Страница 31 от 32 ПървиПърви ... 21 27 28 29 30 31 32 ПоследенПоследен
Резултати 601 до 620 от 629

Тема: Стъпки при боядисване

Място
    София
    Публикации
    6,119
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране От: Стъпки при боядисване

А къде мислиш да се учиш? С какво помещение разполагаш, какъв ток е вкаран в него, имаш ли любознателни и завистливи съседи. Без поне 300-литров компресор е мъка, както пръскането, така и подготовката. Със строително-бояджийските комплекти сигурно ще успееш да си боядисаш апартамента, но не и колата. Освен това ти трябва и кръгла машинка, и различни трупчета за шкурката, и ренде за врати и капаци. Реално може и без подходящи инструменти и пособия, но след това едва ли ще искаш да се похвалиш на някого, че ти си си правил колата.
    Искам винаги да съм най-бързия, дори и на паркинга!
    Колин Макрий

Място
    София
    Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте! Благодаря за бързите отговори!

Да, количката е Mazda MX5, далечната 1991 г. Точно защото е малка, с по-голяма част от нея палатко-покрив, затова ми се видя голяма сумата и същевременно една идея по-лесно за правене в домашни условия. Със сигурно гюрука трябва да се откачи от задната част, за да се боядиса, като там е фиксиран за купето и има едни слуши дренажи, които отвеждат водата от целия покрив.

За помещението - доста добър въпрос. Разполагам с прекрасен гараж, топъл, самостоятелен и т.н., ноооо под жилищен блок. Което за малък ремонт и тн е перфектно, но май би било проблем да се превърне в камера за боядисване.

Амии така като гледам, май-май отивам на вариант да я оставя и да я боядисат.. Както колегата каза, поне после няма да ме е срам да я изкарам от гаража... Или поне има по-голям шанс от ако аз я правя...
    Благодаря Ви за съветите, със сигурност по-добре да спра безумна идея в зародиш, от да го разбера от трудния и по-труден начин...

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте, искам да попитам нещо за подготовката за боядисване на лицев елемент. Зачистих със шкурки, четки и т.н. на елемента, но все още има петна от ръжда и докато на 95% от елемента с проблем е стигнало да чисто желязо, на др. места има петна ръждата където е направила по дълбоки язви. Как да процедирам натам :
    1. продължавам да търкам, но така търкам и здрава ламарина, а калника не е кой знае колко дебел и язвата може да го намали много.
    2. обработвам с ръждопреобразувател останалите петна и отгоре с какво да затворя тези петна, понеже ръждопреобразувателите са вид киселина (Ортофосфорна или Тининова), ако директно сложа кит, предполагам че ще го разяде понеже китовете са на полиестерна основа ?
    3. има реактивни китове, които имат антикорозиони съставки, но как се действа с тях и как са като ефективност ?
    Та не знам какво и как да направя в този случай и за това търся малко помощ. Детайлите са двата задни калника, като площ са малко, няма голяма неравност (т.е. голямо количество за заравняване), но в рамките на 2 години 3-ти път избива ражда и вече третият път реших да не ходя на бояджия, а да си го оправя сам, като ще пробвам да оправя всичко до база и лак, въпреки че имам един пистолет райдър и 100 литра стар компресор, с които съм си пръскал др неща, но не съм сигурен дали ще се оправя с металика, че гледам си има доста тънкости.

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,909
    Точки (при гласуване)
    66

Не е толкова страшен металика, но в твоя случай трябва да правиш преливка предполагам, ако е заден калник. И колориста трябва доста да се потруди.

Където има язви опитай с телена четка, после ръждопреобазувател на Вюрт, после го махаш пак с телена четка. Може да повториш 1-2 пъти. Целта е да премахнеш малки остатъци ръжда доколкото е възможно. Може и изобщо да не се виждат дори.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Проблема е, че някои от язвите са дълбоки. Не знам колко е дебелината на ламарината, но мисля, че са две по-дълбоките язви и са по около един милиметър, другите са като капчици и не ме притесняват толкова. Явно в предните случай просто са отстранявали криво ляво ръждата, кит и боядисване, а ръждата е продължавала отдолу, но сега съм твърдо решен да и направя "живота" по труден.
    Иначе за металика, не знам, имам познат който със спрей си боядиса калника и пак трудно си личи, но не знам дали си струват нервите. Иначе съм в София и си мисля че колорист ще намеря, но с ръждата да се справя.

