Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Santa Fe на Hyundai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Новото Santa Fe на Hyundai

    Малко СПАМ. Позачетох се отново в тази тема иии: Как ги гориш тея габарити бе??? Аз карам колата с 100% през цялото време включени фарове+халогени предни. Габаритите никога не са горяли,засега. Карам поне по 3-4 часа на ден,поне 5 дни в седмицата. Това прави около 20часа седмично,за 11месеца това са 960 часа досега,а всичко си е ОК. Иначе за километрите досега всичко е 6+. Никакви проблеми,разход м/у 7.5-9(зависи от натовареността на движението), добро 4х4 и тракшън контрол при сняг и лед. Вкарах го НАРОЧНО в една преспа,която стигаше до горната част на долната радиаторна решетка и с МАЛКО, подчертавам МАЛКО въртене на волана и гумите си мина.
    Последно редактирано от Dino; 22-02-09, 21:55.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #32
      До: Новото Santa Fe на Hyundai

      Колата си е супер.
      Дума да не става за горски изпълнения. Тя си е с пластмаси, виско и т.н. Едно елегантно изпълнение за шосе, при всякакви условия. Доста икономична от 7-9 извънградско /120-150км/ и 10 -12 градско. Луксозен и удобен салон. По-широк /чувството е такова/ от опел, каптива и др. Спира добре, управлява се добре и има прекрасна видимост. За тези пари си е много добра. Недостатък е турбодупката при изпреварване. Лекува се с чип. Разликата е силно осезателна. Динамиката е прекрасна, колата става изключително пъргава. Поставен в Хюндай - няма проблеми и гаранцията важи. Като недостатък - не толкова стабилна при висока скорост над 120 км в завой. Сигурно ще се промени с по-широки гуми или фланци. Сервиз - много добър. Няма чакания, предварителни записвания и т.н. Сравнявам го с останалите оторизирани сервизи, където положението не ми харесва, а някъде направо е трагично. Возията по шосе и лек насечен терен бих я заменил само със СУВ от висок клас над 120 х. лева. Както пък не бих си и помислил за дори лека офроуд разходка.
      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

      Коментар


      • #33
        До: Новото Santa Fe на Hyundai

        Аз съм абсолютно съгласен с теб за всичко,освен за стабилността. От всички сувове които съм карал,този се накланя най-малко в завой(не говоря за порше кайен,а за фрилендър,тигуан,тоарег,каптива,куга,антара,аутлендър и още няколко) Бая тест-драйва съм направил и мога да споделям. Учудващо е колко различни са окачванията на Аутлендър и 4007/Ц-коросър. За офф-роуда. Не съм имал друг път кола с 4х4,но тази си ми върши перфектна работа. За справка: лятото (колата все още беше на 4500км) се качих ПО пистата на Чепеларе на цената на издраскана пластамаса отдолу по колата. Нито нещо счупено,нито проблеми с 4х4-то и тн. В аутобилд пишеше,че не е с виско муфа,а със съединител(нещо като Халдекс,ама не точно) и било 100% еднакво с 4х4-то на Сузуки SХ4. Да споделя: засега не съм имал никакви проблеми,а съм се движил по пресечени терени(е не като тези от разбиранията на хард-кор офф-роудърите,но доста пресечени), дълбок сняг(около 50-70см.) и доста вода (около 60 см,при заводско газене от 50см) и не съм имал абсолютно никакви проблеми. Повече от това за СУВ здраве да е. На МЕН (лично мнение) ми върши перфектна работа и в следващите поне 9-10 години ще го мъча. Обаче,всеки си има предпочитания,предразсъдаци и вкус. Като ми предложи (един приятел) да си взема корейска кола бях много скептичен(като всички сигурно), но като се позачетох и видях толкова положителни мнения относно издръжливостта и сервизите(което е много важно,а не като Пежо и Тойота по 1 месец да те мотаят напред-назад) се замислих и си взех,е сега не съжелявам.
        Последно редактирано от Dino; 19-04-09, 12:37. Причина: Допълване на текст и редация на гершки.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #34
          До: Новото Santa Fe на Hyundai

