Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    То и ние, не се опитваме да те откажем,просто такава е деиствителността.За вентилация също можеш нещо да измислиш,но решението е според твоя частен случай.
    Успех.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Аз знам че не се опитвате...то няма и причина мисля.
      Знам че няма да е лесно и че ще има пречки, но вече прекалено много парички отделих за да мога да започна да се упражнявам, не че това е главната причина, просто искам да го правя и мога.
      За вентилация, няма ли начин да я изкарва някъде на високо и надалече за да не се усеща миризмата?

      1 въпрос;
      Филера базата и лака с еднакво налягане ли се пръскат?

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Пистолета пръска винаги с едно и също налягане, защото иначе излиза от режим. По принцип на всяка кутия с материал обикновено са дадени налягането, разреждането и размера на дюзата, ти си решаваш с какъв пистолет ще го пръскаш.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Да и това го разбрах.
          Подготвих два детайла, и утре мисля че ще съм готов да пръсна филера. Винаги до край ли трябва да е отворен винта за регулирането на дебита?

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Ako става дума за врътката на дръжката до щуцера - да, защото регулираш от регулатора на входа.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Да, за нея, която се намира отдолу на пистолета. Трябва да е отворена винаги, а пък налягането регулирам от регулатора с манометъра?
              Нещо друго по-специфично за което трябва да внимавам при филера има ли?

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Ъхъ, като облепваш трябва да го направиш така, че да не останат ръбове от тиксото. Ако не си виждал такова чудо на живо, със сигурност няма да занулиш като хората на водното и после всички петна ще се очертаят на боята. След пръскането го остави да изсъхне много хубаво (24 часа) и тогава търкай с машината или водно - по-избор според колата.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Колата е Опел Корса, от старичките. На нея ще е сефтето.
                  Търкането го правя с машина. След филера с шкурка 400 достатъчно ли ще е да обработя преди базата и лака, или трябва и по-финна? За облепянето със сигурност може би някъде ще прецакам, въпреки че се старая.
                  Между другото в бояджийски магазин в Горубляне ми казаха че не ми е нужен филер, и че филера трябвало само там където има кит, или ще се прави преливка?!

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    От една страна,правилно са ти казали-ако детаила е в добро състояние,няма дълбоки драскотини или китвани места,можеш спокоино да го изшлаифаш на 800,100- да пръснеш база и да лакираш.Също така ако си китвалсамо един ъгъл или някяква малка част от детаила,не е необходимо да го пръскаш целия с грунд/филер/шприц.Обаче тука е мястото на съвета на Коко за облепването.

                    ПП, тази тема прочете ли я цялата?
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Отне ми време да прочета всичко, но прочетох.
                      Преди 1 час пръснах филера, две ръце.
                      Взех на Новол 5:1
                      Гледах и смесих до колкото беше възможно всичко точно.
                      Това което не беше добре е че ми препоръчаха и взех филер почти идентичен с цвета на колата, съответно докато пръсках на места трудно се виждаше къде пръскм, но се получи.
                      Мисля че се получи, само че имам въпрос.
                      на места след като поизсъхна стана грубо сякаш след като съм пръснал е полепнала като по едра прах все едно на топченца седи. А на другите участъци седи грубо но нормално като за филер... според мен.
                      Пръсках на 2 атмосфери, или поне така мисля.
                      Това което ме затрудни е нагласянето на мамометъра на пистолета. Имам и влаго и масло отделител където също се настройва, и не съм сигурен че наглася. точното налягане с което да пръскам.
                      Та може ли малко помощ с това как да ги настройвам, понеже на единия регулатор пише psi, и Mpa, и cm2, и на двата регулатора е различно, и незнам кое да гледам и настройвам?

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Снимай манометрите и качи тук снимките, за да ти кажем коя скала да гледаш. Иначе - от големия влагоуловител пускаш към пистолета около 5-6 атмосфери и регулираш работното налягане от регулатора на дръжката на пистолета. За "шкурката", която си получил, най-вероятната причина е по-гъст материал. За да не се чудиш какво точно си сътворил си намери или купи една мерна линия. Тя ще те пази от груби грешки като днешните.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          https://ibb.co/kTk6Ye
                          https://ibb.co/cm9pmz
                          https://ibb.co/cA9deK
                          https://ibb.co/izuYDe

                          Това са всичките.
                          Направи ми впечатление че когато регулирам този на дръжката на пистолета, единственото което правех е да започне да изпуска налягане от него, но не и да го регулирам на колкото пожелая.
                          А за филера може би това е причината, бърках втори път понеже беше на свършване, и може би тогава не съм сложил достатъчно разредител, защото на на останалите места се получи що годе добре. Използвах от мерителните кофички, и след първия път ползване съответно се нацапа и на втория път бъркане беше трудно да бъде максимално точно. Ще си купя мерна линия задължително.
                          За филера може и да допускам грешки, но за базата и лака трябва да науча и пистолета и всички тези регулатори за да се получи..
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от xelaa; 29-09-18, 21:04.

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            На първата снимка, където държиш с ръка и има сянка на най-подходящото място, гледаш черната скала за мегапаскала. 1 мегапаскал е равен на 10 атмосфери.
                            На втората снимка гледаш черната скала с баровете. Тук вече 1 бар ти е равен на 1 атмосфера.
                            На третата снимка пак гледаш черната скала с баровете.
                            На 4-тата снимка гледаш червената скала пак с мегапаскала - 1 мегапаскал = 10 атмосфери
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Т.е. 0.2 - 2 бара , 0.4 - 4 бара и нататък...?

                              Много благодаря

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Сега се загледах по снимката с малкото филтърче, което държиш в ръка. Ти ли навива манометъра или така купи комплекта? Игличката, която е на филтърчето се пада на дъното му, тоест манометъра не е от правилната му страна и ще се пълни с гняс. От тази игличка, по принцип преди всяка ръка, гониш конденза, което пък значи, че и отвън ще цапаш манометъра, като може по невнимание да плеснеш и върху детайла от "рикошет" така да се каже.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X