Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

    Честито! А относно написаното по горе за семплите оффроуд възможности - изобщо не се вразвай Че не е defender е ясно но съвсем не е за подценяване според мен. Аз доста се оглеждах по дискавърита преди да взевма патрола и мнението ми, че са паркетници беше променено на 180 градуса. Два твърди моста, прилична геометрия, блок на междинния диф, какво му трябва на човека? Гледай Camel Trophy и дерзай....
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #17
      Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

      А относно АБС-а, освен да спра да карам зимата, друга алтернатива май няма пред мен Само ще спомена, че на мокър асвалт са ме удряли със старата ми корса два пъти отзад - и двата пъти нови коли с АБС. Не че е лоша системата - напротив, това си е революция в активната безопасност на колите, но все пак, пак някой трябва да натиска педала когато и както трябва
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

        Исках да кажа че в Диско без ABS не бих возил семейството си през зимата. Иначе се кефя да се пързулкам на всяко кръстовище - много е адреналинско! Хубаво е човек да ги знае тия неща предварително. В офроуда може и да пречи, но човека търси "универсална" кола - и за зиме и за лете и за работа и семейна... Е нема такава!
        Tundra 2011 4X4
        RAV4 2009 4X4

        Коментар


        • #19
          Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

          Исках да кажа че в Диско без ABS не бих возил семейството си през зимата. Иначе се кефя да се пързулкам на всяко кръстовище - много е адреналинско!
          С риск да се повторя но това дали се пързаляте или не през зимата зависи основно от квалификацията и възможностите на шофьора... Не от наличието или отсъствието на ABS... ABS-a е разумен избор за всеки шофьор с нормално или ниска квалификация и съчетан с обичайните условия за придвижване е полезна екстра... На висококвалифицираните шофьори той е пречка във всякакви условия включително и зимно време по кръстовищата... Затова и няма състезателен автомобил с ABS (поне с такъв като на серийните коли) А състезателите спират и то доста по-добре от обичайното...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

            Разгеле, относно разхода - София - Русе - 6.180л./100км. Не много натоварен и средна към ниска натовареност на движението. Много добри впечатления за офроуд /трябва да ти кажа, че съм карал голф 3 през терени, за които местните ползваха триосен камион. И предницата на голфа беше във възхитително състояние/. Спирачен път - по-къс от на голфа. Друго от предните ти постове не помня. Но казаното до тук мен ме устройва.

            Коментар


            • #21
              Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

              Сравнението между голфа и прагата не ме устройва. От офроуд до офроуд - разлики и ситуации - много. Аз пък със субару сам излизал там дето с чист крос не мога. Според мен който се е вгледал в Ланд Ровър веднъж вече си се е навил да купува. Избухнала е някаква любов. Ще бъдем по-полезни ако вместо да си ги хвалим, опитаме да предпазим хората от изненади.
              Сега, може да съм преувеличил нещо тук-там но не се хващайте за всяка дума.
              --------
              Разгеле, относно разхода - София - Русе - 6.180л./100км.
              --------
              Е тва не го вярвам! Освен ако не става въпрос пак за голфа
              Tundra 2011 4X4
              RAV4 2009 4X4

              Коментар


              • #22
                Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                На мен също не ми се вярваше, но ако искаш сметни сам. Може и калкулаторът ми да има заложена грешка. Пълен резервоар - 88.6 литра. От София до Русе - около 360км - четвърт резервоар. Ама точно четвърт - стрелката се закова на чертичката. Все пак, трябва да се има предвид, че денивелацията е около 500 метра. По обратния път разходът беше малко по-голям, но и имах човек вповече. Относно съветите - отскоро съм притежател , музикант съм и не смея да давам съвети. Но с охота приемам.