          И аз съм съгласен с теб!
          Когато съм го карал, може би ми се иска да е стабилно като Х5.
          Това, че другите джипки литкат е ясно. Същото е твърдение на друг човек карал доста. Но аз въобще не смятам, че има база за сравнение със старата концепция джипки. Те обаче си вървят доста сериозно в гората. Не че не можеш да стигнеш и с паркетник, но всеки знае за какво става въпрос.
          Ама да го вкарваш и драскаш, направо си за убиване!
          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

          Коментар


          • #35
            До: Новото Santa Fe на Hyundai

            Колеги аз имам новото санта фе от 3 седмици и ми се вижда доста стабилно като за сув, добре направено но имам и няколко забележки към колата малко твърда возия има санта фето може гумите да са ми малко понапомпани вашите колко са , когато си заключа колата не иска да вдигне прозорците ( старото ми пежо което е на 12 години има тази екстра а кола 2006 година разработка няма такива екстри) иначе обшо взето материалите са качествени и изработката е добра остава на здравина да е добре.

            Коментар


            • #36
              До: Новото Santa Fe на Hyundai

              За порозорците- тази опция в пежото е допълнителна и аз имах такова неяо в Партнера,ама ми го бяха слагали в СФА допълнително, е ако ти 605 пежото-тогава е серийно. След като загасиш имаш 30 секудни(при положение,че не си отворил врата) да вдигнеш стъклата,след това трябва да врътнеш ключа пак. Има едни модулчета дета взимат сигнал от алармата и ти затварят стъклата,като заключиш. Струват 120лв за 4-те стъкла и в ИНДкомерс слагат такива. СЛАГАХА поне до скоро и ме е яд,че не си сложих. Сега не знам вече,дали слагат,или не. И една кола 4х2 за писта може да стигне навсякъде,но на цената на какво?
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #37
                До: Новото Santa Fe на Hyundai

                Пежото ми е 406 и опцията за вдигане на стъклата ми е интегрирана в ключа, а за тези модулчета дали още ги предлагат и трябва ли да разглобяват вратите че много се разтракват тогава.

                Коментар


                • #38
                  До: Новото Santa Fe на Hyundai

                  За пежото разбрах. Да-разглобяват се май и затова не исках,ама може и да не се-само се свързва модула към кабелите на стъклото/стъклата. Абе аз,макар че имах такава екстра на Партнера винаги си поглеждах стъклата като гася и така. Имай впредвид,че много малко коли го имат тов серийно.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #39
                    До: Новото Santa Fe на Hyundai

                    Слага се допълнително за прозорците в случая. Имам на опела и нисана. Много ме дразнеше, че дори ги забравях отворени. Но и това си има предимства. Лятото може да не ги затваряш на 100 процента. Понякога тези устройства не сработват. Досега на няколко коли - няколко пъти. Заварвал съм си я отворена, но слава богу нищо фатално. Сега винаги изчаквам. Така, че си има предимства и недостатъци. Докато затвориш прозорците, това онова - колата да поработи на празен ход - било добре за турбината и двигателя.
                    За твърдо возене не съм на това мнение. Идеално се държи. По-скоро при скоростни магистрали ми се накланя някак неестествено. Буди несигурност. Може би трябва фланци, по-широки гуми или по твърди пружини. На Нисана след смяна на окачването и фланци, стабилноста в завои се подобри значително. Иначе комфорта на пътя е изключителен, икономичен, а с чип си става направо резачка. Прекрасен климатроник, чистачки и фарове. Не съм пробвал как са спирачките, но вече продават и спортни дискове, ако почнат да кривят дискове. Палене и работа на двигател - перфектно. Нямам наблюдения в пресечена местност, но и едва ли ще имам.

                    За прозорците се слага доп. платка. Ако алармата позволява се минава само с такова доп устройство, ако не разглобяване. Не разваляй колата. Всички майстори си оставят ръцете, ако трябва да ти разглобяват кори и т.н. Питай ме откъде знам! Нова кола не се пипа!

