Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко забележки по обслужване на газова уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

    На ГИ изпарителя се закача вакум(ти писа че не му трябва)ECU на ГИ неследи темп на ДВГ,дроселна клапа,дебитомера,темр. на въздуха(ти писа обратното).За FSI системата е малко по-сложна,понеже не всички фирми разработват такива системи.Проблема е ,че немогат да се спрат бензиновите инж.понеже изгарят.Там бензина ги охлажда,затова те работят като се редуват:например 4ц.(работят3газови и един бензинов,кото в следващия оборот на коляновия вал сменя бен.инж.)ЗаGDI просто нестава(в момент на впъскване на бен.инж.смукателния клапан е ЗАТВОРЕН)
    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
    АСК Ален Мак

    Коментар


    • #17
      До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

      А по моите въпроси.
      С Витара моноинжекция съм. Това с транзистора и РЦ групата е интересно решение. Предполагам ще се наложи и ползването и на някакво реле.
      А за другия въпрос, кой байпас имаш предвид? Виждал съм щуцера съединен със смукателния колектор по тръбата м-у дросела и филтъра.

      Но дискутирайте първо по-сложните проблеми при многоточковите инжекциони, а на тези въпроси може дсе се обърне внимание и по-късно

      Коментар


      • #18
        До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Благодарности за труда който си правиш
        1=> Относно вакумните изпарители, имам един въпрос на който все още не съм си отговорил. Отнася се за въздушния щуцер от към атмосферната страна на мембраната за ниско налягане. По принцип газовие си работят и когато е оставен да диша свободно в атмосферата, но съм виждал и случаи когато е включен някъде по всмукателния колектор (но при всички случаи над дросела ). Та каква е неговта роля и какво е най правилното решение за него?

        2 => И друго.Много съм си го мислил как да се изпълни спиране на горивото при принудителен празен ход с ел. изпарител,пък и защо не с вакумен. Едно време Ладите с Озон я имаха тази с-ма и се наричаше Каскада и беше на вакумно-електрически принцип. Сложното е че имаше датчик за следене на оборотите,освен другите механични датчици. Ка се решава този проблем днес с газовите? Може би някакъв електронен блок!?
        1. Въздушният щутцер има същата функция, като свързването на поплавъковата камера на карбуратора с наддроселното пространство. Компенсира налягането, което въздушният филтър създава, като минава през него въздух. Така АГУ работи еднакво, независимо от състоянието на въздушния филтър. Ако има принудително пълнене - компенсира и него, по същия начин.

        2. Елементарно - малко по-новите Лади имат реленце за ППХ и датчик за отпуснат педал. Реленцето взема обороти от бобината и като е над 2000об/мин с отпуснат педал, не пуска ток на електрическия жигльор. Може директно да се върже на ел. изпарител. 2-5% икономия докарва на бензин, няма лошо да я има и на газ.

        Коментар


        • #19
          До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          1. Въздушният щутцер има същата функция, като свързването на поплавъковата камера на карбуратора с наддроселното пространство. Компенсира налягането, което въздушният филтър създава, като минава през него въздух. Така АГУ работи еднакво, независимо от състоянието на въздушния филтър. Ако има принудително пълнене - компенсира и него, по същия начин.

          2. Елементарно - малко по-новите Лади имат реленце за ППХ и датчик за отпуснат педал. Реленцето взема обороти от бобината и като е над 2000об/мин с отпуснат педал, не пуска ток на електрическия жигльор. Може директно да се върже на ел. изпарител. 2-5% икономия докарва на бензин, няма лошо да я има и на газ.
          Понеже мен шнорхела ще ми пристигне скоро, трябва и аз да боря точка 1. Нещо по-конкретно като идея има ли за свързването над дросела? Трябва да дупча карбуратора или може нещо по-хитро да се измисли и с какво Ф трябва да е свързващия маркуч?

          За точка 2. Аз този ППХ сигнал го имам. Сега трябва да намеря един електрически клапан за вакума на изпарителя... ама от къде?
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #20
            До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            За точка 2. Аз този ППХ сигнал го имам. Сега трябва да намеря един електрически клапан за вакума на изпарителя... ама от къде?
            Ами използвай бензинов клапан. Той така или инъче върши същата работа - отваря и затваря. В случая няма да бъде течност а въздух.

