Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Lassa OK-144 за УАЗ Хънтър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Щото старческото слабоумие е свързано с безсъние!
    Ми ти?)))))))))
    Ето бе:
    http://www.uazbuka.ru/wheels.htm#rez
    половина таблица е за 15 цола.
    Повечето са по-тесни от 235, ама много широките още от миналия сезон не са модни)
    Безкамерни са Я-471. Напълно прилични универсални гуми, даже могат нещо и извън пътя, спокойно се изпускат до 0,5 атм. С вериги изобщо не ти трябват други.
    Най-често за нормален офроуд се използва Я-409, хубава гума, но само с вътрешна. Работи до 0,5.
    За големи свинства - Я-192, щатната военна гума. Твърда. На асфалта през зимата е самоубийство, през лятото реве. И тя се изпуска, ама се сплесква малко.
    Изпускането с камерните е рискова работа, щото като се разбортира от много газ до ламарината и превърти, вентила се откъсва, и не ти мърда правене на колело(((
    Скръндзите най купуват Я-245, щатната цивилна гума, щото струва 40 лева или нещо такова, обаче тя е самоубийство и убийство през всички сезони и навсякъде.

    Коментар


    • #17
      OK-144 e 144лв.
      а аз бих си взел Я409 ама 15" а на Хънтъра са 16"
      Е какво стана сега? Няма акъл

      Коментар


      • #18
        Я570??? Някакви отзиви, Стефане???

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от alex_markov
          OK-144 e 144лв.
          а аз бих си взел Я409 ама 15" а на Хънтъра са 16"
          Е какво стана сега? Няма акъл
          LASSA-та е 812мм диаметър... мисля, че поне три пъти съм писал за нея... ама кой ли ми чете писанията...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от LJ73
            Първоначално публикуван от alex_markov
            OK-144 e 144лв.
            а аз бих си взел Я409 ама 15" а на Хънтъра са 16"
            Е какво стана сега? Няма акъл
            LASSA-та е 812мм диаметър... мисля, че поне три пъти съм писал за нея... ама кой ли ми чете писанията...
            ???

            Коментар


            • #21
              Я-570 не съществува ...
              О-105, или К-151 за без път.
              Йокохама са евтини. Обаче въпреки името са корейски, пък аз не вярвам на хора които ядат ким-чи.

              Коментар


              • #22
                Стефане, защо така лъжат тия от завода? http://www.yashz.yaroslavl.ru/produc...r[size]=16

                Коментар


                • #23
                  А тия от правителството? А парламента?
                  Защо лъжат хората е сложен въпрос ... Така или иначе, след 2002-а, когато са я давали на момчетата за изпитания, никой вече не я е виждал. Има К-569, обаче тя е 29 дюйма, и качеството И е ужасно((
                  Слагат просто Я-471, сигурно ще трябва да си купиш други джанти. Само че за нея щатните са тесни, трябват ти 7, или 7,5 J.

                  Коментар


                  • #24
                    Йокохама е на 30 км от Токио и гумите Yokohama са малко японски,не са евтини,но са сметка на това са на светлинни години пред разни Я-та,О-та,К-та и прочее руски боклуци.YOKOHAMA доставят гуми на състезания TOYOTA ATLANTIC,AMERICAN LE MANS SERIES,SCCA FORMULA RUSSEL и т.н.Гумите им за ОФРОУДЪРИ са превъзходни ,но не евтини,за разлика от Я<К<О<Ж<З<Г и т.н гьонове.KUMHO са корейски,карал съм,но и те не вият като вълци.Карал съм и Ласса,няма база за сравнение с Я ,Ж,З,Г и т.н. Тези горните са посткомунистически евтин руски боклук,на който незнайно защо взеха да вдигат цените,като би следвало на 2 закупени гуми да ти дават една бонус.

                    Коментар


                    • #25
                      Е, аз съм прост човек, карам с буклуци. Поне не се късат от камъните и дупките. Нито от дъските с пирони които циганетата обичат да хвърлят нощем по бързите завои. Напредничавите мишелини ги скъсах просто докато въртях волана на място. Пак късмет че беше на тротуара пред къщи.
                      Много фирми правят гуми за състезания с бюджет по 100 милиона долара. Ти такива ли си купуваш?

                      Коментар


                      • #26
                        Бюджетът осигурява средства за развойна дейност.Новото и хубавото да си покаже носа на пазара струва пари,много пари.Така,че дай бойе и по-големи бюджети от тоя.Имам едни руски камиони,дето им купувам едни руски гуми и ги знам много добре колко даянят.А да се сравнява Мишлен с Я-та е като,че ли поне за мен адски безмислено.

                        Коментар


                        • #27
                          Пропуснах да вметна,че бюджетите на производителите на гуми не им ги спуска държавата.Схемата е следната-добър продукт,добър маркетинг и на ти бюджет,мойе и да е бол.Другата схема е кофти продукт-рестриктивен бюджет и правиш туй дето го правиш от 40-50 лета и мислиш,че правиш нещо и т.н.

                          Коментар


                          • #28
                            На linux.lab,мога да кажа,че съм имал и двата вида,но КОМПЕТУСА е доста по-добро решение от КУМХО-то,а разликата в цените е минимална

                            Коментар


                            • #29
                              Иване, сега ако кажеш и от къде да ги взема под 150 кинта, цена няма да имаш.

                              Коментар


                              • #30
                                Имах предвид бюджета на състезанието, не на фирмата...
                                А песента "високо качество - големи доходи" все пак е от епохата на Карл Маркс и Адам Смит. Огледай се, 21-ви век е ... На коня е ментето. И рекламата. Ти си купуваш нещо защото са те убедили с канските си вопли че ти трябва, и съвсем не защото искаш да го купиш. Това е просто смешно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X