                    Забравих -СИГУРНОСТ! Мисля, че бяха 12 възглавници /не помня/, но са доста и колата е сериозно защитена /да не дава господ/.
                    Последно редактирано от nikita66; 19-04-09, 23:00.
                    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Новото Santa Fe на Hyundai

                      За турбината- абсолютно винаги седя поне 2-3 минути на празен ход преди да изгася,защото ако даваш газ и изгасиш,турбината ще се върти,ама няма кой да качва масло горе и отиват лагери и тн. Затова винаги си седя така. В това време си вдигам стъклата,гледам за странни индикации,поглеждам колко съм минал за деня,изключвам фарове,климатроник,радио и тн. и после гася.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #41
                        До: Новото Santa Fe на Hyundai

                        На някои свирят ли му спирачките че моите нещо просвирват, а в сервиза викат караи така нищо и няма.
                        За чипа някои от вас сложил ли е и как излиза като цена има ли подобрение разход,
                        тези спортни дискове от къде могат да секупят.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Новото Santa Fe на Hyundai

                          И моите задните писукат от време на време. Много тънък пронизителен тон. Наистина не е пробелм. Забелязах нещо: ако се движа с 10 км/ч напред и ударя РЯЗКО и СИЛНО спирачката,колата спира по-зле и трудно,отколкото ако направя същото нещо,ама назад. Е верно,че и окачавнето потъва повече,но се усеща,че намалява по-бавно като караш напред. Иначе досега BAS-a и ABS-a са сработвали вендъж и направо те бесят на колана. За „спортни“ спирачки аз съм навит да взема от Гладиатор техникс едни австралийски,които много ми харесват. Нарязани,но не дупчени,защото се пълнят с кал, и със специална система за охлаждане. Дават гаранция,че при последователни рязки спирания спирачната дистанция се запазва,дори намалява малко. Но това ще стане,като дойде време за смяна на дискове.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • #43
                            До: Новото Santa Fe на Hyundai

                            А накладки сменял ли си?
                            Ако са нови не съм чул на някой да му свирят. Ако са сменяни - проблем! Зависи какви са. Общо взето виновно е феродото.
                            Чип!?
                            Различни мнения. За Санта фе, няма много писано. Някои препоръчват други не. Това което знам е, за 2 случая на издухани колекторни тръби в Бургаско. 2 коли на които е дало проблем в електрониката. Ако го караш нормално - няма проблем. Ако е само газ, газ и пак газ - и без чип си го скапваш. Както и не го напъвай докато не е загрял.
                            Чипа в сервизите на Хюндай е около 1600 лева, с гаранцията на колата - 5 години. Разликата е силно осезателна, най-вече при изпреварване. Макс. скорост остава почти непроменена. Разхода на гориво намалява около 1 л. при нормално каране до около 130 км. Към 135 км се изравнява и нагоре качва повече от нормалното.
                            Определено за автоматик си заслужава, освен ако не си непретенциозен.
                            Лично изпробвано!
                            Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Новото Santa Fe на Hyundai

                              На 12к км съм какво да сменям Става дума,че СеРсЕм леко свирукат като натиснеш спирачката.(но не до пълно спиране,ами например преди завой) Сигурен ли си,че чипа сваля разхода??? Аз съм ръчка и ми дава по борд комп(декември съм писал последно в една книжка с разходи) 7.3 и по сметки 7.9. А това включва градско,каране по лед и сняг и Пловдив-Чепеларе-черни пътчета-Пловдив.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • #45
                                До: Новото Santa Fe на Hyundai

                                Става въпрос за frizman.
                                За разхода съм убеден!
                                При нормално каране сваля разхода. При здраво натискане го увеличава. Както увеличава и въртящия момент. Ръчката гори по-малко, но така е при всички коли.
                                При 135 км на автопилот до София гори 9.3. Обратно София - Пловдив явно наклона е повече надолу, защото среден разход П-в - София - Пловдив по магистрала на автопилот около 135 -140 км и 20 км градско София - от 8.0 до 8.4 на 100. Засичано нееднократно.
                                Градско в голям град под 10 л. ми се струва нереално. Трябва хептен бабишката да набираш.
                                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X