка 8 мм. дълга около 2см. Това ли е ,или нещо друго съм гледал
          0877 44I 88I
          Самурай 1,3
          Дискавъри ТД5

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

            Ако си я напипал над предния кардан, честито.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

              Освен ,че сън го напипал (като Азис) днес видях и това след като разнитих капака.Врътнах ведна с ключе 10 и изненада не свети. Малко оглед и проблема цъфна. Малко игра с поялника и всичко си дойде на мястото. Ще взема нов за всеки случай.Въртят ми се някъкви идей за сервомотор и копче. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:раздатка.jpg
Прегледи:1
Размер:732.1 КБ
ID:5798057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:раздатка1.jpg
Прегледи:1
Размер:725.3 КБ
ID:5798058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:раздатка2.jpg
Прегледи:1
Размер:1.08 МБ
ID:5798059
              0877 44I 88I
              Самурай 1,3
              Дискавъри ТД5

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                Чудесно се преправя заводския привод за второ жило и се включва като всеки Ленд Ровър.
                Ако те мързи или нямаш условия се продават готови китове, къде на човешка къде на не човешка цена.

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  Чудесно се преправя заводския привод за второ жило и се включва като всеки Ленд Ровър.
                  Ако те мързи или нямаш условия се продават готови китове, къде на човешка къде на не човешка цена.
                  Не ме мързи, но съм в Германия, вчера го купих. Нямах търпение да видя има или няма. Тук на улицата не може да се ремонтира. Ще търся нещо готово от ибея. Тия дни взимам номерата и бегом към Бг. Ще е интересно какъв разход ще даде за 1800 км.
                  0877 44I 88I
                  Самурай 1,3
                  Дискавъри ТД5

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                    Тея готовите от и-бей са малко соленички.. аз моя го направих с 2 каренца и 2 удължения за малко гедоре, е. И малко игра де, но като цяло не е сложно за направа и излиза 20-30лв ако не смяташ времето.
                    Аз не го смятам, щото по този начин разпускам [emoji1][emoji1][emoji1]
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

                      Такива истории с моторчета и подобни хайтек работи не ти трябват. Вземаш две малки каренца за гидория, шпилка 6-8мм опъваш рулетката, разкрояваш, режеш и после заваряш. Поне няма начин да откаже заради кал, влага и т.н. За ръкохватка ползвах топката от скоростите на уаз, а между топката и пластмасата сложих черен маркуч. Бих казал, че се получи с нелош вид и безотказно.
                      Ако го караш 90-110 ще ти даде 6-7 разход.

                      Коментар


                      • А какво би станало при следната ситуация? Купувам си Диско 2 с врътка на разпределителната кутия за блокиране на централния диференциал, която обаче не е свързана с лост в купето. Аз обаче я навивам в позиция включено на ръка и я оставям така да си карам по принцип. Тов ще е като да съм включил на УАЗ предното с лоста. Какво би станало, ако карам така постоянно със зацепен блокаж и на асвалт и в гората?

                        Коментар


                        • rosen_offroad
                          rosen_offroad коментира
                          Редактиране на коментар
                          На първия завой на твърда настилка ще усетиш гоооолямо затягане във волана и ще изключиш блокажа

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X