Място
    Банско
    Публикации
    4,127
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на hunter_84 Преглед на публикациите
    Здравейте, искам да попитам нещо за подготовката за боядисване на лицев елемент. Зачистих със шкурки, четки и т.н. на елемента, но все още има петна от ръжда и докато на 95% от елемента с проблем е стигнало да чисто желязо, на др. места има петна ръждата където е направила по дълбоки язви. Как да процедирам натам :
    1. продължавам да търкам, но така търкам и здрава ламарина, а калника не е кой знае колко дебел и язвата може да го намали много.
    2. обработвам с ръждопреобразувател останалите петна и отгоре с какво да затворя тези петна, понеже ръждопреобразувателите са вид киселина (Ортофосфорна или Тининова), ако директно сложа кит, предполагам че ще го разяде понеже китовете са на полиестерна основа ?
    3. има реактивни китове, които имат антикорозиони съставки, но как се действа с тях и как са като ефективност ?
    Та не знам какво и как да направя в този случай и за това търся малко помощ. Детайлите са двата задни калника, като площ са малко, няма голяма неравност (т.е. голямо количество за заравняване), но в рамките на 2 години 3-ти път избива ражда и вече третият път реших да не ходя на бояджия, а да си го оправя сам, като ще пробвам да оправя всичко до база и лак, въпреки че имам един пистолет райдър и 100 литра стар компресор, с които съм си пръскал др неща, но не съм сигурен дали ще се оправя с металика, че гледам си има доста тънкости.
    На калника на моята Тойота беше така. След катастрофата така или иначе трябваше да правя тоя калник, че цените за нов бяха... а стари на практика струващи си занимавката също нямаше. Та ръждата я свалих до колкото може с телена четка и ъглошлайф. Останалите язвички намазах с обикновен ръждопреобразовател - изчаках няколко часа. Търках пак с телената четка и пак намазах. Пак изчаках няколко часа - останаха тъмни петна пасивиран метал. После отгоре с обикновен кит (фин) на Боди китосах и запълних неравностите. После шприц, база и лак. Ами мина зимата, не е като да не е карана. Не е и мита - ами няма никакви наченки на ръжди и подобни работи.
    Така, че бих направил така. Най-важното е да елиминираш всякакви следи от ръждата, преди да мажеш с каквото и да било.

Поздрави

Място
    София
    Публикации
    6,119
    Точки (при гласуване)
    20

А поглеждал ли си отвътре какво е положението? Да не излезе, че вече имаш пробиви на ръждата през целия калник и затова постоянно тръгва отново на едно и също място. Иначе, върху почистеното и пасивирано петно, можеш да пръснеш една ръка епоксиден грунд по-дебело и след хубаво изсъхване да мажеш отгоре с кит.

П.П. Ако се подвизаваш в София драсни едно лично и може да огледаме колата по-подробно.
    Колин Макрий

Публикации
    453
    Точки (при гласуване)
    11

Няма малко ръжда еле па Мазда. Видиш ли точица направо режи защото вътре е вече страшно.

Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Публикации
    453
    Точки (при гласуване)
    11

Ръждопробразувател е не е добре да се ползва на детайли, които ще се литват. Задължително епокси отгоре. Реактивният грунд не може да се китосва става за под и вътрешни детайли, да речем там заменя епоксида ако въпросните имат следи от корозия. Общо взето имайте предвид, че ръждата отвън е бегла представа какво е вътре... освен при Ауди, там може и да няма изненади.

