Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко забележки по обслужване на газова уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    Добре тогава.
    Не може ли компютъра на моноинжекциона да командва компътър на газоинжекцион по същия алгоритъм. И да се сложи газоинжекцион на моноинжекторен двигател ,като се пробият колекторите за 4 дюзи
    За да се ползват всички екстри на компютъра за оптимизирането на процесите на горене.
    1. Може и доста ГИ системи работят именно така. Това има и някои недостатъци. В частност, алгоритъмът за управление на бензиновото хранене не е светая светих. Еле па адаптиран за газ.

    2. Има и моно-ГИ. Дали не е по-лесно?

    Коментар


    • #32
      До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

      Ето една схема без надписи да се види нагледно как точно се връзва газовия компютър към дюзите (в конкретния за газовата случай).
      Прикачени файлове
      Георги Гатев

      Коментар


      • #33
        До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

        Ами до сега не съм попадал на моно газоинжекцион. Още повече че нали това било плюса на моноинжекционите - да се адаптират по-лесно към вакумен изпарител.

        Коментар


        • #34
          До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Ами до сега не съм попадал на моно газоинжекцион. Още повече че нали това било плюса на моноинжекционите - да се адаптират по-лесно към вакумен изпарител.
          Не мисля, че има разлика в адаптирането.

          Коментар


          • #35
            До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

            Няма смисъл в това моноинжекция да й се монтира ГИ... а за моженето може...

            Инак има системи и за ГДИ на Мицубиши, и за ... хм, не си спомням акронима - на Алфа Ромео системата за директно впръскване, и за ФСИ на ФВ/Ауди групата...
            ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

            Коментар


            • #36
              До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

              Първоначално публикуван от The_Machine Преглед на мнение
              Няма смисъл в това моноинжекция да й се монтира ГИ... а за моженето може...

              Инак има системи и за ГДИ на Мицубиши, и за ... хм, не си спомням акронима - на Алфа Ромео системата за директно впръскване, и за ФСИ на ФВ/Ауди групата...
              Коя е системата за GDI(ГДИ) да ми я кажеш,че имам доста пациенти.А за другото което си писал аз поне нищо не разбрах.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • #37
                До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                Aко искаш ми пиши в скайп за подробности - явно сме колеги - газаджии Системата е на Бигаз.
                Иначе казвах, че на моноинжекцион може да се монтира газов инжекцион, който да пръска 4-те инжектора накуп, но няма да е особено ефективно поради примитивната логика на моноинжекционните компютри, които в повечето случаи се ръководят по готови таблици и коригират само по ламбда сонда, което не е никак достатъчно...
                ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

                Коментар


                • #38
                  До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                  При ППХ системите за обикновено газово, няма ли да е прекалено инертна системата. Имам съмнения, че при някои преходни режими ще се получава или забиване, или направо гаснене.
                  А ефективността на системата дали е достатъчна, за да си струва - може би за някой, който живее в планината да, за такива морски като мен - едва ли.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                    Не. Изпарителят реагира достатъчно бързо, за да е полезно даже при превключване на предавки. Пробвано директно с ключенцето за газ/бензин. Разбира се, дълги-предълги маркучи в ниското налягане могат да прецакат нещата.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                      Добре тогава.
                      Не може ли компютъра на моноинжекциона да командва компътър на газоинжекцион по същия алгоритъм. И да се сложи газоинжекцион на моноинжекторен двигател ,като се пробият колекторите за 4 дюзи
                      За да се ползват всички екстри на компютъра за оптимизирането на процесите на горене.
                      Газови дюзи, закачени към бензинов комп съм виждал, но на фул инжекция. както каза и колегата по-горе, що пък да не може и на моно, но дали ще е достатъчно ефективно - аз лично не знам, а колегата направо си казва, че не е, та в този случай, не си ли се замислял за Megasquirt или ... не помня имаше още един подобен проект, пак мега-нещо-си. А някъде из форума имаше тема за собствена разработка (пак на Витара, ако си спомням правилно). Май въпроса при теб е доколко ти се занимава и колко свободно време имаш Иначе варианти бол.
                      П.П. Сори за грешката!

                      @Ясен: То на Витарата основния "проблем" е, че пътя на газта е доста дълъг. На всички, които са ми попадали, смесителя е монтиран до дебитомера, не знам защо. Моя го шибнах в началото на алуминиевата част на въздуховода, но пак има известна инертност.
                      Може и съвсем близо до/във корпуса на моно-то, но там започва да става интересно.
                      Следващите разсъждения са малко теоретични: в такъв случай, стандартен смесител няма да върши работа, а ме съмнява някой да е такъв ентусиаст, че за цената на монтажа на обикновена газова, да се вкара в подобно приключение.

                      @The_Machine: Може ли да кажеш малко повече за разхода на горива при тая система за GDI?
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                        Tef4o относно VITARATA MI можеш да я разпробиеш с два щуцера 10x1 резба малко над дросела и не ти трябва смесител(ПРОВЕРЕНО).Почети всички MI стават по този начин.
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #42
                          До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                          Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                          Tef4o относно VITARATA MI можеш да я разпробиеш с два щуцера 10x1 резба малко над дросела и не ти трябва смесител(ПРОВЕРЕНО).Почети всички MI стават по този начин.
                          То, че може - може, правил съм го (не на Витара). Мисълта ми беше, че цената за монтаж на обикновена ГУ е достатъчно ниска и ме съмнява да има ентусиасти да си вкарат таралеж в гащите за толкова. Най-малкото, ако нещо после стане, независимо от причината, веднага започват ревове и писъци, че "странния" монтаж е виновен за всички беди на тоя свят.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                            Да, макар че ме изкушава идеята наистина ще се вслушам в съветите на по-опитните и може би няма да си усложнявам живота с инжекцион. Най ме плаши настройката през компютър, която нямам у-я да направя сам.
                            Относно мястото на смесителя. Нямам представа защо ги слагат толкова далеч. Моя го сложих директно в-у тялото на моноинжектора.
                            А за разпробиване. Правил съм го на карбуратори и работи идеално. А на Витарката не ми дава сърце да пробивам в тялото на моното. Обаче като се замисля,ще се избегне намаляването на диаметъра от смесителя,а и по-важното, при добро подбиране на мястото на щуцерите, ще може да се използва пълноценно функцията на стъпковото моторче. Какво имам предвид. В момента мястото от където то смуче въздух е под смесителя и фактически то смуче смес, а не чист въздух, каквато му е в същност идеята.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                              Щом не ти дава сърце дай на някой груг.
                              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                              АСК Ален Мак

                              Коментар


                              • #45
                                До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                ... при добро подбиране на мястото на щуцерите, ще може да се използва пълноценно функцията на стъпковото моторче. Какво имам предвид. В момента мястото от където то смуче въздух е под смесителя и фактически то смуче смес, а не чист въздух, каквато му е в същност идеята.
                                Оп!

                                Когато газифицираш, пътят за ускорен празен ход трябва да смуче именно смес, а не чист въздух. Помисли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X