                Коментар


                • #23
                  Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                  Ами може би като ти показва 1/4, в резервоара не са 22л., може да са повече, например 28л и тогава излиза, че ти харчи ~8л/100км, което може да се постигне.
                  Съветвам те да го напълниш до горе и тогава да го засечеш, като след определен пробег пак го напълниш, имай впредвид, че колкото повече караш, толкова по-точно ще си премериш разхода ( за пробег от 50-100 км няма да е особено точно).
                  Поздрави
                  Последно редактирано от Peppy; 16-05-07, 16:15.
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                    Пепи е абсолютно прав ако е една четвърт от скалата, е повече изчерпаното гориво.Само след доливане можеш да разбереш колко ти е изгорил.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-01-10, 18:37.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                      Не знам точно при този автомобил как е, но при всички нивомери, които съм разглабял досега принципа е, че стрелковата система на таблото се управлява от един делител на напрежение, чието съотношение R1/R2 се мени чрез поплавъка. В идеалния случай, при резервоар с правилна (без разни стеснения или разширения) форма стрелката ще отчита еднакви количества при всяко едно положение, независимо дали отчита първата или последната четвърт на скалата. Само, че тук имаме магнито-електрическа система, при която големината на тока не е линейна функция и съответно индукцията предизвикана от него не е. Следователно разстоянието, което сте изминали с 1/2 от пълен резервоар НЕ Е равно на разстоянието, което ще изминете с останалото гориво при равни други условия. Абе, казано на кратко - стрелката "лъже" и ако с половин резервоар (по показания на стрелката) изминавате 500 км, то с другата "половина" ще минете 300 примерно.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                        Много точно ,но ти го каза и технически обосновано.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-01-10, 18:37.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          стрелковата система на таблото се управлява от един делител на напрежение, чието съотношение R1/R2 се мени чрез поплавъка. В идеалния случай, при резервоар с правилна (без разни стеснения или разширения) форма стрелката ще отчита еднакви количества при всяко едно положение, независимо дали отчита първата или последната четвърт на скалата. Само, че тук имаме магнито-електрическа система, при която големината на тока не е линейна функция и съответно индукцията предизвикана от него не е. Следователно разстоянието, което сте изминали с 1/2 от пълен резервоар НЕ Е равно на разстоянието, което ще изминете с останалото гориво при равни други условия. Абе, казано на кратко - стрелката "лъже" и ако с половин резервоар (по показания на стрелката) изминавате 500 км, то с другата "половина" ще минете 300 примерно.
                          Аз съм разглобявал и една друга система. Обикновен реостат в резервоара, който не участва в делител, а директно регулира тока през реотанче, навито върху биметална пластина, която пък е директно вързана към стрелката. Там няма нелинейност както при магнито-електричната, няма нужда от успокоители за да не подскача стрелката при разлискване на горивото из резервоара. Проста и надеждна система. И горе-долу вярна

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Аз съм разглобявал и една друга система. Обикновен реостат в резервоара, който не участва в делител, а директно регулира тока през реотанче, навито върху биметална пластина, която пък е директно вързана към стрелката. Там няма нелинейност както при магнито-електричната, няма нужда от успокоители за да не подскача стрелката при разлискване на горивото из резервоара. Проста и надеждна система. И горе-долу вярна
                            Силно се съмнявам, че има биметална пластина с линейно изменение на формата, но вероятно грешката е значително по-малка. А на какъв автомобил е монтирано такова чудо (питам само от любопитство).
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                              Отсечката Русе-София-Русе я минавам често и разхода не ми е падал под 10. Искам и аз да задам един технически върпос за LR 2. Това, че мойто е с въздушни възглавници, прави ли го по-малко здраво отзад. Зад банята на халите, до Дон Домат има едно място което е супер удобно за паркиране, защото има два доста големи бордюра един зад друг. Един ден обаче след като слязох от там, ми се спука едната възглавница. В сервиза казаха, че живота им бил около 150 х.км. Мойто е над 200. Сега е с нови възглавници и от тогава не съм паркирал там. Дали мога да се пробвам пак?
                              ---------------------
                              Шофирайте разумно!
                              [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                                От София до Русе - около 360км

                                Аз все си мисля че София-Русе е около 310км
                                Николай Папазов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X