Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Santa Fe на Hyundai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новото Santa Fe на Hyundai

    Чудя се, някой от Вас дали има новото Santa Fe на Hyundai? Всякаква информация що за кола е (SUB) дали си заслужава и какво Ви е мнението за нея? Да отбележа, че не мисля да я карам оффроуд, а просто за автомобил
    Rally Sport - News and Video - www.RallyPulse.com/Bulgaria

  • #2
    Лятото имах работих в представитлство на Хюндай в Австрия и имах възможност да покарам почти всички версии, включително и първото Санта Фе. Лично на мен страшно много ми харесва, отвътре колата е много удобна, отвън лично на мен формата ми харесва страшно много. Има огромна разлика между новото и старото Санта Фе все едно между Голф2 и 4, за дизайна отвън и вътре няма и смисъл да се прави сравнение. Голямата промяна според мен е в двигателя, независимо че и двата дизела са CRDI новото Санта Фе направо залепва за седалката, независиомо че разликата в конете не е толкова голяма 143 при старото срещу 150 при новото. Ще се намерят сума ти хора да оплюят 4х4-то, при нормално каране движещи са предните колела и при пробуксуване се предава до 40%към задните, няма блокажи и т.н., може да се включва ръчно с копче, но това е по-скоро заради предназначението му на семеен автомобил, а не джип за неделни екстремни разходки. Макар че докато бях там направиха нещо като представяне на моделите на Хюндай, както и на някой други джипове и пикапи, направо се учудих какви възможности има стандартен Хюндай Санта Фе със единствено гуми за кал. Е да по всяка вероятност това беше трасе което не мърдаше и сантиметър от характеристиките дадени от производителя-страничен наклон, атака на склон и спускане. Сигурно някой по чалнат в главата ще го мине и със кола без да има проблеми, обаче определено не изглежда като SUV който е способен на това.
    Имах възможност да покарам и Хюндай Тусон 2,7 V6 стандартно мисля е 180коня, но този беше "пипнат"с промяна в компютъра, генерацията, окачване, не стига че има страхотен звук, но е и много забавен за каране, на него имам снимки но имам проблеми да ги кача на сървъра, ще гледам да змисля нещо.
    Малко се отпеснах но да обобщя:първото нещо което ми каза тестовия пилот на въпросното представяне беше: "На всички е ясно че това е семейна кола, ако някой иска да кара Хюндай по тежък оффроуд, трябва да се ориентира към Теракан", има сума ти джобчета, и отделения, с възможността си за 7 места, дизел според мен е доста добър семеен автомобил.

    Коментар


    • #3
      Вярно ли е че гаранцията е 5г. или 150 000км

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от kinex
        Вярно ли е че гаранцията е 5г. или 150 000км
        Що питаш бре, да не си го купиш това?
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          Кумът ми иска да купува такова за жена си.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от kinex
            Вярно ли е че гаранцията е 5г. или 150 000км
            Вярно, ама да ти кажа, да си я получиш тая гаранция при повреда не е много лесно!!
            Ама то явно не е само при Хюндай!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              идеята на такава гаранция е колата да се обслужва само при тях... след 10 Т.О. спокойно може да ти подарятедин резервен двигател... кажи-речи си си го платил
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                За какво му е на човек гаранция тогава.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от uazik
                  За какво му е на човек гаранция тогава.
                  задаваш отговори
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    идеята на такава гаранция е колата да се обслужва само при тях... след 10 Т.О. спокойно може да ти подарятедин резервен двигател... кажи-речи си си го платил
                    Малко преувеличено, ама не много!!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От месец и половина го карам но не е много за offroad разходки иначе го пробвах на сняг ,лед и лека кал много балансирано се държи но дотам е .

                      Коментар


                      • #12
                        от 4х4 моделите на хюндай нямам впечатления, но вярвам че качествата и тенденциите в леките им коли се повтарят и при този клас. аз съм карал коли на марката и съм много доволен и голям фен. мога да кажа, че относно гаранцията обсъждана по-горе в европа хюндай има най "щедра" и яка гаранция която одавна надминава тази на тойота - традиционен фаворит в жанра. в гърция по нова година имаше промоция на всички модели хюндай с 10% намаление и ВЕЧНО!!! безплатно сервизно обслужване - супер оферта и гърците (традиционно фенове на хюндай) се избиха. там примерно марката е номер 1 по продажби от години. санта фе има нещо от туарег или Q7 във външния дизайн което мен лично ме дразни а и по принцип техния дизайн винаги е бил малко или много плагиатски, но това е едно от малкото недостатъци. иначе характеристиките му са като на паркетник. сигурен съм, че от към надежност оборудване и комфорт е супер за парите които струва.
                        "..there is no substitute for cubic inches.."

                        Коментар


                        • #13
                          а от старото Санта Фе V6 2.7 автоматик някой има ли преки впечатления?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            онова Санта Фе V6 2.7 автоматик го изтървах за един ден и още ме е яд /беше 2003г и под 100хкм пробег/

                            в крайна сметка ще взема за жената дизел с ръчни скорости...

                            карах пробно едно Санта Фе 2.0CRDi, което е на 190хкм и вървеше перфектно /много стегнат и обезшумен автомобил/...

                            между другото, гледах и цените за тях в мобиле.де и видях /доста висока/ оферта за 2.0CRDi на 290,000км!!!
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Новото Santa Fe на Hyundai

                              До сега ми изгоря една крушка на халогена и вече цял месец чакам да ми я доставят 22000 км

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X