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,909
    Точки (при гласуване)
    66

Цитат Мнение на Desert_Ant Преглед на публикациите
    Ръждопробразувател е не е добре да се ползва на детайли, които ще се литват. Задължително епокси отгоре.
    Не писах да го оставя, а да го махне после, след като си е свършил работата на кофти места като язвите, в които не можеш да изчистиш до дъно. Тоест след преобразувателя търка до гола ламарина пак с телена четка колкото е възможно. Аз така или иначе грундирам, независимо дали е ползван преобразувател.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Горе долу ми се изясни. От вътрешна страна калника е обработен (предполага)

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

От вътрешна страна калника е обработен (предполагам заводски) с някаква гума, а над него си има кече. Там няма как да проверя има ли или няма ръжда, освен ако не махна покритието изцяло, но може и до там да стигна, за да видя как е положението.
    Значи да минавам няколко пъти с ръждопреобразувател и в последствие махане на окиса с четка, флекс, шкурки и т.н. и пак и пак до задоволителен ефект. После епоксиден грунд за запечатване и после кит, филер, база и лак.
    Иначе аз съм в София, но колата не е, че съм я изстъргал и махнал бронята и съм я оставил в гаража на село, където се прави.

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Не знам какво става, но отговарям, а отговора не излиза.
    Както и да е, от вътре няма как да погледна, понеже е обработено с нещо гумено, което предполагам е дошло заводски, а отгоре има кече. Мога и него да премахна, но си мисля че няма пробиви. Все пак ако има пробив и натисна, би трябвало да мога да бръкна в предполагаемата дупка. Само язви са за сега, някой доста малки, другите две дълбоки.
    Разбрах за сега стъпките за работа - четка, ръждопреобразувател, пак четка, пак ръждопреобразувател, после епоксиден грунд, кит, филер, база, лак.
    Аз съм в София, но колата е на село, разглобена и изстъргана.
    Понеже вчера четох и писах, но не излезе, а сега пиша пак, за сега съм казал на баща ми да вземе ръждопреобразувател и да я мине два пъти, последователност четка-преобразувател. Вюрт не намерил, само Селт/Стелт не разбрах, но аз му казах да го зарязва и да ползва от миналата година имам един останал на Оргахим (мисля Протекта).
    Така в събота ще е готова за грунд, кит и филер. А грунда предполагам може с четка да се нанася, защото нямам голяма дюза на пистолета ?

Публикации
    453
    Точки (при гласуване)
    11

Я да се обадиш 0898 65 три 6 седем 1

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте отново, искам да споделя какво направихме и съвети как да продължа.
    Значи предната седмица баща ми е обработил с телена четка и кръгла шкурка за ъглошлайф два пъти и след всеки е минавано с ръждопреобразувател. След обезмасляване е боядисал два пъти целият метален участък + някой места от старият кит с епоксиден грунд. Аз като си отидох от вътрешна страна махнах гуменото покрити, но нямаше големи ръжди (повърхностни и на едно място все едно заварка, но пак без ръжди). Изчистих и минах с ръждопреобразувател и епоксиден грунд, след изсъхване пак с една такава гума от спрей, но да видим дали ще хване, че нещо не ми хареса. Както и да е, по веждите нанесох универсален кит и го изшкурих с 80-180-320, пак нанесох на места, където без да искам съм направил шуплички, за да стане гладко и пак 80-180-320 шкурене. После минах на единия калник 2, а на другия 3 ръце шприц-филър и изшкурих 320 и после 1000 водно, като стана много хубаво и гладко, без да се усеща някъде неравности. Понеже само веждите на калниците са обработвани и може би ще се прави с преливане минах с водна шкурка 2000 за да матирам лака около 20 см. след обработеният участък, за да хване по-добре, но не знам колко да драскам, че да не протъркам. Понеже предишният не е идеално гладък, става малко матиран на точки или да продължавам да търкам докато навсякъде е матиран (страх ме е де не претъркам).
    Както и да е, тук следва моят въпрос. Мислех от тук нататък да го дам да ми го боядисат професионални бояджии, но нещо не ми хареса цената, която ми казаха и двамата с които баща ми приказва за да довършат (съответно 150 и 200 лв искат за двете вежди), а аз намерих магазинче за бои и ми дадоха цена за 200 грама боя и 200 грама лак+втвърдител от марка Spies Hecker искат 40 лв, та започвам все повече да се навивам да пробвам сам да пръсна, ако не стане винаги мога пак да я дам да я боядисат, след ново водно на 2000.
    Гледах как се прави микс или Blender на металик, но да питам - има ли ефект от тези спрейове и необходим ли е ?
    Второ процедурата е боядисвам с база рехаво първа ръка, втора по-добре насищам докато леко лепне първата и след това трета ръка от двойно по-голямо разстояние за ефект на металика, после лака пръскам 2 или 3 ръце, като последната наситена, за гланц. Преди напълно да изсъхне блендер спрей и още веднъж до края на матираният лак за преливка, след изсъхване полиране с 2000 водно и полиране с гъба и шлаиф паста/и. Нещо изпускам ли в технологията и ако дадете някакви съвети ще съм благодарен ?

