Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетки 2007 - добри новини за пикапите и лекотоварните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Винетки 2007 - добри новини за пикапите и лекотоварните

    Както вече писах и в една друга тема, новата винетна система май ще вкара европейската практика, по разпределяне на автомобилите по тонаж а не по вид, както беше идиотската система досега. По такъв начин всички пикапи с обща товароносимост до 3,5 т минават в графата леки автомобили и ще плащат същата винетка. Досега трябваше да плащаме 332 лв за автомобила и още 332 за ремаркето(без оглед с колоко оси е или теглото му). По такъв начин стойността на винетките ми става толкова колкото е на тировете(е баси равнопоставеността). Радвам се че европейската практика навлиза и в БГ напук на нашето чиновническо мислене. Явно Брюкселския натиск оказва вече силно влияние. Дано да е така и в другите области на обществения живот. Ако някой друг знае нещо по този много важен въпрос да сподели.
    Още една несправедливос отива в историята.
    Поздрави
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

  • #2
    лл

    Това означава ли че бусове до 3,5т ще са с евтината винетка?
    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

    Коментар


    • #3
      Re: лл

      Първоначално публикуван от BOBI_27M
      Това означава ли че бусове до 3,5т ще са с евтината винетка?
      Ами щом е с общо тегло до 3,5т, ДА!
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        УРА !
        най-накрая поне една глупост по-малко в тая държава !!

        Коментар


        • #5
          Откъде е информацията, има ли нещо официално?!!
          Ако е вярно, ще черпя!!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            Информацията си е моя, защото тази сутрин говорих с някакава г-жа или г-ца на единия от телефоните на агенция пътища, които са обявени в уеб сайта. Даже се бях наточил за скандал, ама бързо охладнях като чух че ще има промени. Но тук нищо сигурно няма, та затова писах ако друг знае нещо по тоя въпрос да свирка.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #7
              Трай коньо...........
              Гладна кокошка............
              Чакай от умрал...........

              Ей такива неща ми идват наум като прочета че някъде някой казал без да е сигурен, че може и да стане нещо си, ама то зависи от незнам какви си фактори които от своя страна зависят от незнам си кой!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от disem
                Трай коньо...........
                Гладна кокошка............
                Чакай от умрал...........

                Ей такива неща ми идват наум като прочета че някъде някой казал без да е сигурен, че може и да стане нещо си, ама то зависи от незнам какви си фактори които от своя страна зависят от незнам си кой!
                А бе disem, ти май си по-голям песимист от мене . Между другото си съвсем прав за ситуацията. Въпросната човечка от АП каза че се чака МС да гласува промените. Ама аз на БГ бюрократ не вярвам. Надеждата ми е че ония в Брюксел може и да тропнат по масата и наще свивайки се в ъгъла да оправят простотията лекотоварно тико(опел корса, пежо 107 и др) да плаща 332 лв винетка. Аз тая работа ще я следа от близо и като имам инфо пак ще пиша, пък може и по радиото да кажат знам ли?
                Поздрави
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #9
                  Ами наистина нямам причина да им вярвам! Аз и в момента си карам пикапа с винетка за лека кола. До сега прблеми не са ми правили. Ако се заядат, ще искам да ми напишат акт и ще ги съдя! Ако трябва в Страсбург. Не може за Гранда дето е и по-тежък и по-голям да искат пари като за лека кола, а за пикапа като за камион!

                  Коментар


                  • #10
                    ти си караш,ама мойта фелиция пикап я скъсват от актове ако няма винетка за камион.дано да го променят,щото е някакъв цирк.джипа ми е по-тежък от пикапа претоварен,а пикапа плаща петирно повече.абсурдно.
                    Дисем,не си губи времето да ги съдиш.Консултирал съм се с адвокати-такова дело не може да издържи в съда.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от братчеда
                      Дисем,не си губи времето да ги съдиш.Консултирал съм се с адвокати-такова дело не може да издържи в съда.
                      Бе те да ми напишат акт, ще ги спукам. Има си експертизи, има и медии. А ти си смени адвокатите

                      Коментар


                      • #12
                        Дааа, дизем прав си новите винетки са старите лайна с нов по-силен и гаден мирис на пари. Аз обаче няма да чакам да ми пишат акт, просто ще намеря виновния за тая идиотска винетна система и ще го съдя дотогава докато ПЕРСОНАЛНО не плати, а не да ми се крият зад учреждения и началници. Другия вариант е да вкарат всички лекотоварни автомобили в тарифата до 3,5т както е в нормалния свят.
                        А това е Австриийската винетка
                        http://www.vignette.at/index.php?idtopic=59
                        Както виждате всичко до 3,5 т е в една група - мисля че е справедливо. Моя автомобил не разрушава пътищата повече от всеки друг джип или луксозен автомобил така че да не ми излизат с тия чиновнически номера.
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          Току що говорих със секретарката на директора на агенция пътища. Жената много любезно ми обясни че "мислителите" са се събрали да умуват пак, въпреки че вчера МС гласува за новите винетки. Това обаче което подочух че се надигал страхотен вой и те затова се били събрали. Значи ако нещата прадължат така аз ще трябва да дам 1000 лв за правото да си карам пикапа + още по-великото право да закача 250кг текезесарско ремарке отзад. Значи кво излиза дали ще карам ТИР или пикапа с ремарке е все тая. На държавата явно и е се тая за една и съща работа колко гориво ще се изразходи. А може би всички трява да си купим тирове та с тях да ходим до банката или до кметството да речем. Същото е и за всички бусове, и други леки автомобили пригодени за превоз на леки товари. Е баси! Кой е тоя дето я измисли тая тъпотия. Ако нещата останат така тая година и аз ще си купувам винетка за лек автомобил
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #14
                            Така, значи има Видовден. В бр 108 на ДВ е публикувана наредбата и тя гласи че ако автомобила е с общо тегло до 3,5 т купува винетка от 60лв. Разгеле една простотия и един излишен харч по-малко. Ей тва му харесвам на ЕС - кат кажат нещо на наше управляваши, и наще се строяват в две редици и най важното - изпълняват. Честито на всички с лекотоварни автомобили, микробуси, пикапи, и сякви други гадинки пригодени да вършат безропотно работа и да помагат на собствениците си!
                            Още веднъж честито!!!!
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от D-MAX
                              Така, значи има Видовден. В бр 108 на ДВ е публикувана наредбата и тя гласи че ако автомобила е с общо тегло до 3,5 т купува винетка от 60лв. Разгеле една простотия и един излишен харч по-малко. Ей тва му харесвам на ЕС - кат кажат нещо на наше управляваши, и наще се строяват в две редици и най важното - изпълняват. Честито на всички с лекотоварни автомобили, микробуси, пикапи, и сякви други гадинки пригодени да вършат безропотно работа и да помагат на собствениците си!
                              Още веднъж честито!!!!
                              Дай боже!!! Спестиха ми 1300 лв. !!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X