            Коментар


            • #21
              До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Благодарности за труда който си правиш
              Относно вакумните изпарители, имам един въпрос на който все още не съм си отговорил. Отнася се за въздушния щуцер от към атмосферната страна на мембраната за ниско налягане. По принцип газовие си работят и когато е оставен да диша свободно в атмосферата, но съм виждал и случаи когато е включен някъде по всмукателния колектор (но при всички случаи над дросела ). Та каква е неговта роля и какво е най правилното решение за него?

              И друго.Много съм си го мислил как да се изпълни спиране на горивото при принудителен празен ход с ел. изпарител,пък и защо не с вакумен. Едно време Ладите с Озон я имаха тази с-ма и се наричаше Каскада и беше на вакумно-електрически принцип. Сложното е че имаше датчик за следене на оборотите,освен другите механични датчици. Ка се решава този проблем днес с газовите? Може би някакъв електронен блок!?
              Този байпас се изпозва при инж.автомобили с дебитомери с клапа.Щуцера се монтирва между дебитомера и дроселовата клапа,или някъде по въздушния филтър за да не гасне на свободна скорост в движение.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • #22
                До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Понеже мен шнорхела ще ми пристигне скоро, трябва и аз да боря точка 1. Нещо по-конкретно като идея има ли за свързването над дросела? Трябва да дупча карбуратора или може нещо по-хитро да се измисли и с какво Ф трябва да е свързващия маркуч?

                За точка 2. Аз този ППХ сигнал го имам. Сега трябва да намеря един електрически клапан за вакума на изпарителя... ама от къде?
                1 - Вземи си изпарител с електрическо включване, а не с вакуумно. Иначе е сложно, ще трябва да му подаваш вакуум/нормално налягане с два отделни клапана.

                2 - Зависи от карбуратора. Повечето по-нови имат подходящ щутцер за няаква цел. Маркучът в общия случай го правят 10 или даже 16, според мен и по-тънък ще работи. През него почти нищо не минава.

                Първоначално публикуван от salmanski Преглед на мнение
                Ами използвай бензинов клапан. Той така или инъче върши същата работа - отваря и затваря. В случая няма да бъде течност а въздух.
                Не. Трябват поне два - за вакуум и за свободен въздух. И логика за управлението им. Прекалено сложно.

                Коментар


                • #23
                  До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                  Ако е възможно нека да доизясним въпроса с Принудителния Празен Ход.
                  При Ладите, това реленце не е ли в същност реленце с електронен блок който следи оборотите? И това за което аз знам при Озоните, е за контактно запалване с чукче и наковалня. Този ел.блок използваем ли е при безконтактните запалвания, и няма ли да влияе отрицателно на комутатора?
                  И ако е възможно използването му, то продава ли се като консуматив?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                    Няма проблеми с използването му на електронно запалване. Досадното е, че управлява вакуумен клапан, който пък трябва да е свързан на конкретно място в карбуратора, за да се държи смислено.

                    Затова предложих следващата версия на системата, която върви с карбураторите Солекс. Тя е с още един сигнал - за отпуснат педал на газта. Тя управлява направо бензинов клапан.

                    И да, продава се като резервна част и струва малки пари.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                      Да, руснаците са направили системата Каскада много досадно с комбинацията от вакум и електрически сигнал, като последния елемент от веригата-самия спирателен клапан се командва от вакум и мембранката му е слабо място и консуматив.
                      Имайки брояча на обороти вече може да се мисли по-сериозно как да се реализира системата и за газ. Но няма да се мине и без датчик за затворения дросел.
                      Другия вариант остава, да се взима сигнал от инжектора...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                        Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                        На ГИ изпарителя се закача вакум(ти писа че не му трябва)ECU на ГИ неследи темп на ДВГ,дроселна клапа,дебитомера,темр. на въздуха(ти писа обратното).За FSI системата е малко по-сложна,понеже не всички фирми разработват такива системи.Проблема е ,че немогат да се спрат бензиновите инж.понеже изгарят.Там бензина ги охлажда,затова те работят като се редуват:например 4ц.(работят3газови и един бензинов,кото в следващия оборот на коляновия вал сменя бен.инж.)ЗаGDI просто нестава(в момент на впъскване на бен.инж.смукателния клапан е ЗАТВОРЕН)
                        За вакуума - моя грешка, по-скоро неясно казано. Забележката приета.

