Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко забележки по обслужване на газова уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

    Прав си по принцип, но на практика нещата не се получиха. В определени моменти моторчето за празен ход започва да щрака ненормално силно. Явно компютъра се опитва да компенсира преобогатена смес или ниски обороти, но по този начин не се получава. Сега когато съм на газ е изключено. А сместа съм я настройвал по данните на λ-сондата мерейки с мултицет.

    Коментар


    • #47
      До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

      А как са оборотите на празен ход?

      Коментар


      • #48
        До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

        На газ са относително ниски, но не гасне.
        На бензин са в нормите.
        Досещам се какво ще кажеш

        Коментар


        • #49
          До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

          Нищо няма да кажа по случая.

          Имам по-обща формулировка:
          Когато практиката се разминава с теорията, или практикът, или теоретикът са за бой

          Коментар


          • #50
            До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Прав си по принцип, но на практика нещата не се получиха. В определени моменти моторчето за празен ход започва да щрака ненормално силно. Явно компютъра се опитва да компенсира преобогатена смес или ниски обороти, но по този начин не се получава. Сега когато съм на газ е изключено. А сместа съм я настройвал по данните на λ-сондата мерейки с мултицет.
            Адаш, когато говорех по-горе за съотношения на диаметри, вакуми, чувствителност на мембрана и прочее, тъкмо това имах предвид. Тя динамиката на флуидите не е измислена вчера, но, мамка и, иска много смятане. Няколко добре обмислени и анализирани проби обикновено също помагат. И при мен байпаса чатка малко повече от нормалното, но освен леко преобогатената смес имам и някакъв друг проблем (почти сигурно TPS), ама пусто още не ми е останало време да се заема с него, че колата почти не изстива.
            Ако не стане някой сакатлък, уикенда ще се заема с въпроса и ще пиша, ако измисля нещо.
            Само за информация, какъв е вътрешния диаметър на смесителя, който ползуваш?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #51
              До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

              Ох, не помня точно диаметъра. В една друга тема за газови го бях писал и си спомням, че съвпадаше с размера на смесителя който препоръчваше и Ivan_J. Разстъргвал съм го по вътрешния диаметър и съм го полирал.
              А защо се отказах от по-прецизни настройки на газ?
              Колата трябва да е настроена да работи добре на бензин и тогава да се настройва за газ, нали? От друга страна във всички наръчници за Витарата пише, че не трябва да се разместват фабричните настройки по дросела, и съответно в онзи момент предпочетох да се съобразя с това. А и повечето съфорумници предупреждават да не се пипа там. С винта за празен ход на изпарителя, съм постигнал оптималното за момента.
              Обаче сега отчитам, че това е кола на над 15 години и няма гаранция че някой не е пипнал и там. А и да не е пипал е абсолютно възможно опората на дросела да се е поизносила и клапата да затваря повече от необходимото и да има лек недостиг на въздух, който се компенсира от компа чрез стъпковия мотор, но на газ няма кой да го компенсира. Вече имам представа за последователноста на регулировката на дросела и съответно на следача на положението му, така че бих опитал да направя цялостна настройка на бензин/газ. Та да вдигна оборотите и на газ,а и в работата да може да се включи успешно и стъпковия мотор, както отбеляза Ясен.
              Но хайде сига,че темата ще стане Витарска

              Коментар


              • #52
                От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                Полезна тема. Понеже скоро смятам да сменям мембраните на моя, се чудя с колко Nm да му затегна болтовете след това? Търсих информация, но никъде не видях. Миналата година се случи, че не съм го донатегнал, и се наложи вече монтиран пак да го свалям и донатягам. Ако се пренатегне пак не е добре... Та има ли някои информация за това с колко Nm е оптималното затягане. Изпарителя е "турско lovato" (мимгаз)

                Коментар


                • #53
                  От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                  Винаги съм ги затягал колкото ми се струва подходящо за болтове от говнолин в съответния размер и точно това не ми е създавало проблеми. Ама това на ловато и брц. С турски не съм пробвал.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                    Наистина ли мислиш да сменяш мембраните на Mimgas? Та той има едно огромно преимущество пред Lovato - не се обслужва. Цената на ремонтния комплект и труда надвишава тази на нов редуктор. Освен това крайният резултат е чисто нов редуктор срещу по-скъп ремонтиран.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                      Хаха. Вече ги смених Верно, че като се замислиш цената след ремонта е близка до тази на нов, но тои е на година и нещо, да го хвърлям ли? Та всичко ми излезе 25 лв (мембраните + филтъра за газовия клапан) и 2-3 часа работа... Остана само на газ анализатор да мина...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                        Я отново едно питане
                        Позната ли ви е тази част, и какво и е точното предназначение? Имам някакви предположения, но не съм сигурен.
                        Холандска. Монтира се на мястото на регулировъчния винт.
                        Има мембрана и подаване на вкум към нея.
                        Когато няма вакум или е малък, шибъра стои отворен.
                        Когато вакума се увеличи шибъра затваря.
                        Степента на затваряне и на отваряне, се регулират с долното и съответно горното винтчета.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090302.JPG
Прегледи:1
Размер:525.6 КБ
ID:5785833

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090303.JPG
Прегледи:1
Размер:626.7 КБ
ID:5785834

                        Коментар


                        • #57
                          От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                          Това като нищо е система за ППХ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                            Виж, точно това не бях си го помислил.
                            Трябва да се види на какво подналягане сработва, но не ми се струва да е чак толкова ниско, защото с уста го задвижвам без особенно усилие.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                              Мембраната сработва точно на -10КРа., което на практика означава че ако се използва самостоятелно, на почти всички режими на работа на двигателя, ще затваря или поне ограничава пътя на газта.
                              Все пак зависи от къде точно ще се взимавакума.
                              Ако това чудо е наистина за систма за ППХ, предполагам ще му трябват и следач на оборотите, клапанче за предаване на вакума и ТПС контактор. Пак нещо подобно като на Ладите.

                              Аз пък си го мислех, дали не е някакъв прост икономайзер. Да взима вакум някъде от над дросела, при празен ход и преходен режим да е отворен и да дава сравнително богата смес за по-добро ускорение. А като се развърти двигателят и подналягането и над дросела се увеличи, тогава да попритвори притока на газ и мотора да заработи с малко по-бедна смес за икономия на гориво. Ама едва ли е това

                              Коментар


                              • #60
                                От: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                                Гледайки разни филмчета, попаднах на отговор въпроса си.
                                Май се оказвам прав в предположението си.
                                Остава някога и да го изпробвам...

                                И още

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X