Публикации
    436
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    11

Подготвих колата, заден панел и врата. Пръснах база 3 ръце. Изчаках да изсъхне хубаво, минах с восъчна кърпа и дойде време за лака. Налях го на ръка и половина с ефект на стъкло. Затворих гаража и на сутринта гледам ефект на портокал се е получил.. Каква може да бъде причината... при положени, че го оставих идеално гладък...Име:  IMG-63a28ea8aa4a752f6d744343ec6f4260-V.jpg
Прегледи: 103
Размер:  242.8 КбИме:  Screenshot_20190712-093745_Gallery.jpg
Прегледи: 104
Размер:  164.8 Кб
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

Място
    Бургас
    Публикации
    731
    Точки (при гласуване)
    11

Неустойчив материал от доло и се получава всмукване. Грешката е при пръскането на базата, Дебели ръце не добре изсъхнали.

Място
    София
    Публикации
    6,119
    Точки (при гласуване)
    20

Просто лака не е бил идеално гладък. В камера ли пръскаш? Ако нямаш вентилация, мъглата може да те излъже при преценката на разливането. Странен начин на пръскане - три ръце база и ръка и половина лак.
    Колин Макрий

Публикации
    436
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Просто лака не е бил идеално гладък. В камера ли пръскаш? Ако нямаш вентилация, мъглата може да те излъже при преценката на разливането. Странен начин на пръскане - три ръце база и ръка и половина лак.
    Втвърдителя за лака и антисила бяха в прозрачни шишенца без надпис и съответно разползагах с 400 мл лак, като 200 + бях отлял в съд да направя пропорцията с мерителаната линия, но вместо втвърдител сложих антисил... лака се пресече и се наложи да го хвърлям.
    Остатъка, които имах го размесих като вместо разредител сложих кореселин. Като са дали материалите от бояджийския магазин не са предвидили, че на лака му трябват едни 10% разредител... Та по тази причина пръснах ръка и половина лак.
    Иначе базата я бях изчакал да дръпне и беше иделано гладка. Като я бършех с восъчната кърпа я проверявах.
    В гараж пръсках, но след като падна мъглата от лака добре огледах със силна лампа да няма пропуски.
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    21,852
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    48

Как се боядисват спирачни апарати?
    Гледам има някакви спрейове, но няма грунд и лак - може ли да им се има вяра?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Страница 31 от 32 ПървиПърви ... 21 27 28 29 30 31 32 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Три стъпки, които спасяват живот при ИНСУЛТ
    От Ivanov във форум Неврохирургия, физиотерапия, мануална терапия
    Отговори: 29
    Последно мнение: 24-02-13, 08:34
  2. Първи стъпки в офроуда
    От Kringster във форум Мотоциклети (Enduro)
    Отговори: 47
    Последно мнение: 14-05-12, 11:22
  3. първи стъпки при вкл. на Garmin 60CSx
    От mario_dbr във форум Въпроси и проблеми по марки и модели GPS
    Отговори: 2
    Последно мнение: 13-05-09, 22:23
  4. Помощ при боядисване
    От Асен Христов във форум Корозия, обработка, боядисване, защита и купета
    Отговори: 10
    Последно мнение: 05-04-09, 22:21
  5. XJ - първи Офф стъпки :)
    От vlado_28 във форум JEEP