                        За останалото - следи се всичко, каквото има за следене като датчици. Това, че конкретно газовия компютър не се занимава директно с всички параметри (поне не винаги) е отделен въпрос. Сам каза, че при обичайните системи, газовия комп взима инфо от бензиновия, а на него това си му е работата.

                        За поясненията за FSI - благодаря, интересно е да се знае. Имам въпрос: при така организираното подаване на гориво, колко излиза разликата в разхода само на бензин и на на газ/бензин за един и същи двигател? Знам, че въпроса е малко общ, но все някаква усреднена стойност трябва да има? Или иначе казано, за колко (поне примерно) километра се избива газовата?

                        @CHEF: Що ти трябва да монтираш още датчици, като японеца ти е ковнал ECU като слънце? Допълнителни релета не ти трябват, клапана харчи около ампер, става с всякакъв средномощен транзистор. Става и с мосфет с ниско напрежение на гейта. Имай предвид, че обратния пик е около 30 волта, при това с доста сериозна мощност, добре е при по-никоволтов транзистор да се вземат мерки по въпроса, пък било то и най-обикновен мощен ценер на 24V примерно. Може и с диод де, по класическия начин, но лично мен не ме кефи да режа пика издъно. Въпрос на вкус.
                        Ако ти се играе, няма лошо да усложниш малко системата (с един компаратор примерно), може и повече, ти си знаеш.

                        Преди години, когато електрическите изпарители бяха рядкост, бях разкарал електромагнита за "почерпка" и на негово място бях сложил друг, с малка консумация (вече не помня колко, но доста под ампер) и с обратна посока, тоест, като задейства електромагнита, издърпва голямата мембрана достатъчно, за да гарантира, че клапана е затворен. Работи добре, но е играчка и в сегашните условия според мен не си струва загубеното време.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                          не съм CHEF,ctef съм, и май сме адаши
                          Да прав си за ECUто. И ме е много яд че на газ стои неизползвано.
                          И в тая връзка през главата ми от дълго време се върти една еретична мисъл. Но преди да реша дали да я споделя, дайте да постигнем консенсус по един въпрос. Отнася се за това колко вида биват пълните бензинови инжекциони в зависимост от периодите на впръскване. Т.е. вярно ли е, че има пълни инжекциони на които дюзите се задействат едновременно, други на които дюзите се задействат по двойки и трети на които всяка дюза си работи по отделно, което е най логично, но и по- рядко срещано само при по-скъпи двигатели.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            ...вярно ли е, че има пълни инжекциони на които дюзите се задействат едновременно, други на които дюзите се задействат по двойки и трети на които всяка дюза си работи по отделно, което е най логично, но и по- рядко срещано само при по-скъпи двигатели.
                            Вярно е. Всички заедно е най-старият вариант, Вариантът по двойки е слабо разпространен, вариантът всяка поотделно е на всички нови, вкл. и по-евтините. Те се познават по наличието на фазов датчик.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                              Добре тогава.
                              Не може ли компютъра на моноинжекциона да командва компътър на газоинжекцион по същия алгоритъм. И да се сложи газоинжекцион на моноинжекторен двигател ,като се пробият колекторите за 4 дюзи
                              За да се ползват всички екстри на компютъра за оптимизирането на процесите на горене.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Няколко забележки по обслужване на газова уредба

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                не съм CHEF,ctef съм, и май сме адаши
                                Да прав си за ECUто. И ме е много яд че на газ стои неизползвано.
                                И в тая връзка през главата ми от дълго време се върти една еретична мисъл. Но преди да реша дали да я споделя, дайте да постигнем консенсус по един въпрос. Отнася се за това колко вида биват пълните бензинови инжекциони в зависимост от периодите на впръскване. Т.е. вярно ли е, че има пълни инжекциони на които дюзите се задействат едновременно, други на които дюзите се задействат по двойки и трети на които всяка дюза си работи по отделно, което е най логично, но и по- рядко срещано само при по-скъпи двигатели.
                                Tова за работата инж.е вярно.Автомобилите на които дюзите работят по отделно са след1996г(има и изключения).
                                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                                АСК Ален Мак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X